TÜMOSANIN HANGİ MODELİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ

ARKADAŞLAR TÜMOSAN ALMAYA KARAR VERDİM FİATLAR BAYİDEN BAYİYE DEĞİŞİYOR KAFAMIZI KARIŞTIRDILAR.68 E 64 E BIRAKIRIM DEDİĞİ TRAKTÖRE 71 FİAT ÇEKTİ AŞAĞI OLMAZ DİYOR 8095 Mİ 8085 Mİ TÜMOSAN HAKKINDA BİLGİSİ OLAN YAZABİLİRMİ.bİRDE BANKA KREDİSİ İÇİN ŞARTLAR NE NE İSTİYORLAR PEŞİNAT NE KADAR OLMASI LAZIM TARLA TAPUSU YADA İCARLA ALINIYORMU?

Ynt: TÜMOSANIN HANGİ MODELİNİ TAVSİYE EDERSİNİZ

tümosan konusunda bilgim yok ama banka iki kefil bağlı bulunduğunuz il-ilçe tarım müd.lüğünden alacağınız çks belgesi yeterli alacağınız traktörün % 60 ına kredi veriliyor. eskisi gibi tapunuza ipotek falan konulmuyo çünkü ben 3 gün önce kredlili traktör aldım.

tümosan almak icin acele etme 65 bine 70 bine tumosan alma 90 80 amıstık kabin kilim 2011 model 55 bine gelisi 50 000 tl onagore buyıl sonu traktorler degişir mıllet satar ozaman 300 500 700 sattekı 90 80 lerden birialırsın senı almak istediğn 8095 i 5bin uste ile veriyım dedıbayii 90 80 verırsen bizde 100 110 luğ cıkarsa ozaman degiştirecegiz traktor alırken yuzde 15 ini sen verıyon gerisi kredı cekıp 5yılda oduyun yada 2. el 2006 model uştu taktorun kasko degerının yuzde 15 nı sen gerisı kredı cks belgenız ve 2 kefil yeterlı

ben ramazan bayramından önce aldım tümosan 2011 model 80 95 klasik seri 66 bin peşin fiyatıydı yüzde kırkını peşin verip (27 bin )geri kalan 39 bin için zıraat bankasından 5 yıl vadeyle kredi kullandım buda bana 51500 mal olcak toplamda benim cebimden cıkan para 78500 ..kredi için 2 kefil zıraat odaları ve çifçi kayıt sistemi belgeleri tapu fotokobileri isteniyor..adına tapu olmasada içarlada bu iş oluyor..traktördende şuan memmunum ilerde ne olur orasında bilemem ..arazinin durumuna ve bütcene uyyorsa almanı tafsiye ederim..bereketli yıllar..

74.80 DTK al en güzel traktörlerinden biri siteden doğan arkadasımızda kısa süre önce sattı keske daha önce karar vereydinizde site içinde alışveris olurdu :)

masseysuper90 link=topic=48474.msg471040#msg471040 date=1321553550' Alıntı:
ESKİ MOTORUM SÖKÜM MAKİNASINDA YAVAŞ GİDİNCE MECBUR KALDIM ALMAYA.AMA TÜMOSAN BAYİLERİ UÇUYOR DOĞRU NE TUTTURURSA ONA KAKALAYACAK........
bitane 2008 levyeli 75/80 kırmızı kab.klima. alsan söküm makınasını hoplatır hem fiyatıda cazip olur.. amca oğlu piyasaya söküyor aynı motorla.

tumosan almaya kararlı isen 81 serısını al bende 2005 8280n var üste 28000 istiyolar 8175 e su an kararsız kaldım havalar yagıslı gıderse degiştirecem cunku pancar sokme de sıkıntı oluor