KUBOTA B2530 TARLADA

Ynt: KUBOTA B2530 TARLADA

doganbey1 link=topic=48771.msg476590#msg476590 date=1322341689' Alıntı:
Abi eline sağlık. Maşallah çok güzel çekisi var. Biz sana boşuna mı al al diye ısrar ettik :) senden birde komşunun videosunu çekmeni istiyorum foton alanın
inş bi gün denk geldiginde onuda cekerim.
bugun ufak bir problem yaşadım tarlayı sürerken biraz dinlenmek istedim motoru stop ettim 5-10 dk sonra bindim motora anahtarı ceviriyorum ceviriyorum marş basmıyo içimden dedim ayvayı yedik.neyse sagına soluna baktım anormal bişey yok.servisi aradım allah razı olsun hemen yönlerdirdi beni shuttle nin müşürüyle ilgilidir dedi.gevşemiş olabilir dedi hemen müşüre baktım saga sola oynattım traktör çalıştı.
adamlar yaptımı tam yapıyo shutle ileride yada geride oldugu zaman marş basmıyo illa boşa alacan.yine aynı kuyruk mili acıkken marş basmıyo

chooyu link=topic=48771.msg476616#msg476616 date=1322342644' Alıntı:
Maşallah çok seri sürüyor.Blade kardeş senin videolarınla farklı ilgileniyorum haberin olsun :)
forum paylaşmak için vardır.
aslında yanımda birisi olsaydı ne videolar cekerdim ama kimse yoktu.yokuşa vuruyorum pullugu indiriyorum ön teker kesinlikle kalkmıyor.geri geri cıkıyorum yamacı banamısın demiyor valla helal olsun kuboya

bide aklıma takılan bi şey var sizlerinde görüşünü almak istiyorum.
aceba gördügünüz pullugu 4 lü yaptırsam nasıl olur yani bir ayak daha ekletsem

abi denemeden bir şey belli olmaz. bunu 3 takviye ile çekiyorsa onu 2 takviye ile yada sert yerde1 takviye ile çeker. sana bağlı birazda. bir motor yapacaksan abi orantılı olacak her şeyi. buda fazlasıyla mevcut zaten. ben fotonun performansını merak ediyorum acaba nasıl. ?

doganbey1 link=topic=48771.msg476662#msg476662 date=1322346952' Alıntı:
abi denemeden bir şey belli olmaz. bunu 3 takviye ile çekiyorsa onu 2 takviye ile yada sert yerde1 takviye ile çeker. sana bağlı birazda. bir motor yapacaksan abi orantılı olacak her şeyi. buda fazlasıyla mevcut zaten. ben fotonun performansını merak ediyorum acaba nasıl. ?
fotonun performansı benim motordan biraz hızlı cekiyor pullugu yada ben öyle hissediyorum seri bir motor .motor devri galiba benim motordan yüksek.benim için önemli olan hızlı gitmesi degil motorun uzun süre dayanıklı olması.şimdi bakıyorum ona dönerken direksiyonun hidrolik hortumları tekere degiyor dalgınlıga gelip hızlı dönse hortumu koparacak.gecenlerde fren balatasını sökmüşler balatanın büyüklügünü görünce şaştım kaldım.abi o balata o traktörü durdurmaz yaw küçücük bir balata takmışlar.zaten sahibide pek memnun degil frenlerden

Cengaverin maşallahı var.2 takviye 3.vites te maşallah zorlanmadan rahat sürmüş hal böyle olunca tabi 4 lü pulluğu gözü kesmiyor değil insanın :) Ama bence zorlama derim abi fazla çünkü 3 ^lü bullukta bu sürümde motoru zorlamıyor seslerden anladığım kadarıyla bence bu şekilde sen depoya en son ne zaman mazot koydun unutursun.Yakıtıyla ilgilide açıklama yapmanı bekliyorum abi şuan 2530 almayı düşünen izmirli abilerimiz var :)))

alikinaci link=topic=48771.msg476732#msg476732 date=1322382754' Alıntı:
Cengaverin maşallahı var.2 takviye 3.vites te maşallah zorlanmadan rahat sürmüş hal böyle olunca tabi 4 lü pulluğu gözü kesmiyor değil insanın :) Ama bence zorlama derim abi fazla çünkü 3 ^lü bullukta bu sürümde motoru zorlamıyor seslerden anladığım kadarıyla bence bu şekilde sen depoya en son ne zaman mazot koydun unutursun.Yakıtıyla ilgilide açıklama yapmanı bekliyorum abi şuan 2530 almayı düşünen izmirli abilerimiz var :)))
valla videolarda gördügünüz tarla 8 dönüm.aşagı yukarı 1 dönümü yokuştu oraları bazen tek yönlü sürdüm bazen yokuş yukarı sürdüm aşırı zorladım kubotayı.aslında zorlamak pek iyi degil deneme amaçlı neler yapabilecegini görmek acısından test ettim.banamısın demedi
yaklaşık olarak 12 litre mazot yaktı eger o yokuş yerlerde videolardaki gibi düz olsaydı 10 litreyle sürerdim.sürekli aynı viteste sürdüm 3 vites 2 takviye.
izmirli abilerimiz alırlarsa ilk günler motoru geri getirmek isteyeceklerdir su gibi mazot yakıyor ilk 100 saate kadar ama ondan sonra hesap ortada 8 dönüm tarla aşagı yukarı 10-12 litre

blade4635 link=topic=48771.msg476832#msg476832 date=1322398172' Alıntı:
valla videolarda gördügünüz tarla 8 dönüm.aşagı yukarı 1 dönümü yokuştu oraları bazen tek yönlü sürdüm bazen yokuş yukarı sürdüm aşırı zorladım kubotayı.aslında zorlamak pek iyi degil deneme amaçlı neler yapabilecegini görmek acısından test ettim.banamısın demedi
yaklaşık olarak 12 litre mazot yaktı eger o yokuş yerlerde videolardaki gibi düz olsaydı 10 litreyle sürerdim.sürekli aynı viteste sürdüm 3 vites 2 takviye.
izmirli abilerimiz alırlarsa ilk günler motoru geri getirmek isteyeceklerdir su gibi mazot yakıyor ilk 100 saate kadar ama ondan sonra hesap ortada 8 dönüm tarla aşagı yukarı 10-12 litre
Normal yakışına gelmiş 3 ' lü pullukla sürümde ortalama 1,25lt ortalamayla sürmüş.Normal seviyesine gelmiş abi.Pulluklar kaç numara birde

alikinaci link=topic=48771.msg476834#msg476834 date=1322398765' Alıntı:
Normal yakışına gelmiş 3 ' lü pullukla sürümde ortalama 1,25lt ortalamayla sürmüş.Normal seviyesine gelmiş abi.Pulluklar kaç numara birde
valla abi onu tam olarak bende bilmiyorum bizde başak 17 vardı onu aldıgımızda üzerindeydi bu pulluk.markasi ünlü.ama galiba 8 inç.burada bir arkadaş yaptırdı 8 inç diye onunla birebir aynı diyebilirim.yani büyük ihtimal 8 inç

blade4635 link=topic=48771.msg476836#msg476836 date=1322399151' Alıntı:
valla abi onu tam olarak bende bilmiyorum bizde başak 17 vardı onu aldıgımızda üzerindeydi bu pulluk.markasi ünlü.ama galiba 8 inç.burada bir arkadaş yaptırdı 8 inç diye onunla birebir aynı diyebilirim.yani büyük ihtimal 8 inç
Kaç saate geldi şuan abi