KUBOTA yı bugün inceledik :)

19.05.2008
11,882
798
Edirne

Arkadaşlar sitemiz üyelerinden 768 nickli Levent abimiz beni kırmayıp bugün Keşana geldi. Pek resim çekme fırsatımız olmadı ama Levent abimden görüşlerini alalım. Bugün ayriyetten B 1820 modeli ile yer sürdüm azcık :) 2 li pulluk ile. Motor seri 2 de bile tarla sürüyo :D ama güvenli değil. En güzeli takviyede kullanmak. M 9540 serisi ile bugün Beğendik-Hacıköy-İbriktepe-Sultanköy buraları gezdik. Herkes motoru beğendi yalnız fiyatların yüksek olmasından yakındılar. Ayrıca büyük serilerin gelmelerini muhakkak istediler. Motorun dönüşüne tüm herkes hayran kaldı. M 7040 ile pazarlığa girilecek. Sesi bir harika. Birde üzerine ben bindim yapıştır gitsin :D

Ynt: KUBOTA yı bugün inceledik :)

Levent abim gittikten sonra ben B 1820 ile yer sürerken az daha deviriyordum motoru. Taşa denk gelmiş ön lastik atladı ben diferansiyel kilidine basıyordum. Motor el gazındaydı. Arka lastiğe gelince taş motor bayağı bir eğildi o anki korku anlatılamaz :D

doganbey1 link=topic=48283.msg467268#msg467268 date=1321055151' Alıntı:
Levent abim gittikten sonra ben B 1820 ile yer sürerken az daha deviriyordum motoru. Taşa denk gelmiş ön lastik atladı ben diferansiyel kilidine basıyordum. Motor el gazındaydı. Arka lastiğe gelince taş motor bayağı bir eğildi o anki korku anlatılamaz :D
saf lale salak lale biraz daha dikkatli olsana noo*-*- uyrra*-*- at-*-* kız-*sw :D

Gördünmü Doğan, bak senin yanından ineklere bakmaya diye ayrılmıştım, o zamandan beri ikinciye baktım,yanlarından yine şimdi geldim...inek bakmaya gelmişik sanki dünyaya... :(

Arkadaşlar, Doğancan kardeşimin de dediği gibi bugün tabiki kardeşimin de katkılarıyla Kubotaları yakından inceleme fırsatım oldu. 9540 ile de şöyle bir iki tur falan gezindim. Deneme traktörü olmadıklarından dolayı tarla performansları hakkında bir fikir edinemedim. Genel olarak kullanım rahatlığı,konfor ve teknolojilerine bakabildim. Beni en çok etkileyen yönü herkes tarafından da bilindiği gibi, kısa mesafeden dönebiliyor olması oldu. Teknoloji olarak,bulunması gerekenler mevcut. Yani, fazla veya noksan yok. 6 vites olduğundan dolayı viteslerinde biraz acemilik çektim. Vites geçişleri biraz sertti ama kullanılmaya başlayınca yumuşar diye tahmin ediyorum. Kabinin iç sol tarafında bir yolcu oturağı olsa çok daha iyi olurdu. Görünen kadarıyla traktör üzerinde japon olmayan yerleri,lastiklerin petlas olması ve birde kancasında italy yazıyordu. Benim için renkleri problemdi ama başlarında biraz daha dursam herhalde ona da alışılacak.İlk izlenimlerim özet olarak, yabana atılacak bir traktör değil. :)

Abi ben senden sonra köylere çıktım. Viteslerini sert ve seri şekilde attırdım bir problem olmadı. Alışması gerekiyor. Hostes koltuğu olması gerekiyor o şart zaten abi. Bugün 6. vitese kadar çıktım ve fren yaptım. Mübarek sanki çivileniyo yere anında duruyo. Kaydırma söz konusu değil. Dönüşlerinede köydeki insanlar hayran kaldı. Habire brehhh a........ k........... motoru ne dönüyor bea :D Japon yapmış. Kalitelidir bu. bu gibi lafları 4 köydede duyduk. Tabi fiyat olarak tuzlu geldi orası ayrı :D

Lalem sen gelde burada kullanak :D

doganbey1 link=topic=48283.msg467273#msg467273 date=1321056249' Alıntı:
Abi ben senden sonra köylere çıktım. Viteslerini sert ve seri şekilde attırdım bir problem olmadı. Alışması gerekiyor. Hostes koltuğu olması gerekiyor o şart zaten abi. Bugün 6. vitese kadar çıktım ve fren yaptım. Mübarek sanki çivileniyo yere anında duruyo. Kaydırma söz konusu değil. Dönüşlerinede köydeki insanlar hayran kaldı. Habire brehhh a........ k........... motoru ne dönüyor bea :D Japon yapmış. Kalitelidir bu. bu gibi lafları 4 köydede duyduk. Tabi fiyat olarak tuzlu geldi orası ayrı :D

Zaten en önemlisi de fiyatı. Bence fiyatlarını biraz aşağıda tutmaları gerekiyor, en azından yaygınlaşana kadar. Yoksa o fiyatlarda altarnatif traktör çok, adamın riske girmesi için bir neden yok. Kubotanın adı Temsa ile anılıyor, arkasında Temsa durursa belki o zaman daha bir güven verir.

malkaralı_yusuf link=topic=48283.msg467265#msg467265 date=1321054526' Alıntı:
Hadi hayırlısı bekliyoruz Levent Abi. E hiç fotosuz olur mu yani? : ' (

Bugün hava çok soğuk ve rüzgarlıydı ellerimizi cebimizden çıkaramadık bile. Sadece kabinin içi iyiydi. Ehh, bu konu da fotosuz kaldı artık. :)

Bir görmediğim kaldı şu motoru merak ediyorum açıkçası. :) Teknik olarak bütün bilgilere sahibim. :D kah-*-s

Alacak çoğu kişi fiyatı yüzünden vazgeçiyordur bence uygun bir fiyata satış patlaması yapar bu Kubota. :)

doganbey1 link=topic=48283.msg467273#msg467273 date=1321056249' Alıntı:

Yapıştırrr Bizim Keşandakilerle mi gittiniz kardeşim?

şimdi Levent abi kubota pahalı ama neye göre pahalı palio dizeli 30 bin iken polonun dizeli 40 bin sen hangisini tercih ettin ? bozulmayacağına inandığın poloyu benzinlisndeki fark dahada fazla

kubotayı mf 5425 ile nh t5040 ile alman jd ile kıyaslayınca ne kadar ucuz olduğunun kanaati hasıl olur zira euro olduğu yerde durduğu halde bunlar bu para dolar ve yen kazanırken kubota daha bedelinin layıkı olduğu konuma geldi gönül isterki bi 20 bin ucuz olsun ancak yenin önlemeyen yükselişi ......

dogan aksarayda 2 hafta oldu kubota bayisi acıldı hayırlı olsuna gıttık gitmişkende M 9540 fiyatını sorayım dedim 90 milyar dedi ??*-s uyy-*s ne dedım yaf altınmı satınıyoz acan bayı tanıdık ama saka bı yana gercekten cok pahalı bana gore