Hormonlu meyvenin son hali!

Tarımda kullanılan bazı ilaçlar ve hormon, sebze ve meyvelerde şekil bozukluklarına neden oluyor. Patates ve havuç gibi yumrulu sebzelerde görülen ilginç şekiller, artık elma ve armut gibi meyvelerde görülmeye başlandı.

Pazardan elma alan Turgut Uzuner ve eşi eve geldiklerinde ilginç manzarayla karşılaştı. Aldıkları elmalardan birinin sanki içinden çıkış gibi yapışık daha küçük elma bir elmayı fark eden Uzuner çifti, bunun fotoğrafını çekti. Turgut Uzuner'in yemeyip gelip gidene gösterdikleri elma için kimi 'yavrulu elma', kimi çift başlı elma' dedi.

Uzmanlar, tarımda kullanılan ilaçların böyle durumlara neden olabildiğini, sebze ve meyvelerde hormon kullanımının böyle sonuçlar doğurabildiği görüşünü savundu.

IlZ4QB1v.jpg

Ynt: Hormonlu meyvenin son hali!

Bu konuda çok yorum yapamayacağım çünkü fikrim ve duruşum belli. Ancak ben doğal üretimi savunurken ekmeğini çiftçilikten kazananlar için bunu tavsiye etmiyorum. Üreticinin normal ürettiği gerçek değerini bulmuyor ki organik olarak bir sürü prosedürü yerine getirip ürettikleri ilgi görsün. Herkes kendinden sorumludur. Yavaş yavaş bu zararlı ilaç ve kimyasallar azaltılabilir.

ben kullanıldıgından eminim.kanser vakaları neden ülkemizde çığ gibi arttı.kullananında ailesinde var bu bu kanser ama o ALLAHIN takdiri bilir.başından dert müsibet eksik olmaz NAZAR der GÖZ der. bizim milltimiz der.

768 link=topic=48774.msg476675#msg476675 date=1322347835' Alıntı:
Fatih, sizin patateslerde de buna benzer patates ve oğulları gibi şeyler oluyor sanki. )))
nevsehirin bazı bolgelerınde patates uretımı yasaklandı bizim buralarda cogaldı tarladan cıkan patateslerı gorsenız cok sekılsız ve kac tane bırlesık patates olmus aynı resımdekı elma gibi