Mazota yine zam yine zam!!

Ynt: Mazota yine zam yine zam!!

olsun iyi böyle kardeşim bu çiftçi bunu hak ediyor ben çok küfür ediyorum ama en azından kafam rahat bi hata yapıpta şu ampule mührü bassaydım hayatımda en çok vicdan azabını o yüzden çekerdim....

adamlar işi biliyor.Ekonomi ne zaman kötüye gitse bi şeylerle vatandaşı meşkul ediyorlar ve arkasından zamı kösüyorlar.Mesela şu günlerde vicdanı red diye bi saçmalık çıkardılar.Bilen bilmeyen herkes buna yüklendi.Medya dersen ha bire pohbohluyor.Medya yapılan zamlarla uğraşmayıp hiç bu konuya tepki çekmiyor.Neymiş efendim enflasyonu düşürmüşler.Sen onu benim külahıma anlat.Enflasyon yüksekken çiftçi süper para kazanıyordu yapılan zam etkilemiyordu.Şimdi ise sattığın ürün para etmiyor kullandığın enerji ve yatırımlar hesapları altüst ediyor..

humanist1231 link=topic=48423.msg470019#msg470019 date=1321433252' Alıntı:
adamlar işi biliyor.Ekonomi ne zaman kötüye gitse bi şeylerle vatandaşı meşkul ediyorlar ve arkasından zamı kösüyorlar.Mesela şu günlerde vicdanı red diye bi saçmalık çıkardılar.Bilen bilmeyen herkes buna yüklendi.Medya dersen ha bire pohbohluyor.Medya yapılan zamlarla uğraşmayıp hiç bu konuya tepki çekmiyor.Neymiş efendim enflasyonu düşürmüşler.Sen onu benim külahıma anlat.Enflasyon yüksekken çiftçi süper para kazanıyordu yapılan zam etkilemiyordu.Şimdi ise sattığın ürün para etmiyor kullandığın enerji ve yatırımlar hesapları altüst ediyor..

helal be ne kadar dogru konusmusun...

Görün bakın asıl zamları yılbaşından sonra yeni anayasa tartışmaları başlayınca yaşayacağız ve mazot kesinlikle 4.00 tl olacak.Ona göre hesapları yeniden gözden geçirmemiz gerekecek...

Petrol Sanayi Derneği ' nin (PETDER) 2011 ocak-eylül dönemi sektör raporuna göre, 2011 yılının ilk dokuz ayında otomotiv yakıtları toplam tüketimi geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,7 artarak 18,3 milyon metreküp olarak gerçekleşti.

PETDER, 2011 yılı ocak-eylül dönemi sektör raporunu yayımladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) ve PETDER verilerinden yapılan derlemelere göre, 2011 yılının ilk dokuz ayında benzinler, motorinler ve LPG otogaz toplamından oluşan otomotiv yakıtları toplam tüketimi, 2010 yılının aynı dönemine göre yüzde 4,7 artarak 18,3 milyon metreküp olarak gerçekleşti.

LPG BENZİNİ İKİYE KATLADI
Ocak-eylül döneminde toplam motorin tüketimi yüzde 5,9 artarak 12,9 milyon metreküpe çıkarken, toplam benzin tüketimi ise yüzde 4,1 oranında azalarak yaklaşık 1,95 milyon metreküpe düştü.

Otogaz LPG tüketimi de yaklaşık yüzde 5,5 oranında artarak 3,49 milyon metreküp oldu. Böylece litre bazında otogaz tüketimi benzinin iki katına yaklaştı.

POMPADAN 34 MİLYAR TL ' LİK VERGİ AKTI
Rapora göre, akaryakıt ve LPG sektörlerinden sağlanan dolaylı vergi gelirleri bir önceki yıla göre yüzde 10,5 artarak 33,9 milyar liraya ulaştı.

2011 ocak-eylül döneminde akaryakıt tüketiminden sağlanan dolaylı vergiler yaklaşık yüzde 11,3 artarak 29 milyar liraya, LPG tüketiminden elde edilen dolaylı vergiler toplamı da yüzde 5,4 oranında artarak 4,8 milyar liraya çıktı.

Toplam petrol ve LPG sektöründeki işlem hacmi ise yüzde 22,9 artarak 63,9 milyar liraya ulaştı.

AA