15 sonuçtan 1 ile 15 arası gösteriliyor
 1. #1

  Üyelik Tarihi
  07 Ocak 2011
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  51
  Mesajlar
  3,472
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  Maya takvimiyle ilgili olarak ikinci bir tablet bulunmuş, maya lar inşallah yanılmışlardır.

  http://www.ntvmsnbc.com/id/25300551/

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  19 Kasım 2010
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  38
  Mesajlar
  5,243
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  abi ben allah bilir diyorum..inanmıyorum bunlara

 3. #3

  Üyelik Tarihi
  14 Mart 2010
  Şehir
  Bilecik
  Yaş
  21
  Mesajlar
  5,928
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  kıyamet yaklaşıyor bana göre fazla zaman kalmadı bence bakalım 1 sene sonra neolacak

 4. #4

  Üyelik Tarihi
  27 Nisan 2009
  Şehir
  Yozgat
  Yaş
  44
  Mesajlar
  3,180
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  KIYAMET ALAMETLERİ
  Peygamber Efendimiz sav.den sonra Allah C.C., İslam dinini korumak ve bidatları temizlemek için,yüz senede bir alim kullarından birini görevlendirir. Bunlar halk arasında zaman alimleri,kutubların başı,mehdi vb.isimlerle anılmıştır. Bunların haricinde Allah dostu olan, veli, alim kullarda İslamiyetin yayılmasında ve korunmasında büyük faydaları olmuştur. Her alim kıyamet gününü kendi zamanına göre yorumlamıştır. Fakat hepside değişik benzetme ve çağına uygun yorumlarıyla aynı şeylerden bahsetmişlerdir. Kıyamet günü ve insanların hesap günü bir gün elbet gelecektir. Tüm semavi dinlerinde kıyametin ve yeniden dirilişin meydana geleceği açıkca belirtilmiştir. Bu zamanın yaklaşmakta olduğunu insanların anlaması için dini kitaplarda ve Peygamberlerin söz ve hadislerinde bazı alametlerin olacağı ifade edilmiştir. Bu alametler; küçük alametler ve büyük alametler olarak din alimleri tarafından isimlendirilmiştir. Halkın bu Kıyamet olayının dehşetini anlayabilmesi için Alimler kendi çağlarına uygun olarak anlatmışlardır. Bahsedilen Kıyamet alametleri incelendiğinde özünün aynı olduğu, fakat zamanın yaşayışına göre anlatımda farklılıklar gösterdiği görülür. Bu, büyük alametlere; açık ve belirgin alametler. Küçük alametlere de;kıyametin gizli alametleri de denilir.
  Küçük alametler( gizli alametler):
  1)Yüksek binaların çoğalması
  2)Kan dökmenin çoğalması
  3)Kabirlerin süslenmesi
  4)Mescidlerin çoğalması,cemaatin azalması
  5)Kadının kadına,erkeğin erkeğe ilgi duymasının artması (eş cinsel ilişkilerin çoğalması)
  6)Erkeğin kadına benzemeye,kadınında erkeğe benzemeye çalışması
  7)İnce ve açık vücudu gösterir elbiselerin giyilmesi
  8)Ehil olmayan kişilerin önemli makamlara gelmesi
  9)Bereketin ortadan kalkması, kimsenin kazancını, gelirini ve işini beğenmemesi ve yetmemesi
  10)İnsanlarda Allah inancının ve takvanın kalmaması;ahlak, hürmet, şefkat, edep, haya,dürüstlük,cömertlik,izzet gibi insanı insan yapan özelliklerin kalkması
  Bunların yanında zina,fuhuş,cinsel sapıklık,kötülük,zulum,doğal afetler (debrem, sel, küresel ısınma vb.)durumların artması ve yaygınlaşması.
  Büyük Alametler( Açık ve Belirgin Alametler):
  1)Deccalin çıkması
  2)Mehdinin çıkması
  3)Yecüc ve mecücün çıkması
  4)3 gece ard arda ay tutulması
  5)Dabbetül Arz ın çıkması
  6)7 iklimde 3 yıl kıtlık meydana gelmesi
  7)Büyük bir dumanın her yanı kaplaması( Duhan)
  8)Güneşin batıdan doğması ve orda kalması
  9)Beyti Şerif in yıkılması
  10)İsa AS.yeryüzüne inip dedcalı öldürmesi,Resulullah ' ın şeriatına uyması
  DEDCAL VE DEDCAL HAKKINDAKİ RİVAYETLER
  Dedcalin ana hatları:
  Bir gözü kördür veya gözü şaşıdır. Bir rivayete göre Genç, bir rivayete göre yaşlı bir adamdır. Teni kırmızı, dinç ve sağlam yapılıdır. Kısa sayılabilecek boyda ve bodurdur. Ayakları yamuktur. Saçları sık,kıvırcık, beyaz ve dağınıktır. Başı büyüktür. Gözlerinin ikiside kusurludur. Alnında (iki gözü arasında kafir yazılıdır. Çocuğu olmayacaktır. Babası uzun boylu şişmandır ve burnu gagaya benzer. Dedcalin üzerinde süslü elbise ve kılıçları olacaktır. Tüm dünyayı dolaşacak fakat Medine ve Mekkeye giremeyecektir.
  Dedcalin, dünyada; katliamların, terörün,zulmun arttığı ve kargaşa zamanında geleceği haber verilmiştir. Dedcal çıkmadan önce büyük bir kuraklık yaşanacağı ve bu kuraklığın ortadoğuda (özellikle Suriye ve çevresinde) olacağı bildirilmiştir.
  Dedcalin Yahudilerden olacağı ve birçok Yahudinin ona bağlanacağı rivayet edilir. Hatta Hıristiyanlarında dedcali Hz.İsa sanarak ona tabi olacakları bildirilir.
  Rivayetlere Göre Deccalin yapacakları:
  Deccal insanlar arasında fitne ve kargaşa çıkaracaktır.
  O Hulle ' den( Şam ve Irak arasından) çıkacaktır. Bir rivayete görede kuzey kutbundan gelecektir.
  Orduları olacaktır.Peygamber olduğunu iddia edecektir.
  O, rab oldugunu iddia edecektir.Yanında cennet ve cehennem bulunacaktır.
  El Yese AS. İnsanları uyaracak ve onun yalancı mesih olduğunu söyleyecektir.
  Önünde yetmişbin İsfahan Yahudisi bulunacak.
  Deccal çıktığı zaman dünya felakete sürüklenecek.
  Deccal sihirle insanları kandıracak.Mezarlardan insan suretinde, şeytanları çıkaracak ve ölüleri dirilttiğini iddia edecek.
  Bir yanında su ve bir yanında ateş olacak.Kendisine uyanları suya bırakacak, uymayanları ateşe atacak.Gerçekte ona uyanlar ateşte yanacak.
  Dedcal; dünyada kötülüğü organize edecek, insanları dinden,ahlaktan uzaklaştıracak, kargaşa, kaos ve bozgunculuğa neden olacaktır.
  Dedcal anarşi ve terörü teşvik edecek.Fitne ve karışıklıklar çıkaracak, savaşların çıkmasına neden olacak.
  Dedcal; yalancı mucizeleriyle bir çok insanı aldatacak.Gözü kör olanları iyileştirecek, öllüleri diriltecek ve bazı hastalara şifa verecek. Tüm bunları sihir ve şeytanların yardımıyla yapacak.
  Dedcal ın beraberinde su ve ateş vardır. Ateş olarak görünen tatlı sudur. Su olarak görünen yakıcı ateştir.
  Kıyamet dedcali çıkmadan, iki büyük dedcal daha çıkacağı; bunlardan biri kafirler arasından, diğeri müslümanlar arasından olacağı belirtilmiştir. Dünya tarihine bakıldığında birçok kişiye yaptıklarından dolayı dedcal ismi verilmiştir. Bunlara örnek olarak: Cengizhan,Hitler,Mussolini, Stalin,Lenin,Suharto,Mao,Miloseviç,Bush ve hatta Saddam Hüseyin gibi halkını felakete sürükleyen, bir idael uğruna insanlara zulmeden liderler gösterildiği gibi; Faşizim,Kominizim,Kapitalizim,Darwinizim, Siyonizim gibi akımların ve ideolojilerinde dedcallik olduğu belirtilmektedir. Ayrıca Darwin,Sabetay Sevi gibi kişilerde dedcal olarak nitelendirilmiştir. Tüm bunlara büyük dedcalden önceki küçük dedcaller denilmiştir.
  Kıyamet Dedcali gelmeden dünya insanlarının 2ye ayrılacağı bildirilmiştir. Birçok alim bu ayrılığı şu şekillerde anlatmışlardır:
  1)Allah ' a inananlar ve inanmayanlar olarak(inanaçlılar ve inançsızlar)
  2)Kapitalizim ve Kominizim olarak
  3)Kuzey ve Güney kutuplaşması
  Yeni dünya düzeninin ve dünyaya egemen olmaya kalkan gücün ardında dedcaliliğin yani dedcalin gelişine hazırlık yapan yahudilerin olduğu söylenir.
  Ahir zaman yaklaştığında; İslamın zayıflayacağı, din aleyhtarı sistemin insanlar arasında yayılacağı ve zulum ile kargaşanın çoğalacağı, dünyada kaosun meydana geldiği zamanda dedcalin çıkacağı bildirilmiştir. Dedcalin ve yardakcıların çıkaracağı fitneler Müslümanları zor duruma sokacaktır.
  Dedcalin sağında ve solunda cennet ve cehennem olacağı rivayeti :
  Dedcal geldiğinde dünya Müslümanlar için zulum yeri olacaktır. Deccale uyanlar içinse dünya; dünyanın nimetlerinden faydalanılan bir yer olacaktır. Burada ifade edilmek istenilen, dedcalin fitnesi yüzünden Müslümanların zorluk çekeceği, İslamiyetin sadece dilde kalacağı ve Allah ' a inancı olanların zulum göreceğidir.
  Deccal kendini Mesih olarak göstereceği ve hipnoz,büyü gücüyle insanları aldatacağı ve şeytan ve cinleride kullanarak olağan üstü işler yapacağı bildirilmiştir.
  Yahudiler; dedcali Mesih olarak görecekler. Ondan ölülerini diriltmelerini isteyecekler.
  Dedcalin alnında kafir yazısının olacağına dair alim bir zat şöyle bir açıklama getirmiştir: Müslümanlar başlarına sarık giyerken, gayri müslimler şapka giyiyorlardı. Dedcalinde başında şapka olacağı ve müslümanların onu başındaki şapkadan kafir olduğunu anlayacaklarını belirtmiştir.
  Dedcal büyük bir fitne çıkaracak ve insanlar dinden sapacaklar. Dünyada adaletsizlik, zulum, kargaşa ve savaşlar olacak. Dünya düzeni değişecek ve insanlar Allah inancından uzaklaşacaklar. Anarşi, zulum ve kan dökmeler artacak ve şimdiye kadar dünya tarihinde görülmemiş vahşetler ve bozgunculuk olacak.
  Bu kötülüğe ve fitneye karşı Mehdi de çıkacak. Mehdi gelmeden önce Müslümanlara çok büyük baskı, zulum ve saldırı olacağı bildirilmiştir. Mehdi; bozulan ve bidatlar içinde kalan İslam Dinini düzeltecek ve Müslümanların kurtarıcısı olacaktır.
  MEHDİ VE MEHDİNİN GELİŞİ:
  Kıyamet kopmadan önce Mehdinin çıkışı ve Hz.İsa ' nın dünyaya gelişi ve Hz.İsa ' nın Dedcali öldürmesi birbirini izleyen olaylar olarak gelişeceği bildirilmektedir.
  Çoğu alim Mehdinin çıkışını yüzyıl başında olacağını söylemiştir. Bilhassa ikibin yılı hem dedcal için, hemde Mehdi için çıkış zamanı olarak görülmüştür. Mehdinin geliş alametleri şu şekillerde açıklanmıştır.
  1)Farslar ve Araplar arasında çıkacak savaş( İran ve Irak savaşı gösterilmiştir)
  2)Kabe ' de akacak kan (20 kasım 1979 gecesi Mescidi Haram da İranlı militanlar ile Suudi Askerleri çarpıştı.Kanları Akabe Cemresi nin üzerine aktı.)(1987 yılında da Haremi Şerif yakınlarında kan dökülmüş ve 402 müslüman ölmüştür.)
  3)Kuyruklu yıldız görülmesi(1986 yılında Halley kuyruklu yıldızı dünyanın yakınından geçmiştir)
  4)Ramazan ayında güneş ve ay tutulması(1981 yılında Ramazan ayının 15.günü ay, 29.günü güneş tutulması oldu. 1982 yılında Ramazan ayının 14.günü ay, 28.günü güneş tutulması gerçekleşti)
  5)Fırat nehrinin suyunun kesilmesi(1973 yılında keban barajı yapımında Fıratın suyu kesilmiştir) (Fırat nehrinin suyu çekilip,altından bir dağ çıkmadıkça kıyamet kopmaz hadisini 2 şekilde yorumlamışlardır.1)Gap projesinin ve barajın ekonomik önemi ifade edildiği yönünde 2)Gerçekten Fırat Nehrinin altında altın olduğu yönünde)
  6)Büyük fitnelerin yaşanacağı(Allah ' a isyanın ve inkarın artacağı bir dönemin olacağı)
  Ayrıca Mehdi zamanında ortadoğuda kanlı savaşların olacağı ve bu savaşa katılan yüz kişiden doksan dokuzunun öleceği bildirilmiştir.
  Mehdinin, Hz.Muhammed SAV. soyundan geleceği; babasının adının Abdullah, kendi isminin Muhammed ( Mehmet) olacağıdır.
  Mehdi; Hz.Fatma ' nın evladından, Hasan ' ın soyundan ve Abbas ' ın evladındandır. Medine ' de doğacaktır.Sağ yanağında bir alameti olacaktır. Alnı geniş,dişleri parlak, ince kaşlı, sakalı sık, gözleri sürmeli, kemer burunlu, gözlerinin siyahı büyük, dilinde pelteklik olacaktır.
  Mehdi 18 ila 40 yaşları arasında çıkacaktır.Ömrü 5 sene ile 40 sene arasında olacağı rivayetleri vardır.
  Mehdi, o zamanda bidat ve hurafelerle bozulan İslam ' ı aslına döndürecek ve din anlayışında köklü değişiklikler yapacaktır.
  Mehdi alışılmadık,ilginç ve farklı yöntemler kullanacaktır. Bazı alimler bunları olağan üstü mucizeler olarak değerlendirmişlersede Mehdi insan üstü bir varlık değildir. Mehdinin önderliğinde İslam egemenliği kurulacak ve Mehdi, Hz.İsa yeryüzüne inince, O ' nunla birleşecek. Hz. İsa, fitneci dedcali öldürecek ve dünyada 40yıl İslam dini hüküm sürecek. Dünyaya huzur ve düzen gelecek.
  Hz.İsa ' nın yeryüzüne inişiyle, haçı kıracağı ve domuzu öldüreceği, Hıristiyanlığı sapkın öğelerinden kurtarıp, ilk orjinal haline döndüreceği de rivayet edilir.
  Hz.İsa ' nın yeryüzüne inişiyle; Hıristiyanların, Mesih sandığı dedcalden ayrılıp Hz.İsa ' ya tabi olmalarıyla birlikte( buna inanç sahibi Yahudilerinde katılmasıyla) ve Müslümanlarla birlikte; inançsız dedcal ve dedcale tabi olanlar arasında savaş olacaktır. Bu savaşı Hz.İsa ve iman sahibi olanlar kazanacak ve inançsız olanlarla, dedcal öldürülecektir. Böylece dünyada İslam sancağı altında huzur ve refah olacaktır.
  YECÜC, MECÜC HAKKINDA RİVAYETLER:
  Yecüc mecüc den fesat çıkaran kavimler olarak bahsedilir. Çoğu alimler onları Moğollar ve Çinliler olarak ifade etmişlerdir.Rivayetlere bakıldığında da yapılan tarifler onları ifade etmektedir. Nüfuslarının çokluğu ve hızla çoğalmaya devam etmeleri, dünya pazarını ellerine geçirmeleri, dünya kaynaklarını hızla tüketmeleri, yecüc ve mecücün çıkacakları yerin o bölgede olması,tasvir edilişlerinde o insanların yapılarının belirgin anlatılması bu düşünceyi doğrular vaziyettedir.( Bu duruma örnek olarak: Tarihte yecüc mecüc ismi; Mançur ve Moğol kabileleri için kullanılmış ve Mançur ve Moğolların, Çinli kabilelerle beraber Asya ve Avrupa ülkelerine saldırmaları örnek gösterilmiştir.) Bazı alimlerde Kuranda Zülkarneyn adıyla geçen Yafes soyundan olan İskenderin; Asyanın kuzey doğusunda yaşayan Türklerin isteği üzerine, yecuc mecucden onları korumak için duvardan bir set yaptı. Bu set iki dağ arasında, 6 km.uzunluğunda, 100m yükseklikte, 25 m genişlikte olduğu ve demir ile taştan inşa edildiği rivayet edilir.
  Alimlerin ortak görüşü, Yecüc Mecücün insan olduğu dur.Fakat bir kısmı Adem AS. neslinden olduğunu, bir kısmı Nuh AS. Zürriyetinden olduğunu ifade etmişlerdir.
  AdemAS.dan olduğunu söyleyenler değişik görüşler bildirmişlerdir:
  1)Adem AS. uykusunda ihtilam oldu,nuftesi toprağa karıştı ve Allah o toprakta yecüc mecücü yarattı.
  2)Yecüc mecücün Adem ' den AS.neslinden olduğu fakat Havvadan olmadığı yani baba bir kardeşimiz olduğu görüşüdür.
  3)Adem AS. ve Havva dan oldukları görüşüdür.
  Nuh AS.dan olduğuna dair görüşe göre:
  Nuh ' un (AS.)SAM,YAFES,HAM adında 3 oğlu oldu. Sam ' dan;Araplar,Faris ve Rumlar. Yafes ' den; Türkler,Sakabiler, Yecüc ve Mecücler.Ham ' dan; Kıptiler, Sudanlılar ve Berberiler nesli meydana gelmiştir.
  Yecüc Mecücün yapıları hakkındaki rivayetler şöyledir:
  Onlar 3 sınıfa ayrılırlar.1.sınıf Büyük ağaç gibidirler.2. sınıf 4 arşın uzunluk ve 4 arşın genişliktedirler.3.sınıf uzun kulakları vardır.Bu kulaklarından Birini yatak, birini yorgan yaparlar.
  Bir rivayete görede; kısa boylu, küçük gözlü, yassı yüzlü, kulakları çok büyük, inançsız, iki kötü kavim olduğu bildirilir.
  Bir diğer rivayet birkaç karış boyunda, en uzunlarının 3 karış boyunda olduklarıdır.
  Bir başka rivayete görede; 22 kabileden ibaret olup,21 i Zülkarneyn den ,1i seddin arkasında kalan Türkler dir.
  Bir rivayete görede Türkler, Yecüc mecüc seriyesindendir.Onlar seddin dışında kaldılar.
  Yecüc mecüc; saldırgan,anarşist ve zulmeden, zalim bir topluluk olacaktır
  Diğer rivayetler:
  Yecüc mecüclerden her fert,sulbünden bin çocuk bırakmadıkça ölmez.
  Diledikleri kadar cinsi münasebette bulunurlar ve her fert bin kişi bırakmadıkça ölmez.
  Cin ve insanların toplamı 10 parçadır.9u yecüc ve mecüctür.Kalan parçası diğer insanlardır.(yani cin ve insan adetlerinin onda dokuzu yecüc ve mecüc dür.)
  Yecüc ve mecücler seddi aşmak için her gün kazacaklar delmeye az bir zaman kala, başları yarın kazarsınız diyecek. Ertesi gün set olduğu gibi duracak. Allah, onları insanlara göndermeyi istediğinde, başları inşallah yarın kazar bitirirsiniz diyecek. Ertesi gün kaldıkları yerden kazıp, seddi aşacaklar.
  Yecüc ve Mecüc yüksek dağların ardından çıkacak.
  Yecüc ve Mecüc kuzey kutbundan çıkacak.
  Yecüc mecüc Himalaya dağlarının ardından çıkacak, saldırgan ve yağmacı bir topluluktur. Moğol, Tatar ve Mançu ırkındandır.
  Allah, yecüc mecücü insanlara gönderecek.İnsanlar onlardan korunmak için Tur dağına çıkacak.Onlar nehirleri içip kurutacak.İnsanlar dağda mahsur kalacak ve yiyecekler değerlenecek.
  Onlar yerdekileri öldürdük,göktekileride öldürelim diyecekler. Oklarını göğe atacaklar. Allah okları kana bulanmış olarak geri gönderecek.Hz.İsa onların şerrinden kurtulmak için Allah ' a dua edecek.Allah ' da gökden onları öldürecek kurtlar gönderecek. İnsanlar dağdan indiklerinde yerin onların leşleriyle dolu olduğunu görecekler. Tekrar Allah ' a dua edecekler. Allah ' da bir rüzgar gönderip o leşleri denize atacak. Sonra yağmurlar yağacak ve ortalık temizlenecek.Yer yüzü bereketlenecek.Müslümanlar, yecüc mecücün silah ve gereçlerini 7 yıl odun olarak yakacaklar.
  DABBETÜL ARZ HAKKINDA RİVAYETLER:
  Dabbetül Arz bir yaratık ( hayvandır) denilmiştir.Safa tepesinin altından, yerin yarılmasıyla çıkacaktır. Sağ elinde Musa AS.asası, sol elinde Süleyman AS.yüzüğü bulunacaktır. Asa ile müminin alnına vurduğunda, müminin alnında mümin diye yazılır ve yüzü nurlanır.Kafirin alnına yüzüğü bastığında, kafirin alnında kafir yazılır.
  Dabbetül Arzın; deve ayağı gibi 4 ayağı olduğu ve kuş gibi kanatları bulunduğu, başı öküz başı, gözleri domuz gözü, kulağı fil kulağı, boynu deve boynu, boynuzu gergadan boynuzu, göğsü aslan göğsü,kuyruğu koç kuyruğu,rengi kaplana benzediği ve her rengin üzerinde bulunduğu; 3 günde yerden çıkacağı,başının bulutlara kadar yükseldiği ve onu gören insanların bir bölümünün korkup kacacağı, diğer bir bölümünün onu seyredip Allah ' ın laneti zalimler üzerine olsun diyecekleri rivayet olunur.
  Bir rivayete görede Dabbetül Arz her insanın secde yerini(alnını) mesheder. Müminde beyaz nokta çıkar ve yüzünde aydınlık olur. Kafirde siyah nokta çıkar ve yüzü kararır.
  Dabbetül arz tüylü,kuyruklu ve 4 bacaklıdır.Tihame vadilerinden birinde çıkar.
  Dabbetül Arz ın bir ağaç kurdu sürüsü olduğu ve bu kurtların insanın kemiklerini ağaç gibi kemireceği, hatta dişinden tırnağına kadar yerleşerek insanları yiyeceği de rivayet olunur.
  GÜNEŞİN BATIDAN DOĞMASI:
  Güneş, batıdan battığı zaman yine doğudan doğmak için Allah dan izin isteyecek. Fakat izin verilmeyecek.3 gün geçtikten sonra batıdan doğacak ve ay ile güneş tutulması olacak.Yine batıdan batacak.Sonra eskisi gibi doğudan doğup, batıdan batacak.Ancak tevbe kapısı kapanacak.
  İsa AS.dünyada iken güneş batıdan doğacak, görenler imana gelecek. Fakat kıyametin alametleri kesin olarak görüldüğünden bundan sonraki iman kabul olmayacak.
  Güneş batıdan doğduğunda ,tevbe kapısıda kapanacağından, yapılan tevbelerde kabul olmayacak.
  Tevbe kapısı kapanınca; Meleklere artık birşey yazmamaları emredilir. Kalemler durur, sayfalar dürülür.
  Bu zamandan sonra kıyametin kopacağı tarih üzerinde çeşitli görüşler belirtilmiştir. Bu bildirilen zamanlar 6 ay ile 120 yıl arasındadır. Bazı rivayetlere göre 1yıl 1ay gibi olacağı; 1gününde 1 saat gibi olacağıdır. Bu tarihlerden az müddetin müminler için, çok müddetin kafirler için olacağıda söylenmiştir.
  DUHAN (SEMADAN İNEN DUMAN)
  Kıyamet yaklaştığında, semadan bir duman iner. Bu duman münafıkların kulak ve gözlerine iner.Müminlerde nezleye benzer bir hal olur.
  MEDİNE ' NİN HARABI
  Rivayetlere göre kıyametten 40 sene önce Medine harab olacak ve insanları oradan ayrılacaktır.
  Diğer bir rivayet: Medine sakinleri Medine ' den çıkacak; sonra tekrar dönecek, daha sonra tekrar çıkacak, fakat artık dönmeyecektir.
  KABENİN YIKILMASI
  Kabeyi Habeşten ince ökçeliler harab edecek
  Kabe ' nin yıkılmasına ses çıkarmayan kimseler bulunduğu zaman Kabe ' yi yıkacaklar.
  Ziynetlerini alacaklar,biçim ve duruşunu bozup,soyutlayacaklar.
  DİĞER RİVAYETLER HAKKINDA:
  Ahir zamanda; İnsanın eli delik olacaktan gaye, insanın israfa yöneleceği ve müsrif olacağı anlatılmak istenmiştir.
  Ahir zamanda dedcalin yalancı cennet ve cehennemi; İnanç sahibi mümin insanlar dedcal zamanında büyük zulum görecekler ve çıkan fitnelerden nerdeyse imanlarından şüphe etme durumuna yönelecekler. O zamanda inançsızların baskısı ve zulmü müminlerin hayatını cehenneme cevirecek; inançsızlar ise dedcalin onlara sunacağı şehvet ve maddiyatla dünya yaşamları onlara cennet görünecek.
  Ahir zamanda Allah diyecek kalmaz: Bu konuda 2 görüş vardır. Biri kıyamet dehşetini yaşamamaları için müminlerin ruhları önce kabzedilir, geriye kafirler kalır. Diğeri ise; Kuran öğreten yerlerin kapatılacağı, zikir dergahlarının ve tekkelerin kapatılacağı, medreselerin kapanacağı ve ezan gibi, kamet gibi İslami adetlerde ismullah yerine başka isimlerin konulacağı, Allah ' ın sıfatında hata edileceği dir.Bu iki görüşünde gerçekleşebileceği gibi yalnız biride gerçekleşebilir.
  Ahir zamanda deccal gibi şahısların ilahlık iddiasında bulunmaları: Bu durum tarih boyunca çeşitli hükümdarlar tarafından yapıldığı gibi; kıyamet vaktindede ilahlık derecesinde kendi heykellerini yaptırıp, insanlara kendilerini ilah gibi gösterip, kendine ve heykellerine ruku ettirecek devlet başkanları çıkacaktır.
  Ahir zamanda kimse nefsine hakim olamaz: O derece büyük fitneler çıkacak ki insanlar şehvet ve nefsani arzularına hakim olamayacaklar.(örnek olarak: kadınlı erkekli hamam ve plajlarda çıplak bulunmak, vücudu gösterir ince ve dar kıyafetler giymek, kadınlı erkekli karışık sohbet ve muhabbet ortamları, sinemalarda ve resimlerde çıplaklığa önem verilmesi gibi örnekler çoğaltılabilinir.)
  Alimler ilimleriyle dalalete düşecekler: Bilgisi ve sanatı olmadığı halde bazı alimler hakkı olmadıkları mevkilere yükselecekler. Mevkileri ve Akıllarıyla bir çok alimede tesir ederek fetvacı olacaklar.
  Ahir zamanda bir erkeğin kırk kadına sahip olacağı: Bu durum için çeşitli görüşler vardır. Biri çıkan savaşlarda erkek nüfusunun azalacağı ve bir erkeğe bir çok kadın düşeceği dir. İkincisi İlahi emirle erkek nüfusunun azalacağı, doğumlarda genelde kız çocuklarının çoğalacağı ve bu sayede kadın nüfusunun artacağı dır. Üçüncüsü; meşru nikahın azalacağı ve kalkacağı. Erkeğin bir kadına bağlanmaktansa bir çok kadınla birlikte olmayı seçmesi dir. Bu görüşlerin hepsi gerçekleşebileceği gibi bir veya bir kaçıda gerçekleşebilir.
  Dabbetül Arz hakkında: Tarihte Allah bazı kavimleri çekirge, bit ve ebabil kuşlarıyla nasıl helak ettiyse ahir zamandada Dabbetül Arz adı verilen bir hayvanla bunu yapacaktır. Dabbetül Arz ın ağaç kurtları olduğu ve insanların kemiklerini ağaç gibi kemirecekleri rivayet olunur.
  Dedcalin çıktığı bir günde duyulur 40 günde dünyayı gezer: Günümüzde, radyo,televizyon ve uydu yayınları ile haberleşme cihazlarının olması ile ses hızına erişebilen vasıtaların yapılması bunun gerçekleşebileceğini göstermektedir.
  Ahir zamanda, İslam kaynaklarında; büyük kanlı savaş (Marekei Kübra), Hıristiyanlık aleminde Armageddon savaşı adı verilen kanlı ve tahrip edici savaştan söz edilmektedir.
  Ahir zaman, kıyamet habercisi olacak durumlar şunlardır:
  Küçüklere merhamet, büyüklere saygı kalmayacak
  Erkek erkekle,kadın kadınla yetinecek,eşcinsellik aleni çoğalacak
  Çoçuk ana babasına asi olacak, kin ve nefret
  duyacak
  Akrabalık bağları zayıflayacak, kopacak
  Din, dünya ile satılacak
  Şehvet ve nefsani arzulara uyulacak
  İyiliği emretmek, kötülükten sakındırmak ve ahlak ortadan kalkacak
  Rüşvet almak ve faiz yemek çoğalacak
  Zengine itibar artacak ve üstün sayılacak

 5. #5

  Üyelik Tarihi
  07 Ocak 2011
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  51
  Mesajlar
  3,472
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  Tabletin sonunda, ' ' Ve o gökyüzünden inecek ' ' cümlesiyle neyi açıklamak istediler acaba?


  Sami Usta, Senin bu yazdıkların alametler içerisinde küçük alametlerden gerçekleşmeyen kalmadı zaten. Büyük alametlerin bir kısmı da gerçekleşmek üzere sanki :S

 6. #6

  Üyelik Tarihi
  27 Nisan 2009
  Şehir
  Yozgat
  Yaş
  44
  Mesajlar
  3,180
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  Alıntı 768 link=topic=48769.msg476542#msg476542 date=1322339239 Nickli Üyeden Alıntı
  Tabletin sonunda, ' ' Ve o gökyüzünden inecek ' ' cümlesiyle neyi açıklamak istediler acaba?


  Sami Usta, Senin bu yazdıkların alametler içerisinde küçük alametlerden gerçekleşmeyen kalmadı zaten. Büyük alametlerin bir kısmı da gerçekleşmek üzere sanki :S
  evet çoğu gerçekleşti

 7. #7

  Üyelik Tarihi
  10 Ağustos 2010
  Şehir
  Sivas
  Mesajlar
  0
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  Allah bilir bırakın mayasını

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2009
  Şehir
  Denizli
  Yaş
  39
  Mesajlar
  6,623
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  Dünyanın güneş çevresinde döndüğü gibi güneş sistemide samanyolu galaksisinde gezegenleri ile birlikte kendine göre dev bir yöründe döner.güneş sistemi bu yörüngeyi 26000 yılda tamamlar.güneş sistemi kendi yörüngesini dolaşırken uzayda başka bir kuşakla kesişir.bu kuşak enerji ile yüklü parçaçılarla doludur.şekli simit şeklindedir.güneş sistemimizin bu kuşağı geçmesi 2000 yıl sürmektedir.21 aralık 2012 de güneş sistemimiz bu yüklü parçacıklarla dolu bölgeye girecek.bu yüklü parçacıların yani fotonların bize ve dünyamıza nasıl etkileri olacağı bilinmemektedir. yani olay budur..

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  27 Mayıs 2008
  Şehir
  Kırıkkale
  Yaş
  46
  Mesajlar
  9,410
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  yorum yok korkuyorum.

 10. #10
  doganbey1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  18 Mayıs 2008
  Şehir
  Edirne
  Yaş
  26
  Mesajlar
  11,571
  Adı geçen
  13 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  Her insanın kıyameti onun ölümüdür. Bizler ahiret için ne yapıyoruz sayın üyeler. Ölüm korkusu hepimizi sarmış durumda. Aslında ölüm yeni bir hayat demektir. İnsan öldüğünde kavuacaktır esas sevgiliye esas sahibe. Fakat ölümden sonra ne olacak orası var işte. Bizler ne yapıyoruz. Ahiretimizi hazırlıyor muyuz? Kaçımız namaz kılıyor? Kaçımız Kuran okuyor? Kaçımız gıybetten kaçınıyor? Kaçımız fuhşiyattan kaçınıyor? Lafım meclisden dışarı. Müslümanlık artık lafta kalmış durumda. Belki sert konuşuyorum ama öyle. Elhamdürillah müslümanım diyoruz fakat her tür pisliğide yapıyoruz. İbadet yapmıyoruz. Yapsak bile yarım yamalak yapıyoruz. Şimdi kıyamet elbet gelecek ama esas önemli olan ölüm korkusu olmamalı nereye gidecez korkusu olmalı. CENNET Mİ ? CEHENNEM Mİ?

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  03 Ağustos 2008
  Şehir
  Konya
  Yaş
  35
  Mesajlar
  3,040
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  kopsada kopsak artık ne bu ya kafaları nelere yoruyolar allahtan gelen bi olay sadece güvenip bekliycen korksanda endişe etsende maylılar şöle böle demişlersede boşa endişe etmeye gerek yok saten kopacak hazırlıkarımı iyi yapmamız gerekir paylaşım icin tşk ama belki söyle bi varsayım olabilir ozamanın dünya üzerindeki din maylıların dini olabilirdi belki allah tarafında tahmin ettirilmiş olabilir en son din islam daha önceleri allah tarafından dinler indirilmiş

 12. #12

  Üyelik Tarihi
  07 Ocak 2011
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  51
  Mesajlar
  3,472
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  Alıntı doganbey1 link=topic=48769.msg476679#msg476679 date=1322348382 Nickli Üyeden Alıntı
  Her insanın kıyameti onun ölümüdür. Bizler ahiret için ne yapıyoruz sayın üyeler. Ölüm korkusu hepimizi sarmış durumda. Aslında ölüm yeni bir hayat demektir. İnsan öldüğünde kavuacaktır esas sevgiliye esas sahibe. Fakat ölümden sonra ne olacak orası var işte. Bizler ne yapıyoruz. Ahiretimizi hazırlıyor muyuz? Kaçımız namaz kılıyor? Kaçımız Kuran okuyor? Kaçımız gıybetten kaçınıyor? Kaçımız fuhşiyattan kaçınıyor? Lafım meclisden dışarı. Müslümanlık artık lafta kalmış durumda. Belki sert konuşuyorum ama öyle. Elhamdürillah müslümanım diyoruz fakat her tür pisliğide yapıyoruz. İbadet yapmıyoruz. Yapsak bile yarım yamalak yapıyoruz. Şimdi kıyamet elbet gelecek ama esas önemli olan ölüm korkusu olmamalı nereye gidecez korkusu olmalı. CENNET Mİ ? CEHENNEM Mİ?
  Dediklerine katılıyorum,hakikatten de müslümanlığın gereklerini yerine getiren yok gibi birşey. Nüfüs kağıtlarımızda islam yazıyor ya, işte hepsi o kadar. Ölüm korkusuna gelince, bir yerlerden aklımda kalmış, BEN YAŞIYORKEN ÖLÜM YOK,ÖLDÜĞÜMDE DE ZATEN YAŞIYOR OLMAYACAĞIMA GÖRE DEMEKKİ KORKACAK BİRŞEY YOK. diye. Düşünürsek,nekadar da doğru...

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  01 Ekim 2010
  Şehir
  Manisa
  Yaş
  21
  Mesajlar
  5,662
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  Gaybı yalnız ve yalnız Allah bilir.Tablet mi ne bulmuşlar ama hemen kıyamet kopacak yok şöyle olacak yok böyle olacak milleti yanlış düşüncelere sokuyorlar hele bilmeyen birisi televizyondan izlenirse daha da kötü saptırıyorlar herşeyi ve Allah ' ı unutuyorlar...

  Küçükler bitti ortaların sonundayız daha büyük kıyametler başlamadı ama yinede Allah bilir ne olacağını.. 14. #14

  Üyelik Tarihi
  16 Şubat 2011
  Şehir
  Hazarşah/Bünyan/Kays
  Yaş
  46
  Mesajlar
  340
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  Allah cc hayırlısını versin

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  05 Temmuz 2010
  Mesajlar
  6,261
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Ynt: DÜNYAMIZIN SONU YAKLAŞIYORMU??  kıyamet yaklaşıyosa tövbeleri edelimde temiz gidelim.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Benzer Konular

 1. çekiştirmenin sonu
  Konu Sahibi ömer_06 Forum Videolar (Alıntılar)
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 30.Ağustos.2012, 14:03
 2. tecavüzcülerin sonu
  Konu Sahibi pascalgazi Forum Korku - Dehşet
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 14.Ekim.2010, 09:04
 3. fiatın acı sonu
  Konu Sahibi sor2073 Forum Videolar (Alıntılar)
  Cevap: 4
  Son Mesaj : 05.Mayıs.2009, 08:45
 4. çiftçinin sonu
  Konu Sahibi YUSUFYAVRUM Forum Çiftçi Muhabbetleri
  Cevap: 14
  Son Mesaj : 29.Ocak.2009, 15:49
 5. Bir Nokia'nın sonu!
  Konu Sahibi bykangalli Forum Teknoloji
  Cevap: 0
  Son Mesaj : 11.Ocak.2009, 18:55

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status