GÖNLÜNÜZDEN GEÇEN TRAKTÖR NASIL OLMALI!

ARKADAŞLAR NASIL BİR TRAKTÖRÜNÜZ OLMASINI İSTERDİNİZ.
aradıgınız özellikler neler olmalıdır.
en önemli istek ve şikayetiniz ne olurdu.
marka olarak degil.ben şöyle bir traktör üretilmesini isterdim.

Ynt: GÖNLÜNÜZDEN GEÇEN TRAKTÖR NASIL OLMALI!

bol vitesli, hidrolik shutleli debriyaj, farklı lastik ebatı seçenekleri, 70 hp den 110 hp ye kadar seçenekler,
kabinli-kabinsiz modeli, 540-750 PTO devri, bol yedek parça, sağlam bir traktör isterim.

Kabinli Klimalı , Boy olarak orta boy , fazla kıvrımı olmıyacak dışardan sert gozukecek , önde o 1400 kglik ağırlıklardan olcak , hidrolik kolları guclu olucak , kesinlikle bilgisayarlı kntrol sistemi ve bizim deutuzdaki gibi düğmeler surucü kolutugnda olucak , içeriye ses giricek ama yeterince girmesi gerek fazla değil , kesinlikle 2 koltuk ve konfor olması gerek , koltukları ileri itmek için tuş olucak , göstergeler digital olması gerek ve devir fazla yükseldiğinde alarm vermeli ki motora zarar gelmesin , kabin tam bağımsız olucak , emniyet kemeri şart , trafik modu olması gerek mesela trafik modunu açınca motorun daha hızlı gitmesi gerek tavşan tospa gibi

PEKİ HERŞEYİ İSTİYORUZDA EL EMEĞİ AZALDI TARLA İŞLEMLERİNİN HEMEN HEMEN HEPSİNİ MAKİNA VE EKİPMANLAR İLE YAPIYORUZ KAZANÇ ÇOK AZ.

DEDEM HER ZAMAN SÖYLER 1 KG BUĞDAY İLE 2-3 LİTRE MAZOT ALDIĞIMIZ ZAMANLAR DAHA İYİYDİ DİYE TAMAM ŞİMDİKİ GİBİ 500-600-800 KG BUĞDAY KALDIRAMAMIŞLAR AMA TOHUMU ELLE ATMIŞLAR EL EMEĞİ ÇOKMUŞ VE KAZANÇ İYİYMİŞ ŞİMDİ İSE 6 KG BUĞDAY VERİP 1 LİTRE MAZOT ALIYORUZ AMA HALA

YOK SHUTLE OLSUN OLDU OLACAK PROĞRAM YAPSINLAR TARLA KROKİSİNİ ALIP OTAMATİK SÜRÜM YAPSIN BİZ TARLANIN KÖŞESİNE VİP ARACIMIZLA GİDİP KONTROL EDELİM. KÖTÜ GÜNLER KAPIMIZDA AMA HERKEZ BUNUN FARKINDA DEĞİL KONUNUN DIŞINA ÇIKMIŞ OLABİLİRİM AMA BİRAZDA LÜKS YAŞAM BAŞLADI AYAK YORGAN İLİŞKİSİ BİTTİ.

AYAĞIMIZI YORGANIMIZA GÖRE UZATMAYIP ÖDEMELER GELİNCE AYAĞIMIZ ÇARŞAFA DOLANIYOR...........

Dqn link=topic=48331.msg468191#msg468191 date=1321202977' Alıntı:
1 Kg Buğday ile 1 Litre mazot alınsa ben 400-500 dekar değilde 1000-2000 dekar ekerim.
:D aynen dünyanın en ucuz mazoyu olsa ben bütün komşu köylerin arazilerini işlerim(fordla)

Ally TOKMAKCI link=topic=48331.msg468163#msg468163 date=1321201841' Alıntı:
Ses almayan harika bir kabin yakıt az debriyajsız geçiş shuttle..kaliteli bi traktör olsun Ses sistemide olacak ki işin zevki çıksın :)
bartu link=topic=48331.msg468160#msg468160 date=1321201682' Alıntı:
bol vitesli, hidrolik shutleli debriyaj, farklı lastik ebatı seçenekleri, 70 hp den 110 hp ye kadar seçenekler,
kabinli-kabinsiz modeli, 540-750 PTO devri, bol yedek parça, sağlam bir traktör isterim.
sizin istedikleriniz mevcut...

ramazanpullu link=topic=48331.msg468323#msg468323 date=1321209970' Alıntı:
olabilir mazot yakmasından bıktık değişik bişeyler yaksın ;D
en iyisi pok yakan traktör ha artık muhabbetlerde değişir :D 1kg pok ile 5 dönüm yer sürdüm :D:D:D

konuyu açtım ancak şimdi fırsat oldu.
benim istediğim
1- güç sorunu olmayacak.
2- yakıt sorunu olmayack
3-servis sorunu olmayacak.
4-satış sorunu olamaycak
5-yedek parça için bagımlı olmayacak kimseye
6-5 li 14 numara pullugu takdın mı araksına bakmadan gitmeli
7-yolda süratli olacak
8-kabin içi geniş ve konforlu olacak
9-yolda yol tarlada tarla vitesi olacak.