Köyden Biraz Fotoğraf Daha.

Merhaba arkadaşlar bu fotoğrafları bayramdan sonra çektim ve sizinle paylaşmak istedim. Umarım beğenirsiniz. İyi seyirler.

Bu bizim ev ağıl. Üst tarafta duvarla ayrılmış olan ev de amcamların evi.

Bu evin avlu girişinden görünümü.

Bu yazlık ev sütlük ve garajımız. Bir garaj da arka tarafta var şimdi onu yem deposu olarak kullanıyoruz. (Sütlük: Peynir yoğurt gibi süt ürünlerinin yapılıp muhafaza edildiği yer.)

Bu da bir başka açıdan görünüşü.

Garajın içten görünüşü. Buğdaydan artan gübre çuvalları epey daraltmış alanı. :)

Bir başka açıdan görünüşü.

Yine garajın içinden bir kare ve mazot tankımız.

Ağılın girişi. Burası 450 baş koyun alıyor.

Ağılın içten görünüşü. Eski yapılar olduğu için direkli olarak yapılmış. Yeni yapılan ağıllarda direk kullanılmıyor artık ve inşallah biz de yaptıracağız yeni bir ağıl. :)

Bunlar da kurbandan sonra ortalama 520 'şer liradan sattığımız kuzular. Ve kuzuların ağılı.

Ynt: Köyden Biraz Fotoğraf Daha.

Dqn link=topic=48568.msg472517#msg472517 date=1321798351' Alıntı:
Güzel paylaşım. Ağıl eski olsada yenilerden sıcaktır. Olumlu yönleri vardır. 6. Fotoğrafta da ne kadar sistemli olduğunuz gözüküyor. Mazotta azalmış :)

Sağolasın Muhammet, yorumun için teşekkür ederim. Sistemli ve düzenli olmayı tembihlemiştir babam her zaman. O yüzden mecburen düzenli oluyoruz. :D Mazot da azaldı ama sezon bitince doldurtmadık tankı. Arpa ekimine kadar mazotla pek işimiz yok. :)

Holland link=topic=48568.msg472523#msg472523 date=1321798912' Alıntı:
Sağolasın Muhammet, yorumun için teşekkür ederim. Sistemli ve düzenli olmayı tembihlemiştir babam her zaman. O yüzden mecburen düzenli oluyoruz. :D Mazot da azaldı ama sezon bitince doldurtmadık tankı. Arpa ekimine kadar mazotla pek işimiz yok. :)
Aynen Babamda Her Zaman Tembihlemiştir düzenli olmayı.

güzel fotograflar güzel bi alanınız var keşke bizdede öle olsa g.t kadar yere şahin td65s çapa motoru köpekler tavuklar makinalar her şey var içinde :)
kuzularda güzelmiş dışardan bakınca ağıra mordern gibi gözksede içi pek öle deilmiş )))

nh_fıat link=topic=48568.msg472531#msg472531 date=1321799388' Alıntı:
güzel fotograflar güzel bi alanınız var keşke bizdede öle olsa g.t kadar yere şahin td65s çapa motoru köpekler tavuklar makinalar her şey var içinde :)
kuzularda güzelmiş dışardan bakınca ağıra mordern gibi gözksede içi pek öle deilmiş )))

Alan konusunda şanslıyız evet ama biraz soğuk bir memleketimiz var maalesef. Ağılımız oldukça eski nerdeyse 65-70 yıllık var. Önceden daha küçüktü ama koyunlar arttıkça ek yaparak büyüttük. Ama artık eski düzeni bırakıp biraz daha modern ve evden bağımsız ağıllar şart.

Resimler için Tşler. Ağılın eskisi yenisi olmaz, dışardan gayet modern görünüyorr. İçide aşırı sağlama benziyor. Mazot Tankınız kaç tonluk? Aslında bende öle bi Tank düşünüorumda , şimdilik varilleler idare ediyoruz.

Güzel resimler torpaaamda nedir bu milletin senle benden cektigi.)))Ha bire köy reklami yapiyoz...Bu arada itlerin resmini cekmiyonya valla cok üzüyon beni...Belki bi damat begeniriz senden yaw.....

wan7ed link=topic=48568.msg472537#msg472537 date=1321799879' Alıntı:
Resimler için Tşler. Ağılın eskisi yenisi olmaz, dışardan gayet modern görünüyorr. İçide aşırı sağlama benziyor. Mazot Tankınız kaç tonluk? Aslında bende öle bi Tank düşünüorumda , şimdilik varilleler idare ediyoruz.

Ben teşekkür ederim yorum için. Ağıl sağlam evet ama makine kullanımına müsait değil. Yani direksiz olsaydı da temizliğini traktörle yapabilseydik çok daha iyi olabilirdi. Malum devir makine devri. :) Mazot tankımız 2000 litrelik ama tam 2000 litre almıyor nedense. Biz de geçen yaz aldık bunu ve çok rahatladım. :)

satocan58 link=topic=48568.msg472540#msg472540 date=1321799989' Alıntı:
Güzel resimler torpaaamda nedir bu milletin senle benden cektigi.)))Ha bire köy reklami yapiyoz...Bu arada itlerin resmini cekmiyonya valla cok üzüyon beni...Belki bi damat begeniriz senden yaw.....

Yaw topraam köylerimiz reklamı hak ediyor o yüzden çok reklam yapıyoruz biz. :D Valla haklısın abi, itlerin resmini bi çekmedim ama nazar değer diye korkuyorum yaw. :D Babam da bi çek o siteye koy diyip duruyo. Kısmet bakalım, çeker koyarım inşallah yakın zamanda. Damat konusunda da yardımcı oluruz. :D

Holland link=topic=48568.msg472555#msg472555 date=1321800557' Alıntı:
Ben teşekkür ederim yorum için. Ağıl sağlam evet ama makine kullanımına müsait değil. Yani direksiz olsaydı da temizliğini traktörle yapabilseydik çok daha iyi olabilirdi. Malum devir makine devri. :) Mazot tankımız 2000 litrelik ama tam 2000 litre almıyor nedense. Biz de geçen yaz aldık bunu ve çok rahatladım. :)
Rica ederim. Bu konudaa yapılcak bişi yok. İnsan gücüne devam .. Çatılarını nezaman yaptırdınız peki nekdara, mal Oldu ?

ranger link=topic=48568.msg472561#msg472561 date=1321801063' Alıntı:
Güzel paylaşım koyunlarda güzelmiş cinsi nedir.Paylaşıma tşk.

Teşekkür ederim. Kuzuların cinsi Akkaraman ama Kangal koyunu denen Akkaraman cinsi. Yani ırk olarak Akkaraman ama normal Akkaraman standartlarından daha iri bir yapıya sahip Kangal Akkaraman ' ı.

wan7ed link=topic=48568.msg472563#msg472563 date=1321801366' Alıntı:
Rica ederim. Bu konudaa yapılcak bişi yok. İnsan gücüne devam .. Çatılarını nezaman yaptırdınız peki nekdara, mal Oldu ?

Evet bi süre daha devam etcez insan gücüne. :D
Çatıları yaptıralı çok olmadı. Yani 2 yıl falan oldu. Ev ve ağıl komplesi 600 metrekareye yakın geliyor. Yanlış hatırlamıyorsam 14 bin küsür civarında bir şey tutmuştu.

Ally TOKMAKCI link=topic=48568.msg472568#msg472568 date=1321802096' Alıntı:
ahmed bey resimlerin güzel koyunların yeride bi güzel miş :) Çok teşekkürler :)

Sağolasın Ally Bey, Doğancan Bey merak ediyordu koyunların yerini, ona göstermek için yükledim bunları. :D

vale link=topic=48568.msg472571#msg472571 date=1321802201' Alıntı:
teşekkürler ahmet..gayet güzel geniş ferah ve tertipli

Ben teşekkür ederim abi. :)