JD 5625 mi Tümosan 8195 mi ? Sizce hangisi tercih olmalı ?

Ynt: JD 5625 mi Tümosan 8195 mi ? Sizce hangisi tercih olmalı ?

stromae link=topic=48642.msg473906#msg473906 date=1321979134' Alıntı:
Arkadaşlar siz olsanız hangisini tercih ederdiniz fiyat olarak tümo uygun gözüküyor .
gardas ben olsam tumosan derım cunku ucuz parcası ucuz satlık ettıgın zaman alıcı cabuk oluyor benım komsuda 5625 var kabın on camı kırıldı 935 tl turkıyede uretılmıyo dısarıdan gelecek mazot deposunun samandıra degısecek 78 tl mazot fıltresı 40 tl sonucta bu makına calısacak arıza olacak tumosaan alsan bu parcalar daha ucuza gelır kara senın

evet arkadaşlar galalı arkadaşa katılıyorum çünkü kapımda 2 tane var bakımları servet tutuyor her yeri filitre ve yağ tümosan derdim ama almış arkadaş

ben sana sadece 5625 i tavsiye ediyorum. o tümosan dediginiz traktör geçen gün sılaj ezerken ön şaft kilitlendi ve silajın ustünde yan yattı bayramdan önce oldu bu olay halen serviste. özellikle yakıt konusunda gine john deere 5625 derim yol ve çift buna dahil . o bi arkadasın john deereye karsı bi zaafı var sen ona pek aldırma. john deere ömürlüktür. kim diyorsa john deerenin her tarafı yağ içinde gelsin benim traktörü nekadar zorladıgımı görsün ve traktörümün bütün aksamlarını incelesin bi yerde bi damla yağ akıyormu.artık şu john deereyi kabullenelim.sıkı durun yakında çiftte valtrayla 5625 in kapışmasını da paylasacam videoyu arkadastan alayım görün bakalım farkı.eger saglam ve güç bunun yanında da konfor ve yakıt ekonomisi diyorsan sana tavsiyem john deere şimdi yeni seriler geldi onlar dahada özellikli 5083e tavsiye ederim.

yahya link=topic=48642.msg474974#msg474974 date=1322109179' Alıntı:
evet arkadaşlar galalı arkadaşa katılıyorum çünkü kapımda 2 tane var bakımları servet tutuyor her yeri filitre ve yağ tümosan derdim ama almış arkadaş
kapında olanların biri kubota biri john deere kubotayı bilmem ama john deerenin bakımı 150 tl yi hayatta geçmiyor geçmiyor bu sence cok mu pahallı ben başak traktörümü her götürdügümde benden 250 300 lira alıyordu ve üstüne üstün o sorunlar gine devam ediyordu

bi hidrolik sorunu o yaşıyor.buda tum j.d lerin aynı sorunu yasadıgını göstermez.haa tümosan içinde aynı şeyi düşünüyorum belkide burdakilerde vardır bi sorun ama john deerenin kalitesi tartışılmaz yerli traktörlerde herseye ragmen gine tümosan iyidirama john deereyi tutmaz

İşte bir Tümosan sorun yaşadı diye hepside sorunlu olmuyor.Zaten Tümosanlar sorunlu motor değiller.
John Deere ' la Tümoyü kıyaslamadım zaten JD fiyatla Tümonun fiyat bir değil.Hesabına uygun hangisi ise o alınır ama hor kullanılacaksa da 100 hp sınıfından JD alınmaz.Malum her yeri pahalı.

o john deere ' yi bizde düşündük formda ilk açtığım konularda bu traktörü soruyordum sonra hem motorunun hacminin büyüklüğü hem yedek parça 2. el gücü yakıt ekonomisi gibi konularda iyi olmaması hidrolik kollarının sorunlarını da okuyunca herkes de meksika malı deyinde bu motordan vazgeçtik. ben senin yerinde olsam tümosan alırım hem intercooler var :D

ykt123 sonucta bu john deere kul yapımı cok saglam dıye iddaya girmene gerek yok sende de var 5625 bu traktor yılda 2 defa calısıyorsa mazot fıltresı degişir 40 dan 80 tl tumosana 80 tl ye kac tane fıltre eder hesabını yap benım komsu aldi kabının on alt kısmından yag atıyo yaptıgı işe bakarsan hicbir sey yok yolda gezıyo

Arkadaşım tümoyuda araştırdım ben bu konuyu daha önce açmıştım traktör 480 saatte oldu ve daha tık demedi pompa ayarı yaptırdık ve motor her türlü alayına gider durumda tümo eski tüp 82-80 ile çift e girdim ve sonuç ortada yaktığı mazot ve yaptığı iş tümo dan çok daha iyi ayrıca tümoyu inceleme fırsatım oldu ve çan-çin-çon gib geldi acayip dökülücek gibi duruyor. Evet 5625 mexico almanla kıyaslanamaz bile. Ayrıca parça pahalı ise kalitesindendir arkadaşım ön yargılı yaklaşmayalım ben 74-80 tümosan vardı gerçek tümosan oydu bunlar tümosan değil çin malı sanki... ona bakrsan nokia da çinde telefon üretiyor onuda almayın kullanmayın o zamannn nokia nın kalitesi ortada ki alıp kullanıyoruz ikisi aynı şey işte

galalı link=topic=48642.msg475575#msg475575 date=1322169926' Alıntı:
ykt123 sonucta bu john deere kul yapımı cok saglam dıye iddaya girmene gerek yok sende de var 5625 bu traktor yılda 2 defa calısıyorsa mazot fıltresı degişir 40 dan 80 tl tumosana 80 tl ye kac tane fıltre eder hesabını yap benım komsu aldi kabının on alt kısmından yag atıyo yaptıgı işe bakarsan hicbir sey yok yolda gezıyo
evet kul yapımı ama kalite farkı var.sonra kaldıkı john deerenin bi mazot filtresi orjinali 14 tl kim sana 40 tl demişse uydurmuş sıkı durun yakında tümoyla john deereninn çidtte kapışmasını paylasacam sunu bil kardeş tümoya kotu bir traktör demiyorum sadece john deereye nazaren kıyas yapıyom saygılar anlş-*s