vites böyle değiştirilir

Ynt: vites böyle değiştirilir

bende daha motor sürme hevesi varken amcaoğlu yeni 240 s almışlardı o zaman bana gösteri yapıyordu bende nasıl geçiyor diye çok hayret ederdim daha sonra traktör sürmeye başlayınca 135 likte bende öğrendiydim debriyajsız kullanmayı zuha-*-s

eleman hiç garçlatmadan atıyo 5000 ler kaportanın ön kısmı hariç bizim 6610 nun aynısı sanki seste benziyo

Debriyaja basmadan nasıl geçiyor orasını anlamadım.Bu fordlar otomatik vites mi yoksa :D

şarklılı18 link=topic=48466.msg470960#msg470960 date=1321547086' Alıntı:
neden iki kere debriyaja basıyoki ? orasını anlamadım ben, yüksek vitesten birden en alt vitese geçirmek için yapılıyo çift debriyaj normalde !

Çift debriyaja bastığı zaman son gazda 4 viteste gidiyor ve 3 atıyor sonra 2 dediklerine göre adam aynısını yapıyor.

ford 6610s bizde de vardı.Kara şanzıman dedikleri şanzıman.vites geçişleri zordur.4ten 3 e atamazsın çift debriyaj yapmadan.ama ford yinede kral bence.şu an 285s ve erkunt kısmet 55 var ama fordun yerini dolduramadılar.6610 serilerinde şanzıman buçuklu olsaydı motor daha seri olurdu.

talataga link=topic=48466.msg471126#msg471126 date=1321562567' Alıntı:
ford 6610s bizde de vardı.Kara şanzıman dedikleri şanzıman.vites geçişleri zordur.4ten 3 e atamazsın çift debriyaj yapmadan.ama ford yinede kral bence.şu an 285s ve erkunt kısmet 55 var ama fordun yerini dolduramadılar.6610 serilerinde şanzıman buçuklu olsaydı motor daha seri olurdu.

şanzıman farkı nasıl oluyor?

vites geçişleri fordlarda zor değildir. sadece vites düşürmeler zordur onuda açıklamışsın zaten çift debriyaj olayıyla.

talataga link=topic=48466.msg471126#msg471126 date=1321562567' Alıntı:
bende düz 6610 4 ten 3 rahat geçiyo.sende niye öyleki

eline saglık abi güzel paylaşım fordun viteside gecer hemde debriyaja basmasan .... kullanmayı bilene yag gibi kayar vitesleri debriyajsız gecer .. bayır asagı vites atma olayı nı ben sadece mf de gördüm komprasor yapmayıp iyice süratlendi 3.060 cart boşa bıraktı kendini cok tırsmıştım emanet motordu ...

BENCEDE COK TEHLIKELI BIRSEY ALISTIKTAN SONRA KENDISININ BOSA ATTIGINA SAHIT OLDUM YUKLU YOKUS ASAGI INERKEN GÖZLERIMLE GORDUM ADAM ZOR GUC DURDU VE SORDUGUMUZDA KENDI KENDINE VITESTEN ATTI DEDI GERIDE VITESE TAKAMADIM BIRDEN HIZLANDI DEDI.

NE KADAR DOGRU ISE.