HATTAT'IN TRAKTÖR SERÜVENİ

14.10.2010
2,241
4,067
Amasya

Hattat ailesi Kayseri ' nin en köklü ve tanınmış ailelerindendir.Aile olarak yetmişli yıllarda Türkiye ' de ,konularında her biri bir açığı kapatacak dört dev fabrika kurdular(Polatlı ' da rulman ve dişli , Çerkezköy ' de hidrolik,Kayseri ' de traktör üretim) ..
Bundan sonrasını traktörle ilgili olmak sitesinden özetliyorum.

!976-1980: Ford traktörlerinin ithalat ve satışı
1980-1992: 3600 ve 6600 FORD traktörlerinin Kayseri fabrikasında üretimi (16000 adet)
1992-1999: HEMA markası ile traktör üretimi
1999: John Deere-Hattat ortak şirketinin kurulması
1999-2001: JOHN DEERE traktörlerinin üretim ve satışı
2001:Ortak şirketin kapatılıp John Deere üretimine son verilmesi
2001: Romen traktorul-UTB ile teknik işbirliği anlaşması
2001-2003:45,53,68 HP lik, 2wd ve 4 wd UNİVERSAL traktör üretimi
2003:Valtra ile teknik işbirliği anlaşması
2004:VALTRA traktör üretimin başlaması
2007:HATTAT traktör üretiminin başlaması

Ynt: HATTAT'IN TRAKTÖR SERÜVENİ

Şimdiye kadar 6 marka üretmişler ama özgün olanı sadece Hattat. Hattatın sürekli geliştirilerek bir dünya markası olmasını dilerim.Tek işleri otomotiv olsa bunu yapabileceklerini düşünüyorum.Tank parçası yapan bir grup için traktör oyuncak sayılır.Haydi Hattat..

Göktürk- link=topic=48247.msg466756#msg466756 date=1321017441' Alıntı:
Hattat ailesi Kayseri ' nin en köklü ve tanınmış ailelerindendir.Aile olarak yetmişli yıllarda Türkiye ' de ,konularında her biri bir açığı kapatacak dört dev fabrika kurdular(Polatlı ' da rulman ve dişli , Çerkezköy ' de hidrolik,Kayseri ' de traktör üretim) ..
Bundan sonrasını traktörle ilgili olmak sitesinden özetliyorum.

!976-1980: Ford traktörlerinin ithalat ve satışı
1980-1992: 3600 ve 6600 FORD traktörlerinin Kayseri fabrikasında üretimi (16000 adet)
1992-1999: HEMA markası ile traktör üretimi
1999: John Deere-Hattat ortak şirketinin kurulması
1999-2001: JOHN DEERE traktörlerinin üretim ve satışı
2001:Ortak şirketin kapatılıp John Deere üretimine son verilmesi
2001: Romen traktorul-UTB ile teknik işbirliği anlaşması
2001-2003:45,53,68 HP lik, 2wd ve 4 wd UNİVERSAL traktör üretimi
2003:Valtra ile teknik işbirliği anlaşması
2004:VALTRA traktör üretimin başlaması
2007:HATTAT traktör üretiminin başlaması
ford traktörleri 3610 ve 6610 olcak

Biliyorsun Hema da orjinal değildi. Ford kopyası idi.Ama tecrübeleri yeterliydi,ürettiler.Ama bizim forumda hep eleştirilen konu, ürettiklerinin arkasında durmamaları.Marka olarak, servis olarak,parça olarak.Bu da , potansiyel alıcıda tereddüt yaratıyor.Bunu kırarsa, önü açık.

Göktürk- link=topic=48247.msg466785#msg466785 date=1321018972' Alıntı:
Biliyorsun Hema da orjinal değildi. Ford kopyası idi.Ama tecrübeleri yeterliydi,ürettiler.Ama bizim forumda hep eleştirilen konu, ürettiklerinin arkasında durmamaları.Marka olarak, servis olarak,parça olarak.Bu da , potansiyel alıcıda tereddüt yaratıyor.Bunu kırarsa, önü açık.
aynen

Sorun bu işte.Sürekli marka değiştirince güven problemi oluyor.Yoksa patenti kendine ait olarak ön aks hidrolik sistemleri bütün dişliler krank piston kolları ve pompaları yapıyor.Ayrı ayrı döküm hidrolik pompa dişli fabrikaları var.Tank parçası yapıyor ama isterse tank bile yapabilir.Akü lastik ve far yapmıyorsa birazda başkaları sebeplensin diye yapmıyor herhalde. Ancak koskoca Hema : 2002 yılında deutz motorlu MF 266 277 ler ve new hollandlar üretilirken onlara karşı o tipsiz romen traktörünü niye üretti bilmem.

bence başarılı bir firma fakat ürettiği markaların arkasında çok durmuyor.bizim burda alanların şikayeti bu servisi çağırıyoruz 6 gün sonra geliyor diyor adam.

Göktürk- link=topic=48247.msg467020#msg467020 date=1321033179' Alıntı:
Sorun bu işte.Sürekli marka değiştirince güven problemi oluyor.Yoksa patenti kendine ait olarak ön aks hidrolik sistemleri bütün dişliler krank piston kolları ve pompaları yapıyor.Ayrı ayrı döküm hidrolik pompa dişli fabrikaları var.Tank parçası yapıyor ama isterse tank bile yapabilir.Akü lastik ve far yapmıyorsa birazda başkaları sebeplensin diye yapmıyor herhalde. Ancak koskoca Hema : 2002 yılında deutz motorlu MF 266 277 ler ve new hollandlar üretilirken onlara karşı o tipsiz romen traktörünü niye üretti bilmem.
grin-*-s evet o tipsiz romen traktörünü neden üretti ben de kendi kendime onu soruyordum .. grin-*-s grin-*-s

ben hema kullanıcısıyım 2000 yılında son bulmus bir traktörü kullanıyorum 11 yıl gecmesine ragmen her sene hema servisi gelir makinalara bakar sikayet leri dinler varsa sikayet yaapar ve gider bence hema marka traktör ün gayet iyi arkasında duruyolar hiç bir sıkıntı yasamadık parca ve servis konusunda

Göktürk- link=topic=48247.msg466785#msg466785 date=1321018972' Alıntı:

hema ford kopyası olabilir ama hema larda motor tümosan cok az yakıtlı cok cekişli kendi emsallleri arasında

iş severek yapılmalı.gönül vererek yapılmalı.deger vererek yapılmalı.işin içinde hobi varsa habilik iş olur.güvensiz bir marka oldugu tarihinde yazılı.kendi yazmış tarihini talihini millte de çizer tarihini talihini.

Göktürk- link=topic=48247.msg467020#msg467020 date=1321033179' Alıntı:
228250rm6.jpg

hema tank üretiyor zaten

köylü link=topic=48247.msg467820#msg467820 date=1321131914' Alıntı:
iş severek yapılmalı.gönül vererek yapılmalı.deger vererek yapılmalı.işin içinde hobi varsa habilik iş olur.güvensiz bir marka oldugu tarihinde yazılı.kendi yazmış tarihini talihini millte de çizer tarihini talihini.
yanı tankı yapan ıçın traktör hobı sayılır teknolojı kullanım rahatlıgı fıyat anlamında bence hepsındende ıyıdır hatat