Bu bir çılgınlık NH TD75 same 85 e karşı...

Ynt: Bu bir çılgınlık NH TD75 same 85 e karşı...

td 75 kabinli 4 ton var sanırım same ne kadar bilmiyorumda tebrikler nh a :) eskileri agır oldugundan geniş oldugundan çok hantaldı ama bu turbo intercolu yiyince çok değişmiştir diye düşünüyorum şimdi tam alıncak orta sınıf motor oldu :)

arkadaşarlar iş falan olduğunu sanmıyorum 2011 in farkı artık new hollandalar çok değişti eski td seri biraz hantaldı ama bunlar öle değil t3 motor ,elektronik difransiyel kilidi ve turbo intercoller ın farkı ortada kim ne derse desin...

sayman link=topic=48662.msg474740#msg474740 date=1322074350' Alıntı:
arkadaşarlar iş falan olduğunu sanmıyorum 2011 in farkı artık new hollandalar çok değişti eski td seri biraz hantaldı ama bunlar öle değil t3 motor ,elektronik difransiyel kilidi ve turbo intercoller ın farkı ortada kim ne derse desin...
Turbo intercooler kaç kilo :S

Dqn link=topic=48662.msg474742#msg474742 date=1322074539' Alıntı:
Turbo intercooler kaç kilo :S
new holland 3690 kg samenin ağırlı 3700 kg ayrıca lastiklerin su dolu olduğunu nasıl anladın bilmiyorum.
Turbo
Turbonun görevi daha fazla soğuk havayı motora vererek performansını artırmaktır. Motorda soğuk hava sıcak havadan daha yoğundur. Bu yüzden motordan içeri giren hava ne kadar yoğun olursa içerdeki patlama o derece şiddetli olur. Bu sayede de üretilen güç ve tork da fazlalaşır. Araçların soğuk havalarda daha iyi performans sergilemesinin sebebi budur.
İntercoler

Intercooler , turbo şarjlı motorlarda turbonun sıkıştırması sonucu ısınan havanın soğutulması için kullanılan ek soğutucudur. Turbonun basıncını yükselttiği hava radyatöre benzeyen peteklerin içerisinden geçirilerek tekrar soğutulduktan sonra motora gönderilir.

Hava soğukken moleküller arası boşluk daha azdır yani birim hacimdeki molekül miktarı fazladır(Bkz.özkütle).Silindire verilen hava soğuk olduğunda silindirin içine daha fazla hava (oksijen) sığabilir ve bu şekilde volümetrik verim artırılarak daha fazla güç elde edilir.

samede sadece turbo var 85bg motor var yani çkmesi lazım tamamen kullanan kişiden kaynaklanıyor olmalı...

Eren kardeşim dediklerin doğru ama şunuda söyleyelim. Bu motorlar turbo intercoller dahil 75 bg. Milletin kafasında bu motor 75 bg üzerine turbo+intercoller koymuşlar 80-90 bg olmuş değil yani.