Bu model Türkiye'de yok mu?

Ynt: Bu model Türkiye'de yok mu?

m serisi sadece 2 model 85 95 hp güzel motorlar gerçekten bende çok sevmiştim çok teknolojik makinalar tek eskik olarak kaldırma kollarını gordum 2200 kg mı neydi kaldırma kolları

Bu modeller bence Türkiye ' de m serisinin büyük traktörlerinden daha fazla alıcı bulur, çünkü bu modellerin 90 ya da 100 hp olanları Türkiye ' de ortalama çiftçilik yapanların çoğuna büyük gelecektir.

M serisinin Türkiye ' de satılan modellerinin fiyat listesine bakıldığında 90 hp olanının 75-80 bin tl gibi bir fiyatı var, o model baz alındığında 5070M modelinin fiyatının çok makul seviyelerde olabileceği büyük ihtimal, yani küçük işletmeciler için çok ideal bir makina, bu modellerin piyasada olmaması bizim açımızdan büyük kayıp bence, çünkü bu modellerin piyasada bulunması emsali olan diğer markalar üzerinde de bizim açımızdan bir avantaj teşkil edecektir.

mf_ford link=topic=48484.msg470977#msg470977 date=1321547556' Alıntı:
http://www.deere.com/wps/dcom/tr_TR/products/equipment/tractors/5m_series/5M_series.page?

burada 90,100,110 hp yazılmış.herlade şuan yok.arkadaşın 70-80 hp dediğine göre

O sayfadaki modelleri bende inceledim ve 5070 modeli hakkında orada bilgi verilmediği için forumda bu konuyu açtım. Geçenlerde bir John Deere bayisi önümüzdeki günlerde Türkiye'ye yeni modelleri gelecek demişti, o zaman sormak aklıma gelmedi, umarım yeni modellerin arasında bunlarda vardır.

imamoglu link=topic=48484.msg470998#msg470998 date=1321549177' Alıntı:
O sayfadaki modelleri bende inceledim ve 5070 modeli hakkında orada bilgi verilmediği için forumda bu konuyu açtım. Geçenlerde bir John Deere bayisi önümüzdeki günlerde Türkiye ' ye yeni modelleri gelecek demişti, o zaman sormak aklıma gelmedi, umarım yeni modellerin arasında bunlarda vardır.
sitede çıkar o zaman.ara ara bak sen siteye

cazgin0020 link=topic=48484.msg470886#msg470886 date=1321541861' Alıntı:
m serisi sadece 2 model 85 95 hp güzel motorlar gerçekten bende çok sevmiştim çok teknolojik makinalar tek eskik olarak kaldırma kollarını gordum 2200 kg mı neydi kaldırma kolları
dediğin model 5625 olması lazm yani meksika üretim bu amarikanlar bence çok daha güçlüdür hidrolkleri..

Öncelikle bu modellerin nerde yapıldığını bilmemekle birlikte Türkiye ' ye bunların 5085M 5095M ve 5105M olarak geldiğini ve bu sonu 5 ile biten serilerin de Amerikan malı olduğunu biliyorum..yani aslında bir bakıma safkan john deere.Videoda gösterilen büyük ihtimalle Avrupa da 5R serisinin yanında ona alternatif sunulan daha az teknoloji içeren bir model...5R serisine göre bu yazdığım modeller ucuz olmasına rağmen bizim buraalrda çok da tutulmadı..hatta biz traktör soruştururken bayi 5100R pahalı geldiğinden buna da bakın demiştim.. biz de inceledik ama bana sanki boydan biraz kısa geldi..aks araları dar yani..bir de vitesleri baya bir süratliydi..hatta ilk kalkışta 2 ye mi taktım diye şaşırmıştım..5105M serisinin motoru teknolojik açıdan çok iyiydi..common rail vs vardı ya da ona benzer bir sistem....sanırım Power Shuttle da mevcuttu...hidrolik koları açısından ben de şikayetleri burda okumuş ve amerikan sitelerinde baya bi araştırmıştım ama Amerika da bu özellikleri verirken farklı bir sistem kullanılıyor.. örneğin New Holland vs nin amerikan sitesine bir göz atın siz de farklılığı göreceksiniz(hidrolik kolların kapasitesi için)...bir de biz de hep motorun gücü önemli iken onlar genelde kuyruk milinden ölçülen gücü baz alarak konuşuyorlar.. 5105M de John Deere ın her zaman övündüğü şasi sistemi biraz değişik..yarım şasi var..

Forumda John Deere bölümünün moderatörü arkadaşımızın bu modelle alakalı bilgisi olabilir belki.. Bu arada John Deere ' ninde Finlandiya ' lıların Nokia ' sı gibi onlarca modeli var, öyle olunca hangi seri nerede üretilip nerelerde satılıyor karıştırıyor insan..

nameless link=topic=48484.msg471119#msg471119 date=1321561786' Alıntı:
Öncelikle bu modellerin nerde yapıldığını bilmemekle birlikte Türkiye ' ye bunların 5085M 5095M ve 5105M olarak geldiğini ve bu sonu 5 ile biten serilerin de Amerikan malı olduğunu biliyorum..yani aslında bir bakıma safkan john deere.Videoda gösterilen büyük ihtimalle Avrupa da 5R serisinin yanında ona alternatif sunulan daha az teknoloji içeren bir model...5R serisine göre bu yazdığım modeller ucuz olmasına rağmen bizim buraalrda çok da tutulmadı..hatta biz traktör soruştururken bayi 5100R pahalı geldiğinden buna da bakın demiştim.. biz de inceledik ama bana sanki boydan biraz kısa geldi..aks araları dar yani..bir de vitesleri baya bir süratliydi..hatta ilk kalkışta 2 ye mi taktım diye şaşırmıştım..5105M serisinin motoru teknolojik açıdan çok iyiydi..common rail vs vardı ya da ona benzer bir sistem....sanırım Power Shuttle da mevcuttu...hidrolik koları açısından ben de şikayetleri burda okumuş ve amerikan sitelerinde baya bi araştırmıştım ama Amerika da bu özellikleri verirken farklı bir sistem kullanılıyor.. örneğin New Holland vs nin amerikan sitesine bir göz atın siz de farklılığı göreceksiniz(hidrolik kolların kapasitesi için)...bir de biz de hep motorun gücü önemli iken onlar genelde kuyruk milinden ölçülen gücü baz alarak konuşuyorlar.. 5105M de John Deere ın her zaman övündüğü şasi sistemi biraz değişik..yarım şasi var..
sonu 5le bitenlern hpsi amerkansa 5625 ney ? meksika deilmi yoksa ? )))