TARIM BAKANI OLSAYDINIZ!

Ynt: TARIM BAKANI OLSAYDINIZ!

köylü partisinin temeli alt yapını oluşturacagız bakanlıga kimse talip degil.başbakan lazım enerji bakanı iç işleri dış işleri yatırım maliye ekonomi vs vs birçok bakan lazım kimse ortada yok..

Mazot fiyatı düşürürüm..Gübre fiyatını düşürürüm İmkanlara görede Arpa buğday vs. tahılların fiyatlarını yükseltirim ki Çiftci kalkınsın rahat bir nefes alsın...

tarım bakanı olsam radikal kararlar alırdım. tarlalardaki sınırları kaldırırdım. 50 hanelik köye 50 traktör yerine arazi büyüklüğüne göre güçlü daha az traktör ve ekipmanlar alırdım.
daha doğrusu üretinin rekabet gücünü artırırdım.

tarım arazileri toplulastırmak 1
cifciye cksde kayıtlıarazileri miktarınca ve ekim cesitlerine göre ne kadar mazot tüketiyorsa bir yılda o miktarda maztta önemli indirimli vermek ekstra mazot ihtiyacı aynı fiyattan olcak 2
organik gübrecilige tesvik yöntemi ile ucuz gübre elde edip ithal etmektense yerli organik gübreleri indirimli fyata cifciyi yönlendirmek 3
her nevi tohum ve tohumculuk yapan kisiler önemli oranda desteklenip bol miktarda tohum üretip ucuza cifciye maal etmek 4
daha fazla barajı yapıp enerjiyi ucuzlastırmak su an ıraktakilere 15 kurusa elektrik veriliyor ciftciye 30 kurus bilmeyen arastırsın5
bu 5 madde gerceklestikten sonra ek maddeler eklenecektir tabi gıdada dıs ülkelerle rekabete girip dünyada gıda acıgı oldugunu bilmeyen yok ama biz kendimizden örnekle ürettigimiz patatesi millet aclıktan kırılırken cöpe atıyos patates 1 örnek tabi diger ülkelere üretilen ürünleri pazarlama yöntemleri üretmek buna baglı olarak fiyatlarda dengeye girecektir .6
eger bunlar gerceklessin cifci üc bes kurus mazot gübre parasına zaten göz diikmiyecektir onunlada baska yatıımlar yapılabilir nasıl arkadaslar

bunlar yapmayacaklarım dan birkacı [list type=decimal]
[li]televizyona çıkıp tmo reklamında onamazdım[/li]
[li]andus getirip milleti angut yerine koymazdım [list type=decimal]
[li]tarlası çok olana zengine daha çok destek verip küçük çifçinin anasını bellemezdim[/li]
[li]mazotu pahalı satıp petrolcüyü koç u zengin edip çifçinin belini bükmezdim [/li]
[/list]destek ve ödemelere önce güneydoğudan başlayıp kürtçülük yapmazdım[list type=decimal]
[li]israilden gelen tohumun 1 garamını bile memlekete sokmazdım[/li]
[li]çifçi olupta vatani görevini yaparken şehit olan erin elektriğini kesmezdim[/[list type=decimal]
bunlar da yapacaklarım dan sadece bir bölüm[list type=decimal]
[li]bende önceki tarım bakanı gökalp gibi türk tipi inek geliştirme çalışmalarına argeye destek verirdim [/li]
[li]çifçiye kırmızı renkli kdv siz mazot verirdim çks de yazan tarlaya göre [list type=decimal]
[li]tarlaya atılan kireç kum ve taş azaltıp(gübre ) avrupada kullanılan yavaş salınımlı her tanede eşit npk kaplı toprağı çoraklaştıran değilde ıslah eden gübre kullanımı dı destekler türkiyedeki büyük gübre firmaları butür üretime yavaş yavaş geçmeleri konusunda devlet gücü ile baskı yapardım yapmazlarsa ergenokon cu diye içeri attırırdım [/li]
[li] her ne şekil de olursa olsun tarlasında anızı yanan çifçiyi hiçbir destekten faydalan dırmazdım [/li]
[/list]her tarlanın başına bir ağaç dikmeyenin desteğini ağaç dikilene kadar askıya alırdım[list type=decimal]
[li] her köyden 10 kişi seçip tigemleri gezdirir masrafını devlete ödetirdim[/li]
[li]her köye boş arazisine küçk orman alanı kurdurup meclisten kanun çıkattırıp il merkezin den ilçelerden yeni evlenecek gençler bu orman alanından herhangi birine ağaç dikmez ise evlenme ve nikah işlerini devlet dairelerinde yaptırmazdımm...[/li]
[/list]süne zararlısı için tübitaktan destek alır her ilesüne yumurtasını bozan böcek labaratuarı kurardım[list type=decimal]
[li]kuru tarım yapılan yerlere devletin sondaj makinalarını salıp jeofizik ve zemein etünde su olması muhtemel yerleri sulu tarıma geçirirdimm[/li]
[/list][/list][/list][/list][/list]

sizce tarım bakanında bizdeki kadar zeka yokmu acaba tarım bakanı geri zekalımı yoksa bu isler isinemi gelmiyor bence isine gelmiyor sizce ..... hadi canım geri zekalı degildir yav sizde abarttınıs yaf))

tarım bakanı olsaydım .çitçiyi milletin kölesi değil efendisi yapmaya çalışırdım ...çünkü bu memleketi ayakta tutan çiftçidir üreticidir

İlk olarak tabiki tüccarı, halciyi gübreciyi köşeye sıkıstırırdım piyasayı onların eline değil devletin eline gecirirdim veya çiftçinin emekçinin üzerinden rantlar kalkardı daha sonra ise ayrıntılar gelirdi toprakları toplulaşstırma mazottan vergiyi azaltma gübredende aynı şekilde çifçiyi bilinçlendiren ve yol gösteren aklı başında bilinçli ziraatçılar veterinerleri görevlendirirdim vede şikayet olduğunda meslekten men şartıyla. seyyar toprak analiz laboratuarları kurardım ücretsiz yerınde örnek alsın tahlıl yapsın nekadar tasarruf sağlanacağını ve ne kadar doğru tahlil olacağını düşünğn bunlar hep çiftçinin cebine girecek direk olarak. Kontrollü ekim herkes istediğini istediği kadar ekmesin mesala sonra fiyat bir yukarı bir aşağı avrupayı örnek alalım :)..... yaz yaz bitmez bakan olunca artık gerisinide :)))