vites değişimi

erkunt kullanan arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. 80 lüx 2012 daha alalı 2 ay oldu. fakat vites değiştirirken ki cırttttttt sesi nefret ettirdi. sizlerinde böyle probleminiz oldumu? 16 +8 vitesli yani buçuklu bi traktörüm var. 3. vitese özelliklee geçişlerde problem yaşıyorum. cccıııırrtttt diye bi ses !! keza ileri geri hareketlerdeki vites değişimleri öyle. lütfen yardım.

Ynt: vites değişimi

ali_ilbey link=topic=48350.msg468435#msg468435 date=1321217024' Alıntı:
erkunt kullanan arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. 80 lüx 2012 daha alalı 2 ay oldu. fakat vites değiştirirken ki cırttttttt sesi nefret ettirdi. sizlerinde böyle probleminiz oldumu? 16 +8 vitesli yani buçuklu bi traktörüm var. 3. vitese özelliklee geçişlerde problem yaşıyorum. cccıııırrtttt diye bi ses !! keza ileri geri hareketlerdeki vites değişimleri öyle. lütfen yardım.
şimdi L-H ve R de ses normalde
2.3.4 gibilerinde öyle bişey oldugunu yeni duydum aynından bendede war ama sadece iler geride ses çıkıyor ondada durmadan değişmeye çalışırsan :D
3. vitesinde sorun olabilir servisle görüşebilirseniz ilerde daha büyük bi srun olmadan ..

kardeş biraz hızlı geçirmeye çalışıyosundur ve debriaja tam basmıyosundur debriaja tam bas normal bi şekilde dene bakalım aynı sorun olacakmı yine :) ileri geri yaparken bizlerdede oluyo fakat frene sıkı basarsan ileri giderken motor hafif bi geri yaslanıyo gibi oluyo o zaman geriye asılırsan ileri geri kolunu o seste gelmiyo geri giderkende frene ani bas motor once arkaya sonra one dogru hafif bi esneme yapar o zaman ileri çek oda geçer tabi birazda lastik havaların normal esneyecek şekilde olursa çok rahat olur :) bunu ben keşfettim arkadaşlar denemenizi tavsiye ederim :)

ana vites tam senkromeç ses yapma ihtimali 0.eger şanzuman yagı 1 litre azza bile dikkat et.çünkü şanzumanın en üsründe 3. vites var dolayısıyla 2lt yag az olunca bile dişli sara biliyor.bende daha ana vitesten ses geldigini görmedim.sen acil bi servise götür traktörü.

teşekkür ederim arkadaşlar yardımınız için. servisimize baktırdık çözemediler. Ankaradan fabrikadan genel müdür ve iki tane usta ayın 30 da traktöre gelip bakacaklar. bakalım sonuç ne olacak.

ali_ilbey link=topic=48350.msg468435#msg468435 date=1321217024' Alıntı:
bendede var normal kork ma.

new holland da böyle bir sorun yok tam gaz ileri giderken bile geri geçebiliyor haberiniz olsun ama ileride senkromeç kit lerinimi neyini yiyormus buda 700 tl yol açıyor fakat bu sorun 5 6 yıl kullanımdan sonra özellikle 2011 yılından sonra iyice uzun ömürlü olmustur erkunt böyle bir sistemi yaparak kullanıcılarını rahat ettirebilir....