Erkunt Nimet 70'le Sürüm Vidyoları..

Ynt: Erkunt Nimet 70'le Sürüm Vidyoları..

anayurtlu 3105d link=topic=48349.msg468414#msg468414 date=1321215772' Alıntı:
güzel paylaşım semih . kolları nasıl kullanıyorsun sanki yavaş gidiyor gibi geldi bana :)
kolları en aşşa indirdim bi ara yavaş gittiğim yerde t-L2 gittim orda hayvanlar tepiştirmiş zor batıyordu kanaldan su içmek için diğer yerlde H3le devam hep kısaydı tarla bide tek başıma idare edemedim kamera fln :D
hatta bi ara kamerayı arka camın oraya bagladım fln olmadı :D yer bulcam ona sabit bi sürekli çeksin pil bitene kadar :D

SmhGwz link=topic=48349.msg468418#msg468418 date=1321216029' Alıntı:
kolları en aşşa indirdim bi ara yavaş gittiğim yerde t-L2 gittim orda hayvanlar tepiştirmiş zor batıyordu kanaldan su içmek için diğer yerlde H3le devam hep kısaydı tarla bide tek başıma idare edemedim kamera fln :D
hatta bi ara kamerayı arka camın oraya bagladım fln olmadı :D yer bulcam ona sabit bi sürekli çeksin pil bitene kadar :D
kolları kullanma konusu önemli derinliği biraz gidip ayarladıktan sonra pulluğu hiç kaldırmadan kırmızı kolu toprağın içindeki pulluğu kımıldatana kadar yukarıya kaldırıp hassasiyeti devreye sokabilirsin. sonra devam.

anayurtlu 3105d link=topic=48349.msg468423#msg468423 date=1321216359' Alıntı:
kolları kullanma konusu önemli derinliği biraz gidip ayarladıktan sonra pulluğu hiç kaldırmadan kırmızı kolu toprağın içindeki pulluğu kımıldatana kadar yukarıya kaldırıp hassasiyeti devreye sokabilirsin. sonra devam.
öyle yapmaya çalışıyoruz aslında ama toprak çok değişiklik gösteriyor bazen :)
ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=48349.msg468426#msg468426 date=1321216580' Alıntı:
ne yaptın sen t-h3 diyorsun bu toprakta y-h1 veya t-l4 rahat sürerdi
l4 hız vitesi gibi bişey takıp giderken ille kesilme yapıyor yada kolla oynaman gerekiyor ama dediğin gibi çabuk bişeyler çıksın deseydim y-h1 ii giderdi ama ben yavaş yavaş th3 gittim birde alan çok dardı dönmekten sürüm yapmadım birde resim vidyo çekmeye çalışıyorum :D hem ilk bu ilerde ögrencez haftaya pazar yine bişiler çıkar herhal havara ii olursa ;) :D

ERKUNT_TRAKTÖR link=topic=48349.msg468439#msg468439 date=1321217283' Alıntı:
şimdi traktör yol L1 ve yol H1 de çok güzel nadas yapabiliyor ama tarla L4 yol-h1 den daha seri ve çekiş daha ii deneyince farkına varacaksın
bende L4 de pek memnun kalmadım desem yalan olmaz :D Hnin vitesleri daha ii geldi :)

kolay gelsin semih biraz yabancısısın erkuntun zamanla araştırarak ogrenirsin pullukta güzeldir ve motor un kaç saatte bilmiyorum fakat 500 saati geçince sesi falan çok farklı oluyo birde şanzumandan fazla vuvultu geliyo sanırım ona biraz şanzuman yagı ilave et biraz kesmesi lazım :D

cazgin0020 link=topic=48349.msg468519#msg468519 date=1321254424' Alıntı:
kolay gelsin semih biraz yabancısısın erkuntun zamanla araştırarak ogrenirsin pullukta güzeldir ve motor un kaç saatte bilmiyorum fakat 500 saati geçince sesi falan çok farklı oluyo birde şanzumandan fazla vuvultu geliyo sanırım ona biraz şanzuman yagı ilave et biraz kesmesi lazım :D
saolasınız
saati 460 fln sürekli kullansam çözerimde birde burası dedemin ağırın arkası koyunlar fln tepiştirmiş gcen ovada y-H1le sürdüm çok iidi burda alanda dar geldi zati :)
ve o sanjıman sesi hep geliyo bakımda yağ atıyorlardır o kadar serviislik yapıyor :) zati su ara yine gitcek herhal o zmn söylesin babam bakalım :)

SmhGwz link=topic=48349.msg468557#msg468557 date=1321263753' Alıntı:
saolasınız
saati 460 fln sürekli kullansam çözerimde birde burası dedemin ağırın arkası koyunlar fln tepiştirmiş gcen ovada y-H1le sürdüm çok iidi burda alanda dar geldi zati :)
ve o sanjıman sesi hep geliyo bakımda yağ atıyorlardır o kadar serviislik yapıyor :) zati su ara yine gitcek herhal o zmn söylesin babam bakalım :)
şanzuman yagı bu danperli ramork takınca veya başka şey takınca eksiliyo yag sızıyo haliyle eksik olunca o ses daha fazla oluyo birde kucuk viteste olunca o ses gelmiyo mesela h1 de çektigi tarlada l1 e at 14 gaz ile sür agır gidiyo fakat motor o zaman az yakıyo ve o şanzuman seside oyle olunca gelmiyo yük binmiyo cunku hiç motora düz yolda zorlanmadan gittigi gibi gidiyo. birde hassasiyeti 6 7 gibi olsun pullugu biraz dik pulluk batar kolay kolay batmazlık yapmaz ben 10 numarayı taş gibi yere batırıyorum motor patiaj ediyo yine pulluk yukarıya çıkmıyo :) sadece hassasiyetten geçmiyo yani pulluk batırmak

cazgin0020 link=topic=48349.msg468562#msg468562 date=1321264148' Alıntı:
şanzuman yagı bu danperli ramork takınca veya başka şey takınca eksiliyo yag sızıyo haliyle eksik olunca o ses daha fazla oluyo birde kucuk viteste olunca o ses gelmiyo mesela h1 de çektigi tarlada l1 e at 14 gaz ile sür agır gidiyo fakat motor o zaman az yakıyo ve o şanzuman seside oyle olunca gelmiyo yük binmiyo cunku hiç motora düz yolda zorlanmadan gittigi gibi gidiyo. birde hassasiyeti 6 7 gibi olsun pullugu biraz dik pulluk batar kolay kolay batmazlık yapmaz ben 10 numarayı taş gibi yere batırıyorum motor patiaj ediyo yine pulluk yukarıya çıkmıyo :) sadece hassasiyetten geçmiyo yani pulluk batırmak
ayıptır sölemesi bu motora daha damperli bişey takmadım :)
Ally TOKMAKCI link=topic=48349.msg468604#msg468604 date=1321267605' Alıntı:
kolay gelsin semih Erkunt a daha büyük tarlalar lazım adam ı kesmez burlar :D
aynn ali öyle valla :) ova geniş olacvak gitcen durcan hep ileri
mf_ford link=topic=48349.msg468594#msg468594 date=1321267215' Alıntı:
kolay gelsin semih abi
saolsın

kolay gelsin arkadaşım.PULLUKLAR KAÇ NUMARA erkunta bıraz ufak gelmiş sanırım bende fırsat bulamadım bir türlü tarlaya gitmeye kardan başımızı kaldıramıyoruz kı 70 dönüm tarlam var sürülecek birtane ls 70 var ununla gidecegiz deneme yapacakmış zuha-*-s