İnce Lastikmi yeri iyi turar kalın lastikmi

Ynt: İnce Lastikmi yeri iyi turar kalın lastikmi

kalın teker daha iyi asılır ama ince tekerde çiftte çok işe yarar.mesela biz bunu bire bir denedik.1996 da benim ince teker 265s aldıgımda benle birlikte biride kalın teker 265s aldı.ikisini 4 lü 11 no pullukla soktuk tarlaya inan kalın teker ince tekerin tozuna yetişemedi.

kalın lastik daha iyi tutuno aynı model tumosanları çekiştirmişlerdi biri ince diğeri kalın lastik kalın olan almıştı ince lastik çamur zeminde çabuk batıo

Bende mf135 petlasın lastikleri ile toprağa gömülüp gidiyordu sürüm güzel olmuyordu. Ama önceki lastikleri onlarda daha genişti ve gayet güzel sürüm oluyordu. Toprağa da gömülme olmuyorda tarlada. Bu yüzden beni,m tercihim radial lastikten yana. Altı düz olduğu için yere daha fazla tutunuyor. Diğer lastiklerde söbelik olduğu için yere sadece lastiğin ortası basıyor. Yanları basmaz. Ama havası indirilirse radial lastik gibi yere düz basar.

Asfaltı toprağı bilmem de bizde 3085 var ince ve kalın lastik var sürek atarken kalın takıyoruz yazın ince ile kalın farkediyor kalın daha iyi tutunuyor, kalın radial lastik

musaakkaya link=topic=39890.msg349082#msg349082 date=1298836809' Alıntı:
Bugün köydeydim... Tümosan 70-80 balon teker ve tümosan 70-80 ince teker çekişmesi yaptık..

İnce teker olan benimki. Muhtarınki balon teker benimkini it sürür gibi sürükledi

hazarşah köyü traktör çekişmesi

Valla ben tecrübe ettim...

Dqn link=topic=48409.msg469665#msg469665 date=1321381902' Alıntı:
Asfaltta yere 20 cm yapışıyor, 30 cm yapışıyor sence hangisi iyi tutar ? Kalın. Kuru sert toprakta ince lastiğin daha iyi tuttuğuna şahit oldum
ince daha çok lazım oluyo bize.40 ton çekmiyoz traktör çekiştirmiyoz.arda ince daha iyi batınca daha çabuk çıkıyo ince vs.

ara ara ince takıyoruz genellikler kalın teker kullanırız ama incenin çekişi daha iyi gibi sanki ama kesin degil öyle gibi geliyor fakat kesinlikle konforsuz olur ince teker motor çok seker