5065 E ÇOK ACİL

arkadaşlar ben traktör kullanmadım hiç ama 1 hafta içinde bi traktör alacağım.. araştırmlarımda deer beni kendine çkti motor sağlamlığı bakımından kullanan john deer ve başka marka traktör kullananan arkadadaşlardan görüş bekliyorum... almak istediğim 5065 e kullana varsa yardımcı olursa sevinirim

Ynt: 5065 E ÇOK ACİL

aslında arkadaşım çok iyi tanıdığım bi arkadaşım aldı arkadaşım dediğim kişi tanıdım... yani traktörle piyasaya çalışıyor... adam tam 4 motor eskitti şu son 1 yıldırda 5055 E yani john deer aldı.. kendisiyle çok uzun konuşamadım.. sattığı diğer motordan bayağı bi şikayetçi idi sattığı diğer mutor universal 533 tü sanırım en küçüklerinden işte... yolda denk geldi bu dediğim adam ve motora bindim kabinde 2 kişi daha var benle 3 kişi olduk ve kabinde bayağı bi rahatttı.. yolda haerket halindeyken 4 çekerden çıkardı hoşuma gitti ama servisi durup ondan sonra 4 çekere takın yada çıkarın diyor.... yaklaşık 2 ton yüğük vardı romorkta ve bi rampa çıkmamız gerekiyordurampa yukarı çıkarken rampanın en can alıcı yerind bu adam vites yükseltti ve motor duydum bile demeden rampayı çıkmaya devam etti ve vites aralıkları çok kısa gördüğüm kadarıyla

yakıtını ve manevra sordum adam sattığı en küçük ünivelsaldan daha az yakıt tükettiğini ve maverrasının çok fazla olduğunu söyledi... o zaman tam karalı değildim almaya ama şimdi bayi ile konuştum fiyat aldım... ve hoşuma giden açıkçası tek traktör oldu... dediğim kişi gerçekten motrodan anlayan biri ve kötülük olarak hiç birşey söylemedi traktör için
benim için kabin dayanıklılık ve yakıt çok önemli.. ikide bir tamirci göreceksem hiç almıyayım diyorum... ve bugün bi arkadaşım denk geldi duymuş tarktör alacağımı... ve bana nasihat vermeye başladı... sakınjohn deer alma diye kendisinde 2wd nev holland var 55 lik bana bi sürü dez avantajını anlattı dezavantajı dediğim servisi parçası cve 2. el olayı yani motorun çalışmasın sağlamlığına onunda lafı yok ama satarken çok zarar edeceğimden ve servisinin kötü olduğüundan bahsetti.. yanlız deutz için bana almamı önerdi benim açıkçası newhollandlar hoşuma gitmiyor bana deutz önerdi.....
ve bende üşenmedim deutz kullanan birini buldum meğer adamın elinde joh deer de varmış bunu la birlikte fiat ve bi başka mark daha motor varmış.. ve ban aynen şunu söyledi tarktörü 2000 saatte aldım tarktörüm şu an 4000 saatte ve şu an bi vidası bile oynamadı diğerlerini hep tamire götürdüm ama john deer hala bi vida bile gevşetmedi dedi john deer 5403 müş ve günde 30 ton kavak yüklüyormuş... şimdi burdada bir bilen vardır diyerek yazdım...

kullanan biri eğer yazarsa sevinirim.....

kardes ben john deere kullanıcısıyım özellikle yakıt ve çekişte emsalini tanımam benim 5055 e de var 5625 super plusta bizim 240 tan az yakıyor 5055e 5625 e gelince 4 lü 16 lı pulluk 15 16 gaz hayatta 1 buçuk litreyi geçmez hatta gaz versen bile yakıtı değişmiyor ben bir ferguson nh kullanıcısı olarakta önce john deere yi sonra diğerlerini tavsiye ederim john deerenin hangisini alırsan al pişman olmazsın özelden bana mesaj at söledigim herşeyi videolarla bile kanıtlarım saygılar anlş-*s

Arkadaşım biz 5065 alalı 7 ay oldu şuan a dek hiç bi sorun olmadı memnunuz bide işin şurası var bi 5065 4wd bi tt55 tek çeker parasıyla aynı biri 65 hp çift çeker biri 55hp tek çeker

avdanlı link=topic=48465.msg475928#msg475928 date=1322237849' Alıntı:
Arkadaşım biz 5065 alalı 7 ay oldu şuan a dek hiç bi sorun olmadı memnunuz bide işin şurası var bi 5065 4wd bi tt55 tek çeker parasıyla aynı biri 65 hp çift çeker biri 55hp tek çeker
aynen katılıyorum sana.yazık kadar para vermeye sırf nh diye..kaça aldın 5065 i.

konya lı arkadaşlar var ise bilirler belki. konyada kontur firmasının çiftliğinde yanlış hatırlamıyorsam 5403 JD var. en son duyduğumuzda traktör 17.500 saatte orjinaldi. ve hala çalışmaya devam ediyordu. dayanıklılık konusunda JD nin rakibi yok.

biz geçenlerde JD bayisine uğradık bu jd alman malı değilmi bunu kaçtane ülke üretiyor bende şaşırdım hepsinin üzerlerinde farklı ülkeler yazıyordu mesela brasil usa india gibi bayide tanıdık olmadığından sormadık bu nedir diye bilen varmı

en iyisi hangi ülkenin ürettiği bilen varmı almanların ürettiği r serisi tip olarakta çok hoşumagidiyor ama kullanıcı değilim o yüzden kullanan bir ağa var ise (neden ağa dedim ancak john deere ağalar biner) açıklayabilirmi acaba

arkadaşım bende 2010 4x4 5725 super plus var bana ufak geliyor 5 14 kalın şase pulluk çekiyor kuru tarımda bugün jd alsam işime göre alırım 5100 r bana ancak yeterli gelir paran varsa r serisi al derim