traktör sağır olması ,, tecrübelerınız ..

arkadaşlar ben 1 yıl önce 260 g almıştım ,,bazılarınız biliyor ,,hatta traktörun çekiş şıkayetlerımıde yazmıştım ..hiç bir ayar yaptırmadım ,,bir abi demiştiki ,traktör sağır kalmışş (yani açılamamış) dedi..bu traktöru açman için yüksek yükte yüksek gazla kullan dedi..ve dediğini yaptım tesadüfende köyde bir inşaate 7 vagon kum getirilmesı gerektı ve ben getirdim ,,20 km rampa çıktım 25000 devirle ,sonrasında köye kendi için de bayağı bir yük getirdim ,,

ve traktör ilk geldiği günkinden daha iyi gaz yiyor ve 1 vites çekişi yükseldi.. çok memnunum .. bu traktör çok farklı boyundan büyük işler yapıyor ,,

Ynt: traktör sağır olması ,, tecrübelerınız ..

Bu zorlu çalışmadan sonra yağ değişmeni öneririm :D forumda konuşulmuştu bor içerikli yağ katkıları çok faydalı onları da kullanmanı öneririm. Traktörü ikinci el aldığını hatırlıyorum şu an kaç saatte? 1 vites çekişinin yükselmesi müthiş bir gelişme havaların soğumasının bunda etkisi var mı sence? memnun olmana sevindim yakıt tüketimi nasıl değişti bizi biraz daha bilgilendirir misin ? teşekkürler

arkasında yük varken rampa aşağı basardım .ama fazlada değil 27 ,,28 gaza gelinceye kadar .çift sürerkende ara sıra dönüm başlarında son gaz verir bir kaç saniye beklerdim ..260 ların içinde benimkini geçen yoktu..alan arkadaşta evelsi gün telefon etti gerçekten traktörün dediğin gibiymiş çok memnunum diye

yakıtıda normal, havaların soğumasının çok bir etkisi olacağını sanmıyorum ,, havlar sıcakkende iyiydi çekişi,, traktör 5200 saatte ,,ama 5200 saati yolda yapmak var , yükte yapmak var ,buda söz konusu tabi..
yağ konusuna gelince kardeşim;
haklısın yağ değişmesi gerekiyor ..

qarizmatiqa link=topic=48770.msg476545#msg476545 date=1322339395' Alıntı:
şyt-*-saevet krankada çok yük biniyor devirde sınırı aşıyor sayaç sona dayanıyor :D cer dişlisi olanlarda pek sorun olmuyor vites değiştirene kadar yavaşlıyor zaten :D
O zaman motoru her dakika yavaşlatır fren mi mübarek ;D

sattığımız tümosan da da öyleydi. Bayır aşağı steyrda atardım ok gibi giderdi ama bu tümoda öyle değildi. Boşa attım yavaşladı yavaşladı durdu :D

tabiki çift çekerler yavaşlar ön defransiyelinde 3 ayrı yerde yağ var +aktarma organları fazla + düzçekere göre ön defransiyel deki dişliler traktörü tutuyor.Havalar soğukken traktörün yakıtı bile artar.

qarizmatiqa link=topic=48770.msg476538#msg476538 date=1322339179' Alıntı:
son gazla giderken vites düşürerek de bu tarz uygulamalar yapılıyor4 le son gaz giderken 3e takmak gibi

traktörü yıldırmak iyi bişey değil aslında ben bi kaç kere denedim ama hem şanzumana hemde motora zaralı motorun piston kolları varmış onlar çıkıyomuş motorun st kapağını kırıp yada kaputtan çıkma ihtimali bile varmış ordan beri gerekmedikçe yapmıyorum