TURBO????

s.a turbosuz traktörlere turbo taqtırırsak ne gibi zararını ne gibi faydalarını görürüm bu konuyla i

• Kullanılan toplam oy
    19
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

s.a turbosuz traktörlere turbo taqtırırsak ne gibi zararını ne gibi faydalarını görürüm bu konuyla ilgili görüşleriniz

Ynt: TURBO????

yanigli link=topic=5476.msg56559#msg56559 date=1215813521' Alıntı:
Turbo bakımını yapıp kullanırsan TURBO cok Guzel bi sistem ama Turbo bakmassan araba gazi tam yemez pedali sonlarsın 5 6 sn sonra yer gazi
araba için deil birader traktör için baqım ne gibi baqım

turbonun traktöre çooooooooooook faydası var ama traktörün kaldıra bileceğinden fazla turbo takarsan şanzımanı indirir
eniştemde NH TD75D dt vardı 25hp lik turbo taktırmışlar 1-2 sene içinde şanzımanı indirdi
70 hp bi traktör için 10 veya 15 hplik turbo ideal
95 ve üzeri içinde 25 lik turbo ideal

Ben de salihe katılıyorum.Kaldıramayacağı kadar turbo takarsan randıman vermeyebilir.Mesela benim bildiğime göre sadece turbo takmakla iş bitmiyor ona göre hava filitresi,yakıt pompası vs.vs gerekiyor.Çünkü gelen havayı yakmak için yakıt gerekiyor.Yani her motorun kaldırabileceğinin en yüksek değerlerinde turbo takılmalı.Öyle olduğu zaman çok fazla yararı var.Benim fikrim budur.

POYRAZLI SALİH link=topic=5476.msg56813#msg56813 date=1216027556' Alıntı:
turbonun traktöre çooooooooooook faydası var ama traktörün kaldıra bileceğinden fazla turbo takarsan şanzımanı indirir
eniştemde NH TD75D dt vardı 25hp lik turbo taktırmışlar 1-2 sene içinde şanzımanı indirdi
70 hp bi traktör için 10 veya 15 hplik turbo ideal
95 ve üzeri içinde 25 lik turbo ideal
marksman link=topic=5476.msg56862#msg56862 date=1216046755' Alıntı:
Ben de salihe katılıyorum.Kaldıramayacağı kadar turbo takarsan randıman vermeyebilir.Mesela benim bildiğime göre sadece turbo takmakla iş bitmiyor ona göre hava filitresi,yakıt pompası vs.vs gerekiyor.Çünkü gelen havayı yakmak için yakıt gerekiyor.Yani her motorun kaldırabileceğinin en yüksek değerlerinde turbo takılmalı.Öyle olduğu zaman çok fazla yararı var.Benim fikrim budur.
yorumlarınız için çok saolun saten taktırırsam tam takım olarak taktırım peki dişlilere filan bir zararı olurmu

Ha bu arada yazmayı unutmuşum illa dediğim şeyleri değiştir demiyorum.Kaldıramayacağı kadar takarsan değiştirmen gerekir.Özelliklerine uygun taktırırsan hiçbir sorun olmaz.Ama ona blow-off diye bişey var onu taktırman lazım büyük ihtimalle takarlar zaten.O olmazsa fazla çektiği havayı atamaz.Ama olursa sürekli taze hava girişi olur.Genellikle gerekli herşeyi takıyorlar zaten.
Dişlilere de bi zararı olacağını hiç düşünmüyorum.Sen taktırdıktan sonraki keyfi gör :D Kamyonlarda duymuşsundur vites geçişlerinde fazla havayı atışını.Süper ya sırf onu dinlemek için turbo taktırmak lazım.

marksman link=topic=5476.msg57492#msg57492 date=1216242118' Alıntı:
Ha bu arada yazmayı unutmuşum illa dediğim şeyleri değiştir demiyorum.Kaldıramayacağı kadar takarsan değiştirmen gerekir.Özelliklerine uygun taktırırsan hiçbir sorun olmaz.Ama ona blow-off diye bişey var onu taktırman lazım büyük ihtimalle takarlar zaten.O olmazsa fazla çektiği havayı atamaz.Ama olursa sürekli taze hava girişi olur.Genellikle gerekli herşeyi takıyorlar zaten.
Dişlilere de bi zararı olacağını hiç düşünmüyorum.Sen taktırdıktan sonraki keyfi gör :D Kamyonlarda duymuşsundur vites geçişlerinde fazla havayı atışını.Süper ya sırf onu dinlemek için turbo taktırmak lazım.
saolasın birader benim prof ta war turbo :D

en basit örneği ailemde nissan skystar off road var onda intercooler var biliyorsunuzdur ve ona ben sırf zevk olsun diye blow_of taktım çıkan çuflama sesi öyle güzel insanı gaza getiriyor ki anlatamam marksman arkadaşımın dediği gibi memleketteki mermer ocaklarında genellikle volvo kamyonlarda var vites değiştirirken bitiyrum o araçlara

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...