2012 Laverda Yeni M serileri

Çoğunuzun malumu Laverda 2012 yılında modellerini yeni M serileri ile geliştirdi. Peki, M serilerinde olan değişiklikler neler?

Öncelikle önceki modellerle karşılaştırma yaptığınızda LCS, REV ve M 305- M306 gibi modellerin eş değerlerini bulmak zor. Bunun yerine Laverda ara modellerde üretim yaparak kullanıcıya daha uygun seçenekler sunmayı planladı.

Tüm modellerde ki ana değişiklikler ise makyajlanmış dış görünüm, yeni aydınlatmalar, daha uzun boğaz, yeni kabin ve SISU motor kullanımı.

M200 modeli 210 HP lik, 5 sarsak ve tek batör donanımı ile piyasaya giriş yapacak.

M300 modeli tek ve çift batör seçeneği ile iki ayrı modelde (çift batör seçenekli M300 MCS) 245 HP lik motor ve 5 sarsak donanımı ile; M310 modelleri ise M300 de olduğu gibi tek ve çift batör seçeneği ile (çift batör seçenekli M310 MCS) 275 HP lik motoru ve 6 sarsaklı donanımı ile satışa sunuluyor.

M400 modeli 275 HP motor, 5 sarsak ve çift batör donanımı ile M410 modeli ise 365 HP lik motor gücü 6 sarsak ve çift batörü ile 2012 yılından itibaren hasatta boy gösterecek.

Tüm modellerde Euro 4 İnterim motor modellerine yer verilmiştir. AdBlue yakıt katkısı ile hem çevreye daha az zararlı atık gaz, hem de yüksek verim ile yakıt tasarrufu sağlanacak.

Patentli REV modülü ve ayrıcalıklı elektrik sistemi sayesinde, kontrabatörün ön ve arka açıklık ayarlarının bağımsız bir şekilde ayarlanması tüm yeni modellerde eskiden olduğu gibi mevcut.

Daha önceleri yalnızca M305 ve M306 modellerinde sunulan FF (Free Flow) tabla bu seride tüm modellerde standart olarak sunulacak. Daha uzun bir boğaza sahip yeni M serisi, daha yüksek harmanlama kalitesi ile sorunsuz hasata yönelik tasarlandı.

2012 yılında arazilerde göreceğimiz Laverda biçerdöverlere ve tüm çiftçi dostlarımıza bereketli, bol kazançlı ve sağlıklı bir yıl diliyoruz.

sayman' a da fotoğraflar için ayrıca teşekkür ediyoruz.
http://www.trakkulup.net/fotograflar-(alintilar)-52/yeni-laverda-m400-m300-ve-m200-serileri-!!!/

Ynt: 2012 Laverda Yeni M serileri

Freston link=topic=48367.msg468749#msg468749 date=1321281211' Alıntı:
biçerdöver işlerinden pek anlamam tarlayı biçsin yeter :) ama Laverda ise kesinlikle güzeldir.
İkinci cümlenizden biçerdöver işinden gayet iyi anladığınız belli oluyor :)

şarklılı18 link=topic=48367.msg468751#msg468751 date=1321281275' Alıntı:
vede dökmesin ..! :) rev varsa insanın kafasında soru işareti kalmaz ...
Teşekkür ederim şarklılı 18. Dane kaybı yalnızca çiftçilerimiz için değil milli servet açısından da büyük kayıptır. Bu düşünce ile makinalarımızı geliştirmeye çalışıyoruz.

size bir sorum var 2010 sezonunda 2x tucano 320 1x laverda rev 205 biz laverdaya biçtirdik tucanoda bir tarlayı biçti o arazide biçim yaptıgı için tucano 8-9 km/h yapıyor laverda 4 km/h yapıyor laverda neden yavas biçiyor olabilir birde size sorsam laverdamı daha iyi claasmı ? tucano 320 modeli ile rev 205 yada tucanonun laverdada karsılı hangi biçerdöver ise.

Freston link=topic=48367.msg468774#msg468774 date=1321281984' Alıntı:
size bir sorum var 2010 sezonunda 2x tucano 320 1x laverda rev 205 biz laverdaya biçtirdik tucanoda bir tarlayı biçti o arazide biçim yaptıgı için tucano 8-9 km/h yapıyor laverda 4 km/h yapıyor laverda neden yavas biçiyor olabilir birde size sorsam laverdamı daha iyi claasmı ? tucano 320 modeli ile rev 205 yada tucanonun laverdada karsılı hangi biçerdöver ise.
Fettah Bey öncelikle teşekkür ederim. Bu tarz soruları yanıtlandırmak için buradayım.

Başta hızın, temizlikten daha belirleyici bir kriter olmadığını söyleyelim. Ayrıca hıza, operatörden, arazi şartlarından ve mahsülden kaynaklı değişiklikler etki eder.

Bir operatör hızlı ama dane kaybı yüksek biçim yaparken, diğer operatör belki onun iki katı sürede dane kayıpsız biçim yaparsa biz yavaş olan operatörü iyi örnek olarak gösteririz.

Tucano 320 ' nin karşılığı ise REV 205 değil, REV 225 tir. Rev 225 ile biçim yaptırmış olsaydınız daha hızlı biçim yapabileceğinizi kesinlikle söyleyebilirken, 'Tucano ' yu geçerdi' gibi farazi, haddini aşan yorumlar yapmak istemem.

Bahsettiğiniz marka ve modeli işimiz gereği kendi makinalarımız kadar yakından tanıyoruz. Bahsettiğiniz marka ve model iyi biçerdöverlerdir.

Bununla birlikte Laverda ' nın kendine has özelliklerinden, kullanıcı yorumlarından ve teknik özelliklerinden ötürü, burada görevli olmasam da Laverda ' yı en iyi makina olarak seçerdim.

Sonuç olarak, hız belirleyici faktör olmamalıdır. Operatör arkadaş, işini iyi yapmak istemiş olabileceğinden, makinanın bir arızasından yada operatör arkadaşın titizliğinden, makinaya yüklenmek istemediğinden kaynaklı bir hız kesme muhtemelen söz konusu olmuştur. Aksi durumda aynı kategorilerde eş değer makina olmamasına rağmen, REV 205 ' in rakibinin yarısından fazla yavaş çalışmayacağını size garanti ederim.

Umarım sorunuza yanıt olmuştur. Tekrar teşekkür ederim

mbkanbir link=topic=48367.msg468836#msg468836 date=1321283426' Alıntı:
Fettah Bey öncelikle teşekkür ederim. Bu tarz soruları yanıtlandırmak için buradayım.

Başta hızın, temizlikten daha belirleyici bir kriter olmadığını söyleyelim. Ayrıca hıza, operatörden, arazi şartlarından ve mahsülden kaynaklı değişiklikler etki eder.

Bir operatör hızlı ama dane kaybı yüksek biçim yaparken, diğer operatör belki onun iki katı sürede dane kayıpsız biçim yaparsa biz yavaş olan operatörü iyi örnek olarak gösteririz.

Tucano 320 ' nin karşılığı ise REV 205 değil, REV 225 tir. Rev 225 ile biçim yaptırmış olsaydınız daha hızlı biçim yapabileceğinizi kesinlikle söyleyebilirken, 'Tucano ' yu geçerdi' gibi farazi, haddini aşan yorumlar yapmak istemem.

Bahsettiğiniz marka ve modeli işimiz gereği kendi makinalarımız kadar yakından tanıyoruz. Bahsettiğiniz marka ve model iyi biçerdöverlerdir.

Bununla birlikte Laverda ' nın kendine has özelliklerinden, kullanıcı yorumlarından ve teknik özelliklerinden ötürü, burada görevli olmasam da Laverda ' yı en iyi makina olarak seçerdim.

Sonuç olarak, hız belirleyici faktör olmamalıdır. Operatör arkadaş, işini iyi yapmak istemiş olabileceğinden, makinanın bir arızasından yada operatör arkadaşın titizliğinden, makinaya yüklenmek istemediğinden kaynaklı bir hız kesme muhtemelen söz konusu olmuştur. Aksi durumda aynı kategorilerde eş değer makina olmamasına rağmen, REV 205 ' in rakibinin yarısından fazla yavaş çalışmayacağını size garanti ederim.

Umarım sorunuza yanıt olmuştur. Tekrar teşekkür ederim
Ben teşekkür ederim laverda gayet yere yakın bir biçim yapıyordu dağlık arazide tucano biraz uzun anız bırakıyordu bunuda göz önünde bulundurmak gerekir dane kaybıda yok denecek kadar az laverdada zaten biçerdöver alacak olsam ya Laverda ya Claas alırım sitemize hoşgeldiniz bu arada..

bartu link=topic=48367.msg468803#msg468803 date=1321282480' Alıntı:
öncelikle bilgileriniz için teşekkür ederim.
2012 yılı satışlarınızda REV 255 yokmu? bunun ayarı olarak M200 görebilirmiyiz?
Mustafa Bey merhabalar,
Ben teşekkür ederim öncelikle.

REV 255 modelimiz zaten üretimde yada satışta yoktu. Sanırım LCS 255 modelimizi yada REV 225 modelimizi kastetmek istediniz bir yanlışlık oldu. Ben ikisi için de yanıt vereyim.

REV 225 modelimiz 225 HP gücünde motora, 5 sarsağa ve tek batöre sahip bir makina. LCS 255 ise 245 HP motor gücüne, 5 sarsak ve çift batöre sahipti.
M200 ise 210 HP motor gücüne, 5 sarsak ve tek batöre sahip olacak. Bu bağlamda REV 225 ' e denk bir makina olarak tanımlayabiliriz.

LCS 255 için ise 245 HP motor gücüne sahip M310 MCS modelimiz, 5 sarsak ve çift batör donanımı ile eş değer olarak gösterilebilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Saygılarımla

Ally TOKMAKCI link=topic=48367.msg468855#msg468855 date=1321284049' Alıntı:
Kırmızı nın güzelliği var Biçer konusun da pek anlamam ama olsun :)
binmemezlik etme ally gerçekten izlemesi bile bir zevkli laverdayı şekil şemal var bikerem ))) dönüş açılarını seviyorum laverdaların çok iyi dönüyor kubota gibi :D

Freston link=topic=48367.msg468843#msg468843 date=1321283719' Alıntı:
Ben teşekkür ederim laverda gayet yere yakın bir biçim yapıyordu dağlık arazide tucano biraz uzun anız bırakıyordu bunuda göz önünde bulundurmak gerekir dane kaybıda yok denecek kadar az laverdada zaten biçerdöver alacak olsam ya Laverda ya Claas alırım sitemize hoşgeldiniz bu arada..
Çok teşekkür ederim Fettah Bey.
Dane kaybı uluslararası standartlarda %3 ' ün altında kabul edilebilir bir miktardır. Laverda makinalarını bununda altında tutan şekilde üretip geliştirmektedir. Arzumuz en az tane kaybı ile maksimum hasatı verebilmektir.
Saygılarımla

mbkanbir link=topic=48367.msg468858#msg468858 date=1321284189' Alıntı:
Çok teşekkür ederim Fettah Bey.
Dane kaybı uluslararası standartlarda %3 ' ün altında kabul edilebilir bir miktardır. Laverda makinalarını bununda altında tutan şekilde üretip geliştirmektedir. Arzumuz en az tane kaybı ile maksimum hasatı verebilmektir.
Saygılarımla
keşke video çekseydim diyorum şimdi ah kafama köpekler ...... laverda köy meydanında caminin önünde tablayı takarken dayılar koşturuyordu ilk biçtireyim tarlayı diye ama ev yakın oldugu için biçim yapacagı araziye 240 ile atına binen kovboy gibi bi asıldım gaza ortalık toz duman :D:D saydıgıma göre 16 traktör arka arkaya park etmiş sırasını bekliyordu burdada halk gözünde laverdanın değeri belli oluyor..

Freston link=topic=48367.msg468856#msg468856 date=1321284132' Alıntı:
binmemezlik etme ally gerçekten izlemesi bile bir zevkli laverdayı şekil şemal var bikerem ))) dönüş açılarını seviyorum laverdaların çok iyi dönüyor kubota gibi :D
Binmemezlik değilde bizim burada yok bizim burda 8040 var tc56 var 2 tane falan bide claas medion 310 var o başlı başına güzel bişi zaten :)

mbkanbir link=topic=48367.msg468849#msg468849 date=1321283913' Alıntı:
Mustafa Bey merhabalar,
Ben teşekkür ederim öncelikle.

REV 255 modelimiz zaten üretimde yada satışta yoktu. Sanırım LCS 255 modelimizi yada REV 225 modelimizi kastetmek istediniz bir yanlışlık oldu. Ben ikisi için de yanıt vereyim.

REV 225 modelimiz 225 HP gücünde motora, 5 sarsağa ve tek batöre sahip bir makina. LCS 255 ise 245 HP motor gücüne, 5 sarsak ve çift batöre sahipti.
M200 ise 210 HP motor gücüne, 5 sarsak ve tek batöre sahip olacak. Bu bağlamda REV 225 ' e denk bir makina olarak tanımlayabiliriz.

LCS 255 için ise 245 HP motor gücüne sahip M310 MCS modelimiz, 5 sarsak ve çift batör donanımı ile eş değer olarak gösterilebilir.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Saygılarımla
sorumun cevabı için teşekkür ederim, sizinde dediğiniz gibi sorumda bir yanlışlık yapmışım REV değilde LCS 255 i kastetmiştim.
LCS 255 ten geçenyıl buralardan biri aldı çokta memnunlar, bende biçer yok ama bu kış 2. el bir makine almayı düşünüyorum
bizim Trakya da gece çiğ olayı olduğundan tek batör makinelerde sorun yaşanıyor düşündüğüm makine çift batörlü olmalı.
kafama göre 2.el bulamaz isem M310 MCS yi incelemek isterim....

Freston link=topic=48367.msg468861#msg468861 date=1321284365' Alıntı:
keşke video çekseydim diyorum şimdi ah kafama köpekler ...... laverda köy meydanında caminin önünde tablayı takarken dayılar koşturuyordu ilk biçtireyim tarlayı diye ama ev yakın oldugu için biçim yapacagı araziye 240 ile atına binen kovboy gibi bi asıldım gaza ortalık toz duman :D:D saydıgıma göre 16 traktör arka arkaya park etmiş sırasını bekliyordu burdada halk gözünde laverdanın değeri belli oluyor..
Tüm bu paylaşım ve övgüleriniz için teşekkür ederiz.
Hep daha iyisi için çalışıp layık olmaya çabalayacağız Fettah Bey.

mbkanbir link=topic=48367.msg468871#msg468871 date=1321284771' Alıntı:
Tüm bu paylaşım ve övgüleriniz için teşekkür ederiz.
Hep daha iyisi için çalışıp layık olmaya çabalayacağız Fettah Bey.
birşey değil siz Laverda ve çalışanları olarak bu övgüleri hakk ediyorsunuzki memleketin heryerinden sizlere övgüler yağıyor..

bartu link=topic=48367.msg468865#msg468865 date=1321284580' Alıntı:
sorumun cevabı için teşekkür ederim, sizinde dediğiniz gibi sorumda bir yanlışlık yapmışım REV değilde LCS 255 i kastetmiştim.
LCS 255 ten geçenyıl buralardan biri aldı çokta memnunlar, bende biçer yok ama bu kış 2. el bir makine almayı düşünüyorum
bizim Trakya da gece çiğ olayı olduğundan tek batör makinelerde sorun yaşanıyor düşündüğüm makine çift batörlü olmalı.
kafama göre 2.el bulamaz isem M310 MCS yi incelemek isterim....
Her zaman bekleriz. İmzamda ki telefon numarası aracılığı ile bize ulaşabilirsiniz. Kataloglarımız basıldığında size bir tane ulaştıracağım Mustafa Bey.

Çift batör çiğ olayı yaşanan yerler için doğru seçimdir ki bunu da zaten biliyorsunuz.

2. el içinde notlarımı aldım. Bir bilgi edinirsem bu konuda da sizi bilgilendireceğim.

Saygılarımla