Çift Sürmek Bazen Sanattır

Ynt: Çift sürmek bağzen bir sanattır.

O fergusonların orjinalleri benzinliymiş, sonradan gazlıya çevrilmiş. Yine de ilk çalışma benzinle yapılarak çalıştıktan sonra benzin kapatılarak gaz açılıyormuş. Çocukluğumda bizim köyde birkaç tane vardı,orjinalleri, öndeki granktan kolla çevrilerek çalıştırılıyorlardı. Bizim,büyük bölümü otlak şeklindeki meralarımızı tarlaya çeviren hep bu gazlı fergusonlardır. :)

768 link=topic=48277.msg467210#msg467210 date=1321046351' Alıntı:
O fergusonların orjinalleri benzinliymiş, sonradan gazlıya çevrilmiş. Yine de ilk çalışma benzinle yapılarak çalıştıktan sonra benzin kapatılarak gaz açılıyormuş. Çocukluğumda bizim köyde birkaç tane vardı,orjinalleri, öndeki granktan kolla çevrilerek çalıştırılıyorlardı. Bizim,büyük bölümü otlak şeklindeki meralarımızı tarlaya çeviren hep bu gazlı fergusonlardır. :)
üzerlerinde sıralı sistem lpg mi var diyon abi

mustafagursacli link=topic=48277.msg467217#msg467217 date=1321047017' Alıntı:
üzerlerinde sıralı sistem lpg mi var diyon abi

:D Yok be kardeşim,gaz derken lpg den söz etmedim. Eskiden benzinliklerde satılırdı ya, gaz lambalarında kullandığımız gaz. Hatta,eskiden benzinliklerin adı benzinlik bile değildi, gazhane idi. :)

768 link=topic=48277.msg467221#msg467221 date=1321047517' Alıntı:
:D Yok be kardeşim,gaz derken lpg den söz etmedim. Eskiden benzinliklerde satılırdı ya, gaz lambalarında kullandığımız gaz. Hatta,eskiden benzinliklerin adı benzinlik bile değildi, gazhane idi. :)
Gazyağı..:D Şimdi bunu petrol istasyonunda pompadan satış yapan yer bile var, hemde ruhsatlı.:D Tırlar, otobüsler bile gazlı oldu artık. Ben sadece traktörü yıkamakta kullanıyorum.. Malum MF bu, yağ kaçırmasssa çatlar zatenn.:D

sanatını güzel icra etmiş vatandaşlar,baklava,dilimler gibi ne taoprak var orada küçücük traktöre 5 li pulluk takmışlar