hasat da en büyük kayıbımız.işte örnekleri!

dsci0187l.th.jpg
5070 2011 model biçerdövrin hasatı.

dsci0209.th.jpg

dsci0193b.th.jpg

dsci0214b.th.jpg

dsci0218g.th.jpg

dsci0199x.th.jpg

dsci0186k.th.jpg

dsci0207.th.jpg

ne çaresi var.
ne yola gelen var.
ne arayan ne soran var.
nede biçerdövercilerde din iman var.
ALLAH B...... VERSİN......
BENİM TARLA

Ynt: hasat da en büyük kayıbımız.işte örnekleri!

biçerdöverler başı boş arkadaşım.bütün memleket böyle.sezon kısa adam daha çok para kazanmak için basıyor gaz.

biçerci yalanları.
- BU biçerdöver son sistem bilgisayar sistemli.dane kaçtımı sinyal gelir biçerdöver yerinden kımıldamaz derler..

-Hatta bizim köye gelen bir biçerci;benim makinam Alman malı Almanyaya hergün yağmur yağar bu biçer orada çalışıyor.Türkiyede gece çiğ düşmesi vız gelir.bu biçere birşey olmaz demişti.oradaki bizim köylü yaşlı bir amcada ; doğru oğlum biçerdövere birşey olmaz olan tarla sahibine olur deyince baya gülmüştük..

Doğru söylüyorsun, ben bu sene çok döküyor diye ziraatcı çağırdım 50 dekar yerde 650 kilo fazladan döktü diye tutanak tuttu, fiyat olarak 350 tl civarında zarar keşfetti biçer paraları verilirken önlerine koydum ziraatcının raporunu itiraz ettiler bir kişi çıkıp yardımcı olmadı, üste çıkıyorlar zorla başla 200 tlye anlaştık. Belediye başkanı aynı zamanda koruma başkanı (kendisi yandan eniştem olur oy vermedi diye benle küs) oda diş geçiremedi çok insafsızına denk geldik bu sene. Bende ALLAH a havale ettim.

Ben niye 40 senelik 1530 un masrafını çekiyorum sanıyorsun kardeş, bu biçerciler İllallah çektirir adama. Zamanında bulamazsın, Bulursun söz verdiği saatte gelmez, gelir bi afra bi tafra, ya geceye denk getirir, ya ibaya, yemek getirirsin onu beğenmez, çay demlersin onu beğenmez, hülasa kahrını çekmek her baba yiğidin harcı değildir. Sen hop yavaş diyene kadar bakmışsın ekin yarı olmuş, sen arabayı yetiştirmeye bak, bıktırırlar adamı. Ama bi iyilikleri varsa, tohum atma derdinden kurtarırlar, sen dekarı söyle onlar ayarlar atar tohumu. Mutlaka aralarında Allah korkusu olan varsa onları tenzih ederim. Amcamın ekine biri gelmişti, adamın 10-12 yaşlarında oğlu vardı, bi baktık ki biçeri ona vermiş o biçiyor, pes dedirtti bize. En iyisi kendi biçerin ama o da başlı başına bi iş uğraşmak ayrı bi mesele, sanayisi bitmiyor. Hayırlısı Allah ' tan. *098*- bils-*-

arkadaşlar 15 senelik çifçiyim her makineye ekin biçtirdim bu sene diyarbakırdan sümerlerin biçeri geldi W540 süper makine JD türkiyede 2 tane var daha böyle ekin biçme görmedim şöförleri süperdi vicdana kalmış sey Allah yollanı açık etsin

resimler büyümüyor net anlaşılmıyorama baya dökmüş gibi yaw bu biçim işini her yıl aynı biçerciye yaptıracaksın aslında 3-5 lirada fazla verecen kafana göre biçim yapacak

Bizim bundan önceki biçercinin biceri bozukmuş o halde 600 dönüm falan mısır biçtik dönüme 100 kilo falan yere dòkmüş tahmini biz de hic farkına varmadık saplardan yanınca ortaya cıktı..600 dönümde 6 ton yapar yazık günah.Ama simdikiler iyi 6 yıl falan oldu aynı bicerciler biciyo nasıl istersk öyle bicer tarla.kendi tarlası gibi bicer bizim bicer gibi..

bizim biçerciler kendi köylümüz. çok temiz biçerler
köylü link=topic=48575.msg472634#msg472634 date=1321806774' Alıntı:
YEMİN EDİYORUM.GAVUR MÜSLÜMAN OLUR.böyle bir sistem nerde var.tarım baknlıgına defalarca yazdım.yok yok yok.
.
köylü kardeş hep aynı isim olarak yazma. kaale almazlar. bütün köyün adına tek tek yaz. olmadı komşu köylüleride ekle.

suç bizde yani çiftçide baktı arkadan dane mi atıyor vaya yüksekten mi biçiyor aslında tarladan çıkartacaksın ki bi daha düzgün yapsın ne emekler harcamışız 7-8-9 ay gözümüz gibi baKmışız ama biçerci döktümü ya elek ayarlamıyor yada tırmık turunu ayarlamıyor gitti 10-20 kg mahsul yüksekten biçincede hem paket az hemde sürüm ve ya patlatma çekiminde sorun oluyor

bunları lisansa bağlayacaksın sürekli takip edeceksin hatalı olanların lisansınız iptal edeceksin........bak bakalım oluyormu ; bu sene bizim tarlamızı biçöen adamlar hariç o kadar karekterli adamdan biçerci olmaz...

mustafagursacli link=topic=48575.msg472699#msg472699 date=1321808851' Alıntı:
bunları lisansa bağlayacaksın sürekli takip edeceksin hatalı olanların lisansınız iptal edeceksin........bak bakalım oluyormu ; bu sene bizim tarlamızı biçöen adamlar hariç o kadar karekterli adamdan biçerci olmaz...
evet çok güzel.

benim 630 az döküyodu yaptırdık şimdi hiç dökmüyo nerdeyse ama yazık olmuş.

bazı şerefsiz biçerçiler mesela bu seneki biçerci yan yana iki tarlayı biçerken 1. tarla bitti ben boşaltmaya köye gittim amcaogluda görmüş bunun yaptıgı biçimi 8-9 km ile biçiyor 2 kere gitmiş gelmiş beni aradı abi böyle böyle bende sinirlendim gittim tarlaya çıkardık tarladan biçerdöveri laverdayı soktuk şerefsiz herif başını boş bırakmaya gelmiyor