EKİNLER ÇIKMADI :(

SAYIN arkadaşlar ekinleri ekeli 1-1.5 ay oldu daha hala çıkmadı köyde yağmur sıkıntısı var,2 ay önce eken insanlarda var çok hafif çimlenmeler oldu ama onlarda nedense karardı bizim buralarda her sene bu mevsimlerde ekinler yem yeşil olurdu ve tarlalar gözükmezdi bu sene ise hala tarlalar öylece hafif çimlenmeler oldu ama sıralar bile belli olmuyor bu durum verimi etkilermi iyimi olur kötümü sizce???

Ynt: EKİNLER ÇIKMADI :(

aynı sorun bizdede var.ektikten sonra merdane çektim.ancak bizim buralarda günlerce esen poyraz heryeri kuruttu.bağzı taneler tav bulup çıktı.bağzıları kuruda.ama en tehlikelisi bağzıları hafif tavla çatlamış.şimdi de kuruda kalmış.yağmur olmazsa işler sakat.

Biz ekim ayının son haftasında ekmiştik, genellikle çıktılar ama yağmura ihtiyaç var.

Atom Karınca Kardeşim, çıktıktan sonra nedense karardı dediğin buğdaylar susuzluktan kararıyor. Hiç de hoş bir durum değil. :(

Bizdede durum aynı arkadaşlar ekim 23 te ekmiştim ekinleri ozaman 3 er saat yağmurlama sulama yaptım 15 gün öncesinde 3te birine 2. suyu veriyordum kar yağdı yine çıkmadı birkaç gün öncede birkaç hat daha basıp denedim sulamada çıkan olmuş ama çok don var ekinin %30-35 anaca çıktı geri kalanı hemen ağızda nasıl olur bilmem ama hepimiz için hayırlısı

hacimmet link=topic=48765.msg476489#msg476489 date=1322336855' Alıntı:
Bizdede durum aynı arkadaşlar ekim 23 te ekmiştim ekinleri ozaman 3 er saat yağmurlama sulama yaptım 15 gün öncesinde 3te birine 2. suyu veriyordum kar yağdı yine çıkmadı birkaç gün öncede birkaç hat daha basıp denedim sulamada çıkan olmuş ama çok don var ekinin %30-35 anaca çıktı geri kalanı hemen ağızda nasıl olur bilmem ama hepimiz için hayırlısı
hayırlısı hacı bizim buralarda yağmurdan nce ekilen ekinler çok güzel ama sonra ekinlerden daha çıkan yok

soğuk olduğu için yağmurlama yapmamak doğru değil bence, yağmur yağsada soğuk değil mi ? En acil şekilde sulama öneririm donarsada yüzü donar tohum 7 cm derinde fazla göllendirmeden yarım saat filan can suyu gibi vermeye çalışın

bende yarın foto cekıp bu konuyu acmayı dusunuyordum yagmur yagmadı bıızm koyun sabırsız cıftcılerı yagmurdan once ekdı tarlalar beton gıbı merdane ıslemıyo bnde az yagmurdan sonra ekdım bazı yerler cıkmıs ama ekın sakata gelecek toprak kuru ekunler cıkmadı bizde kara kara düsünüyoz...