MASSEY FERGUSON 5400 SERİSİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ?

Ynt: MASSEY FERGUSON 5400 SERİSİ HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ?

ORION link=topic=48366.msg882865#msg882865 date=1398168551' Alıntı:
anlş-*s anlş-*s anlş-*s anlş-*s anlş-*s bu forumun amacı bilen insanların bilmeyen insanları bilgilendirmesi değil mi :) ıuy*u-* ıuy*u-*

Ayrıca yumurtayı ben yumurtlamam ama iyi yumurtadan anlarım diye bir deyim var yani bir konuda fikir beyan etmek için illa o konun içinde olmaya gerek yok örneğin ben su siyasetçi iyidir derim ama benım siyasetçileri eleştirmek ve ya oy vermek ve ya siyasetçilerin siyasi görüşlerini eleştirmek için siyasetçi olmama gerek yok bilmem anlata bildim mi

Traktörde aynı şekilde karşıdan bakarak anlamanız lazım ki 200 binlira verdikden sonra traktör kötü çıkarsa geri dönüşü olmaz sadece Mf ve ya nh ve ya jd için söylemiyorum hepsi için geçerli bu dediğim bir traktörün iyi olup olmadığını almadan önce bilmelisin aldıktan sonra zaten iş işden geçmiştir.... hayırlı günler...
bencede haklısın motoru alıp gazlanmamak en iyisi.internet sitelerine baktığımızda zaten 5400 serilerinin 2.ellerini göremiyoruz.o iyidi bu kötüdür ben onu bilmem kesin olan bişey var 3 yıldır kullanıyorum maşallah saat gibi güçli,konforlu ekonomik.keşke imkan olsada bütün çiftçilerimiz aynı imkanlardan faydalanabilse ama maalesef fiyatları ülkemiz koşullarına göre çok yüksek.fiyat yönünden 5400lerle yerlileri kıyaslayan arkadaşlarımız var o zaman bendede araba olarak clio var Mercedes arabanın gittiği yere oda gidiyor vede az yakıyor.clio mercedesden iyi araba o zaman.kısaca imkan meselesi yoksa kaliteyi herkes biliyor

Orion arkadasim dediklerine kismen katiliyorum, ancak bir onceki (simdi silip başka birsey yazdığın ) yorumundaki gibi bu seri hakkinda yanlis bilgilendirme yaparsan, kendin söylediğinde ters dusmus oluyorsun. Forumun amaci senin de söylediğin gibi bilgilendirmedir, ancak dogru bilgilendirme, senin yakit hakkinda soylefiklerin tamamen yanlis . Bu traktore sahip olmamanin yaninda, yakiti hakkinda diger almaya istekli arkadaslara yanlis referans oluyorsun. Ve hala da ayni seyi soylemeye devsm ediyorsun, karşıdan bakarak 200 binlik trsktor alınmaz, demo edilerek, servisten ve en onemlisi kullanicilarindan bilgi alınarak bu kadar pahali bir trsktor alinir. Bu konuda hemfikiriz sanırım. Tum markalar icin gecerli sozune bende sonuna kadar katılıyorum. Sonucta hersey imkan ve zevk meselesi, ben mf fanatigi degilim, zamaninda cok 6020 elite almak istedim olmadi, mf aldik, yarin baska marka gelir kapimiza. Sadece yanlis bilgilendirme oldugunda ve konu cok tecrubrli olduğum bir konu olunca elimden geldiğince bilgi psylasiyorum. Forumun amaci bu ya. Iyi forumlar

GÜRKAN link=topic=48366.msg882941#msg882941 date=1398185991' Alıntı:
Orion arkadasim dediklerine kismen katiliyorum, ancak bir onceki (simdi silip başka birsey yazdığın ) yorumundaki gibi bu seri hakkinda yanlis bilgilendirme yaparsan, kendin söylediğinde ters dusmus oluyorsun. Forumun amaci senin de söylediğin gibi bilgilendirmedir, ancak dogru bilgilendirme, senin yakit hakkinda soylefiklerin tamamen yanlis . Bu traktore sahip olmamanin yaninda, yakiti hakkinda diger almaya istekli arkadaslara yanlis referans oluyorsun. Ve hala da ayni seyi soylemeye devsm ediyorsun, karşıdan bakarak 200 binlik trsktor alınmaz, demo edilerek, servisten ve en onemlisi kullanicilarindan bilgi alınarak bu kadar pahali bir trsktor alinir. Bu konuda hemfikiriz sanırım. Tum markalar icin gecerli sozune bende sonuna kadar katılıyorum. Sonucta hersey imkan ve zevk meselesi, ben mf fanatigi degilim, zamaninda cok 6020 elite almak istedim olmadi, mf aldik, yarin baska marka gelir kapimiza. Sadece yanlis bilgilendirme oldugunda ve konu cok tecrubrli olduğum bir konu olunca elimden geldiğince bilgi psylasiyorum. Forumun amaci bu ya. Iyi forumlar

Evet su ek güç üretimi kısmında 13 km ve 6 km diye kararsızlıkta kalmıslar ben kendımce şaka yapmak istemiştim yanlış anlaşıldıgımı anlayınca sildim :)
Yakıt konusunda tahmın değil kullandıgımı söyledim ancak massey ferguson markasının yerlı modeli 3085 kullanıyorum biraz fazla yaktıgı için değiştirdik yabancı mfleri bende merak ediyorum yakın bir arkadaşımda 5455 var ondan duyduklarımı söylüyorum yakıtı biraz fazla ama iyi diyorlar forumda da genelde okudugum yorumlar bu yonde sen hangı ekıpmanda kc km hızda ne kadar derınlıkde ne kadar yaktıgını bılmedıgımden sana da birşey diyemıyorum :)

D.N Bugun alcak olsan hangı traktoru alırsın diye sorarsan Mf 5613 :) hiç tereddüt etmem

ORION link=topic=48366.msg883006#msg883006 date=1398195484' Alıntı:
Evet su ek güç üretimi kısmında 13 km ve 6 km diye kararsızlıkta kalmıslar ben kendımce şaka yapmak istemiştim yanlış anlaşıldıgımı anlayınca sildim :)
Yakıt konusunda tahmın değil kullandıgımı söyledim ancak massey ferguson markasının yerlı modeli 3085 kullanıyorum biraz fazla yaktıgı için değiştirdik yabancı mfleri bende merak ediyorum yakın bir arkadaşımda 5455 var ondan duyduklarımı söylüyorum yakıtı biraz fazla ama iyi diyorlar forumda da genelde okudugum yorumlar bu yonde sen hangı ekıpmanda kc km hızda ne kadar derınlıkde ne kadar yaktıgını bılmedıgımden sana da birşey diyemıyorum :)

D.N Bugun alcak olsan hangı traktoru alırsın diye sorarsan Mf 5613 :) hiç tereddüt etmem
5600 serileride dehşet makinalar.inşallah gönlüne göre olur

Bu dyna 4 ün özelliği ne arkadaşlar tamam konfor var debriyaşsız vites felan ama daha çok vites sayısı olan seriler var mesela MF 3600=24x24 serisi gibi veya nh TLA serisi=24x24 mesela.Sonuçda Dyna4 16X16 kafam karıştı şanzumanın kanfor dışında artısı ne ?

144fenomen link=topic=48366.msg999337#msg999337 date=1430898673' Alıntı:
Bu dyna 4 ün özelliği ne arkadaşlar tamam konfor var debriyaşsız vites felan ama daha çok vites sayısı olan seriler var mesela MF 3600=24x24 serisi gibi veya nh TLA serisi=24x24 mesela.Sonuçda Dyna4 16X16 kafam karıştı şanzumanın kanfor dışında artısı ne ?
Dynayi dyna yapan bana gore vitesden ziyade bu vitrsi kac takviye ile sundugudur. Mesele bence 4x3x2 vistesli bi tarktor alacagima 6x4 alirim. Yada 4x2x2 alicagima 4x4 alirim olay ana vites ve bolen vitesle alakali ayrica dyna gercekten saglam bi sanziman ;)

Orta sınıf traktörler içinde 70-80 hp arsında bence en güzel özelliklere sahip traktör 5400 serisi.Özellikle de fark yaratan yanı Dayna-4 debriyajsız 4-45 km hız aralığı mümkün.

cengavergokhan link=topic=48366.msg1045245#msg1045245 date=1450114339' Alıntı:
Temiz bir 5400 serisinin anlaşılır püf noktaları nelerdir.
cengavergokhan link=topic=48366.msg1045245#msg1045245 date=1450114339' Alıntı:
Temiz bir 5400 serisinin anlaşılır püf noktaları nelerdir.
Abi temiz 5400 bulmak istiyorsan en iyi yapacağın şey , bir 5400 serisi kullanan biri ile gideceksin bakmaya.