kabin ısıtıcısı

sayin abiler bende kabinli nimet 4*4 lüks var yalnız traktörümü genellikle kış aylarında kullandığım için kalorifer yetersiz geliyo ayaklarım donuyo deyim yerinde ise biraz araştırdım vebosta denilen bi ısıtıcı varmıs ıslak ve kuru tip! bu ısıtıcıyı nereden ve kaç tl den temin edebilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....

Ynt: kabin ısıtıcısı

Bencede içerisi fırın gibi olmalı. Bizimkini ben ısıtıcı ayarını son kademede fanı ise 1 ile 2 arasında gezdiririm hep, sürekli açık olsa ne olur sen tahmin et. 1 ile 2 kademede bile 10-15 dakika sonra terletir beni. arada bir kapatırımda yani o derece.

webasto masraflı be kardeşim. benim transporterda vardı ama öyle devamlı kullanılacak bir alet değildir. sen traktörün içinde yatacak değilsin demi? webasto genelde kamyoncular araçta yattıkları için kullanırlar. illede bağlatacam dersen git al bi çıkmasını 600-700 e taktır. ama hiiiiiç gereği yook.

yaw yemin ederim ben erkuntun çok ısıttığından şikayetçiyim pancar sökerken camlar açık kalorifer açık söktük hep yakıyo içeriyi bunu yetkililerlede görüştük yapcak bişey yok dediler sizinki nasıl ısıtmıyo anlamadım termostatda bi sıkıntı olabilir

demirciler_14 link=topic=48414.msg469802#msg469802 date=1321388700' Alıntı:
Bencede içerisi fırın gibi olmalı. Bizimkini ben ısıtıcı ayarını son kademede fanı ise 1 ile 2 arasında gezdiririm hep, sürekli açık olsa ne olur sen tahmin et. 1 ile 2 kademede bile 10-15 dakika sonra terletir beni. arada bir kapatırımda yani o derece.
Ben Kısın bazen hic acmıyorum keni kendine ısınıyo bi süre..Cok soğuk olursa acıyorum o da sadece fanı..

slm benim klima konvekte içerisini adeta fırın gibi yapıyor az çalıştırıp kapatıyorum soğuyunca tekrar açıyorum ama söyle bir sorunum oldu motordan gelen sıçak suyu ısıtıcı fana taşıyan boruda manyeti vana var o vana sıcak ayarına çevirince açması gerekiyor ama bende açmıyordu elektrik gelmiyordu sigortalara baktım hepsi sağlamdı arızayı bulamadım bende vanayı iptal edip düz bağladım simdi soba gibi ısıtmaya başladı sizdede öyle bir sorun olabilir yoksa ısıtmaması imkansız
benim elektrik arızası nereden olabilir bilgisi olan cevaplarsa sevinirim bağlantı şeması osa bulurdum ama kablolar çok karışık iç içe gidiyor gözle takip edilmiyor bilen arkadaş yazarsa sevinirim saygılarımla

abiler benim sorunum ayak kısmı vebastoyu platform un üzerine koyup ayaklarımın ısınması için tasarlamıştım yani sorunum kabinin ıstmaması değil ayak bölümüne sıcak havanın çok geç ulaşması yani benim bulunduğum yer kütahya seyitömer kasabası çok soğuk oluyor bir nevi kuzey sibir ya :::)))

arkadaşım vebastoyu traktör yürür halde kullanırsan 2 günde 50 buji patlatırsın ayrıca mazotla calısır depoyu koyacagın yer lazım cok hassastır bunlar bizim kamyonda var şöför sadece yürürken kullanıyor fiyatınada gelince ikinci eli pek yok ama ararsan bulursun belki 600 ile 1500 arası fiyatları

halildinek link=topic=48414.msg470489#msg470489 date=1321475042' Alıntı:
abiler benim sorunum ayak kısmı vebastoyu platform un üzerine koyup ayaklarımın ısınması için tasarlamıştım yani sorunum kabinin ıstmaması değil ayak bölümüne sıcak havanın çok geç ulaşması yani benim bulunduğum yer kütahya seyitömer kasabası çok soğuk oluyor bir nevi kuzey sibir ya :::)))
Sana tavsiyem servise git. Adamlara eğer mümkünse ayaklarına doğru bir boru yardımı ile havayı taşımaları mümkün mü diye sor. Ona göre bir yol çizersin kendine.

ilotoro link=topic=48414.msg470502#msg470502 date=1321475626' Alıntı:
yürürken degil dururken kullanıyor özür dilerim
bizde de kamyon warda yürümesiyle durmasyla alaksı yok vebosta tamamen ayrı bir ekipman yürümesiyle durmasıyla hiç bir alaksı yok kamyonda tek dikkat etmesi gereken husus marşa ilk basrken kapaması lazım die biliorum

biraz kroluk gibi olacak fakat ben olsam yapardım açarım klimayı çekerim el gazını gitsin traktör kurarım bağdası koltukta :D dönüm başında el gazını indirir ayağınla basarsın gaza debriyaja dönersin çiziye sokar yine bağdaş kurarsın :)