AKP'li başkanı Erdoğan'a şikayet etti! konu siyasi degil sakın ha!

RİZE’nin Güneysu İlçesi’nde oturan Vahdet Erdoğan, usulsüz imar uygulamaları yaptığını ileri sürdüğü Belediye Başkanı AK Partili Ahmet Minder’i, evinin duvarına astığı dev pankartla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a şikayet etti.
Başbakan’ın memleketi Rize’nin Güneysu İlçesi’nde oturan ancak Başbakan’la akrabalık bağı olmayan çay fabrikası sahibi Vahdet Erdoğan, Belediye Başkanı Ahmet Minder’in usulsüzlük yaptığını ileri sürdüğü bazı konuları Başbakan’a bir mektupla bildirdi. Erdoğan, mektubun bir örneğini de büyük bir pankarta yazdırarak Güneysu’nun girişindeki evinin yan cephesine astı.

’TÜRKİYE CUMHURİYETİ BAŞBAKANLIĞINA’

’Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına 'Ankara’ başlığını taşıyan pankarttaki yazıda şu ifadeler yer aldı:
'Değerli ülkemizin saygıdeğer başbakanı; Değerli şahsiyetinize saygı ve sevgiyle layık olmaya özen gösteren Güneysu halkı, sizlerin öneri ve desteği ile Güneysu Belediye başkanlığına seçmiş olduğumuz Sayın Ahmet Minder, Güneysu halkının şahsınıza olan saygısını sabote etmekle birlikte, Güneysu’da yapılan keyfi ve adaletten yoksul imar uygulamaları ile Rize-Güneysu karayolunu ve imar planlarını perişan etmekte ve Güneysu halkının ve siz değerli Başbakanımızın her seferinde Güneysu’ya gelişinde bir sürü tatsız olaylara sebebiyet vermektedir. Bu nedenle Güneysu Belediye Başkanı Ahmet Minder hakkında gerekli araştırmayı yaptırıp gereğini yapmanızı saygıyla arz ve talep ederim.'

’BAŞBAKAN YOLSUZLUKLARDAN HABERDAR OLSUN’

Vahdet Erdoğan, pankartı astıktan sonra belediye ekiplerinin indirmek istediğini belirterek şunları söyledi:

'Bu pankartta yazılı metni sayın başbakanımıza mektup olarak yazdım. Cevap alamadım ve yazdığım mektubun aynını pankart olarak kendi binama astım. Güneysu Belediye Başkanı pankartı indirmek için ekip gönderdi. Pankartı indirmelerine müsaade etmedim. Emniyet Amiri geldi. Bir gün sonra indirebileceğimi söyledim. Sayın Başbakan’ın Güneysu’da dönen imar yolsuzluklarından haberdar olmasını istedim. Mahkemece kazandığım davaları Güneysu Belediye Başkanı takmıyor. Çay fabrikamın yanında 22 metre yol genişliği olması gerekirken, Belediye Başkanı’nın tasarrufu ile yol üzerinde bina kurulmasına izin verildi ve genişlik 14 metreye düştü. Fabrikamla ilgili çeşitli işlemleri de hakkım olmasına rağmen yapamıyorum. Durumu daha önceki İçişleri Bakanlarına resmi yazı ile ilettim, Belediye Başkanı hakkında her hangi bir işlem yapılmadı. Şimdi de Sayın Başbakan’a açık mektup olarak yazdım. Başbakanımızın gereğini yapmasını bekliyorum.'

RİZELİ YİNE YAPMIŞ YAPACAGINI
241120111746515873306_3.jpg