ne marka arabalarınz oldu ?

bu zmna kadar kendinize ait yada ailenizin arabaları nelerdir elinizden neler geçti hangileri iyiydi hangileri az yakıyordu vs.
bizim bu zamana kadar bir çok arabamız olmuştur. sitede beyki bizim aile kadar araba alıp atan olmamıştır.. pederin elinden 15 20 araba geçti. bana ait arabam olmadı seneye beyki. şuan ancak babamın arabayla gezyk..
hatırladıklarım model olarak bilemedklerim var.
en sondan başlayayım
82 doğan kaporta iiydi ama motor pozuk :/ çok yakardı (lpg)
83 murat %131 beyaz şahin buda ei deildi yakıtı idare ederdi (lpg)
93 doğan SL bordo renk modifiyeli motor durumu çok iyiydi kaportada çok iyiydi ezilme vs. yoktu ama çizikler vardı yakıtı güzeldi (lpg)
93 kırmızı şahin tam memur arabası tipindeydi sade güzl çelijk jantları vardı ve çok çok temizdi kaloeferide çok güzeldi arabayı çalıştırıp 100 metre gtmeden içersi sıcaacık olurdu
77 mercedes 230e çelik jantlı diri bi arabaydı gerçekten kalitesi tartışılmazdı. 89 şahinle takas etmştik
89 beyaz şahin 4 vitesti fakat 98 doğan slxleri yirdi o çok felaket modifiyeliydi ön etek ferrari etek gibi :D altta neonlar jantlı vs. içerisi pavyon gibiydi 4 vites olmasına ragmen dehşet çekişi vardı.
81 1300 motor bordo 131di
bundan sonraasını sırasıyla hatırlamıyacam vede görmediklermde olucak içinde aklıma gelenleri söyleym ve tarihler eski zamanlara gtmeye başladı
ilk arabası portakal rengi bir hacı muratmıştı
fıstık yeşili 131 ide varmıştı
mavimsi bir 131 daha varmıştı :D
torosların eski tipleri olan 12 olanlardan varmıştı
vs..
bnm bu kadar aklıma geliyor şuan ilerde aklıma glrse yazarm..
maksat muhabbet olsun. :)

Ynt: ne marka arabalarınz oldu ?

yorumun için tşkrler
gittikçe daha mordern arabalara binmişinz :)
hayırlı olsn şimdiden :)
bz genel olarak hep tofaş alıyorz ama pederin göznde şuan skoda felicia en yeni kaporta olanlardan 2000 model fln olanlar onlardan almayı düşünüyor arkası uzun ve az yaktığı için bnm gönlümde doğan slx var şuan bakıyorz piyasada çok pahalı şuan beyki bi kaç ay sonra kısmet olursa alırız :)

nh_fıat link=topic=48747.msg476100#msg476100 date=1322254379' Alıntı:
yorumun için tşkrler
gittikçe daha mordern arabalara binmişinz :)
hayırlı olsn şimdiden :)
bz genel olarak hep tofaş alıyorz ama pederin göznde şuan skoda felicia en yeni kaporta olanlardan 2000 model fln olanlar onlardan almayı düşünüyor arkası uzun ve az yaktığı için bnm gönlümde doğan slx var şuan bakıyorz piyasada çok pahalı şuan beyki bi kaç ay sonra kısmet olursa alırız :)
ben teşekkür ederim :) inşallah senin de istediğin olur inşallah :) benim kendi arabam olmadı hiç dedemin babamınkiyle idare ediyorum :) hep fiattan gitmiş bizimkiler bu defa da linea ya falan baktılar da zorla bi ford bayisine götürdüm arabaya bindi dedemle babam inmek istemiyo ;D önce fordlar iyi arabada altı engin tarlaya gelmez diyolardı sonra bu tam bizlik demeye başladılar bunun üstüne araba yok diyolar ;D kısmetse olur kısmette yoksa buna çok şükür :) Allah herkesin gönlüne göre versin..

1)91 model 1.6 benzinli şahin.
2)92 model Toyota Corollo 1.3X
3)99 model Opel Astra 1.4 yakıtı çok iyidi çeyrek depoya izmite giderdik keşandan
4)2004 model Opel Vectra 1.6 yarım depodan biraz az izmite giderdik keşandan
5)2005 model Kia Sorento 2.5 crdi yarın depo ile izmite gidiyoruz :D ama deposu büyük 200 lira civarı ile gidiyoruz

1990 model toros beyaz

1993 model toros beyaz

1996 model toros sıfır almıştık

2000 model toros torosları hep tarla alırken sattık :)

1993 model brodvey aldık

2001 model şahin aldık brodvey duruyordu

2001 model megan aldık brodvey gitti

2009 model megan iki aldık şahin gitti şuan megan 1 ve 2 duruyo

1)1975 anadol
2) 1972 ford granada
3)1989 2.5 ford pikap
4)1993 kartal slx
5)1994 tempra 2.0 iE
6)1995 mercedes c 200
7)1998 ford transit 190 pikap (hala kullanıyoruz)
8)2001 mercedes e 200 kompressör
9)2007 peugeot partner 2.0 HDİ (hala kullanıyoruz)

-Renault brodway yeni kasa (kaza yaptık öyle satıldı)
-Opel vectra ,1997 model satıldı
-Fort trancid conned -2010 model kullanıyoruz

Bunlar babamın arabaları arkadaşlar bana alması nasip olmadı daha ilk fırsatta almayı düşünüyorum opel astra hacbek yeni kasa yada woswagwn jetta