Nimet'e İntercoll..

Mrb arkadaş bu ara erkuntların ustünde çok depiniyoruz.. :) bu yeni gelende intercool warmış bizim motorda yok bunu servis takalım dedi taktırırsak güç artar dendi artarmı ?
ve sitede yine turbo intercool olsada 68 yazıyor benımkınde 68 bg :D
tartırırsam dez avantajı olurmu yada çok büyük artısı :)

benım bildiğim intercool turbonunn daha ii çalışması için onu sogutma ve yanmayan akaryakıtı geri dödurup yakma gibilerden bikaç işlem oluyor ama babamada %20 yakıt dusuğu ve 5 bg artırır denmiş :)

ve birde şu war blow off war cuf cuf dan taksak tur bonun içindeki basıncı dışarı verip turboyu rahat çalışmasını saglarmı ? :D
eed neler düşünüyorsunuz bu konuda nh turbo intercollu tüm serileri war ve motorlar eskiye göre çok iyi diyorlar yani kafam biraz karışık :S

Ynt: Nimet'e İntercoll..

ve sitede yine turbo intercool olsada 68 yazıyor benımkınde 68 bg :D
orjnlinde turo intercoolu varsa 68 hp fabrkadan turbo intercoolsuz çııkp sonra turbo intercool takarsan +hp olur
yani seninki şuan 68 hp intercool takarsan +sı olur ne kadar artış olur blmem ama daha rahatlar.

SmhGwz link=topic=48795.msg476973#msg476973 date=1322416779' Alıntı:
hareretten şikayetimiz yok ya sabah akşam balya yapıyoruz bi sıkıntı yok :D ama güç artırırsa gerekli diye düşünüyorum
Güç istiyorsan Servet Alıcan Semih :D Harbi Servis babana iyi gaz vermiş Desene ;)

SmhGwz link=topic=48795.msg477075#msg477075 date=1322423842' Alıntı:
1100 lira montaj fln herşey dahil :)
intercollu taktır
nimet olsun servet :D
wayy Wayy 4 Gün Nimet kullandın, bakıyorumda hemen kavradın bu işi : ))) hemen hemen Kg ' leri Aynı arada 100kg fazlalıgı Var Servet ' in :D Nimet Hanım Servettende iyi Olurrr Az Bayılırr ;D grin-*-s grin-*-s

wan7ed link=topic=48795.msg477077#msg477077 date=1322424034' Alıntı:
wayy Wayy 4 Gün Nimet kullandın, bakıyorumda hemen kavradın bu işi : ))) hemen hemen Kg ' leri Aynı arada 100kg fazlalıgı Var Servet ' in :D Nimet Hanım Servettende iyi Olurrr Az Bayılırr ;D grin-*-s grin-*-s
bayılır :S la çeksin diye taktırcaz bayılsın diye değil :D
diğer E serisi olanı biraz kullanalım eğer hoşumuza giderse bizimkinede taktırız :D adamlar eski turbolu Td65lere fln bile takacaz gibi duruyor diyo warmış bi kaç sipariş :D modamı oldu ne :D

SmhGwz link=topic=48795.msg477078#msg477078 date=1322424176' Alıntı:
bayılır :S la çeksin diye taktırcaz bayılsın diye değil :D
diğer E serisi olanı biraz kullanalım eğer hoşumuza giderse bizimkinede taktırız :D adamlar eski turbolu Td65lere fln bile takacaz gibi duruyor diyo warmış bi kaç sipariş :D modamı oldu ne :D
Bu Aralar Çok Trendy intercool olayı.. Burdakılerdede var bu olay . Servisin gazıı Sizin oraya kadar Gelmiş baksana ;D Hacı Bayılma olayı Nımett, Daha az bayılır diyorum Servet Olucak ya Evrim geçiyor hani, :D 100kg Eksiğide Varr Anladın şimcikkk sop-*-sa grin-*-s

wan7ed link=topic=48795.msg477088#msg477088 date=1322424892' Alıntı:
Bu Aralar Çok Trendy intercool olayı.. Burdakılerdede var bu olay . Servisin gazıı Sizin oraya kadar Gelmiş baksana ;D Hacı Bayılma olayı Nımett, Daha az bayılır diyorum Servet Olucak ya Evrim geçiyor hani, :D 100kg Eksiğide Varr Anladın şimcikkk sop-*-sa grin-*-s
tm anladım yani avantajı olur bize :D şu işler bitsin kışın yatarken böyle şeylere bakcaz :D

şimdi sen diyorsun ki ; ' ' yeni nimete intercooler takılmasına rağmen teknik olarak hala 68 hp.halbuki %10 artması lazımdı. ' '
Haklısın.işin sırrı Euro III modülünde.Euro modülleri traktörün gücünü azaltıyor.erkunt bereket 60 Euro II 58 hp iken. bereket 60 Euro III 52 hp ye düştü.
neden New Hollandlar tepeden tırnağa turbo intercooler oldu sanıyorsun.
Nimet 70 de euro III geçince %10 kayıba uğradı.intercoolerla aynı seviyeye geldi.
senin Euro II traktöre intercooler takılınca güç %10 artarken yakıt %10 düşer.ben olsam gözü kapalı takarım..

TT 55 link=topic=48795.msg477128#msg477128 date=1322427818' Alıntı:
şimdi sen diyorsun ki ; ' ' yeni nimete intercooler takılmasına rağmen teknik olarak hala 68 hp.halbuki %10 artması lazımdı. ' '
Haklısın.işin sırrı Euro III modülünde.Euro modülleri traktörün gücünü azaltıyor.erkunt bereket 60 Euro II 58 hp iken. bereket 60 Euro III 52 hp ye düştü.
Nimet 70 de euro III geçince %10 kayıba uğradı.intercoolerla aynı seviyeye geldi.
senin Euro II traktöre intercooler takılınca güç %10 artarken yakıt %10 düşer.ben olsam gözü kapalı takarım..
Ali abi, cok iyi bir analiz hakkaten. New holland 55 ' ten başladı intercooole devam ediyor ..

TT 55 link=topic=48795.msg477128#msg477128 date=1322427818' Alıntı:
anlş-*s bende böyle düşünüyorm yada basit olarak turbonun daha rahat calışmasını sağlayan bi ürünse taktırmak ağır ziş için güzel olur düşünçesindeyim:)

teknik konular bilgim yok ama benim dikkatimi şu çekti deutz ' un ithal 85 hp lik modelinde intercol yok almanı bilirsiniz bi intercol radyatörü koymaktan kaçmaz bence bi sebebi var interceol çok gerekli olsa mutlaka koyardı new hollanda gelince bence göz boyamaktan başka bişe değil yaptığı eskiden beş altı ay öncesine kadar burada satılan traktörlerin %99 nh idi şimdi nh satışları kendi ilçemde bıçak gibi kesildi 5-6 ay önce alanların hiç biri nh lerden memnun değil yakıt çok çekiş yok bi de nh lerin torkları da yüksek deutz a göre ama deutuz nh den çok çekip onda az yakıyo amacım nh deutz karşılaştırması yapmak değil intercole dikkat çekmek.

semih bence taktırma. bende çok araştırdım elbet faydası olurda yakıtta pek bi fayda edecegini sanmam anca turbo biraz daha uzun omurlu olur motor biraz daha tok çalışır. ama yinede ben gerek duymuyorum .