YENİ TRAKTÖR KAÇ SAATTE TAM PERFORMASLI OLUR?

merhaba arkadaşlar.
yeni aldığımız 3635 22 saatte yani daha çok yeni. performan olarak pek hoşuma gitmiyor. 3060 fantomumuz var canavar gibi çekiyor.
forumdaki yazılanlardan belli bir saat sonra motor oturur diyorlar. bilen arkadaşlar açıklarsa kaç saatte tam performanslı olur sevinirim.
birde serviste felan ek bir işlem yapılıyormu ayar gibisinden mesela. sorduğumda servise 100 saatte mazot filtresi değişecek demişti.
yardımlarınızı bekliyorum.
şimdiden teşekkürler.

Ynt: YENİ TRAKTÖR KAÇ SAATTE TAM PERFORMASLI OLUR?

300-500 saate kadar tam performans beklemeyin derim.100-150 saatten sonra performasında bir artış yakıtında eskiye nazaran düşme görürsünüz.. Motor daha yeni açılmamış vaziyette,yüksek performans konusunda daha erken diye düşünüyorum..

100 saatte; motor yağı,mazot filtresi,yağ filtresi vs. değişiyor.Bizimkinde öyle oldu genelde de bu şekilde yapılıyor.

Bizde büyük yok motor yok ama sıfır alındı.Yakıtta düşme oldu, ilk iki depoyu(100lt) resmen içti. :) Ben 300 sa gelmiş diye tahmin ediyordum ama Şuan 200 saatte.
40 dönüm yerde seri 2 de 18 gaz 24 lü asılır ızgara ile çeyrek depo 12 lt mazot yaktı ki bu da 55 hp motor için güzel.
Ben pek kullanamadığım için performanstaki artışı tam olarak bilmiyorum ama 55 hp motor için çekişi güzel.

265s yi sıfır aldıgımızda 50 saat die 5 saatte yag degişmiştik ilk 50 saatlik sürede canına okumuştum ve şimdi canavar tam performans ilk günde aynıydı şimdide aynı

Biz tümosanı bu sene aldık daha 50 saatte.Yan koyumuzde alanlar servisle konuşmuş 60-70 saatte motorun kara duman atacağını soylemişler .Olurmu ble bişe ?

benim 6455 in orjinal ingilizce olanındada türkçe kitabında da ilk 50 saatte maksimum güçte kullanmanın motor ömrünü ve performansını artıracağı yazıyo gavur böyle dediyse vardır bi bildiği sende 50 bilemedin 100 saate kadar 2000 devirde ve mümkünse tarlada kullanmaya gayret göster 100 saat varsın biraz mazot yaksın

eskiden sentetik yağlar yoktu. hatılarsınız belki, 265 mf lerde ilk 150 saat yüksek devirlerde kullanmayınız yazadır.
artık durum değişti. sıfır makinaların çoğunda tam sentetik 10-50 motor yağı kullanılıyor. ilk yüz saatte silindir yüzeylerinden kopan demir partiküllerini temizleyip, bir birine temas eden parçaların çabuk alışmalarını sağlıyor.
motorları tam performansa girmesi 2 şarta bağlıdır.
1. motor üretiminde silindir yüzeylerindeki honlama çizgilerinin derinliği ve malzemelerin işleme kalitesi
2. kullanıcı faktörü( gaza basmak yada basmamak işte bütün mesele bu)

korku351 link=topic=48814.msg505144#msg505144 date=1325806664' Alıntı:
eskiden sentetik yağlar yoktu. hatılarsınız belki, 265 mf lerde ilk 150 saat yüksek devirlerde kullanmayınız yazadır.
artık durum değişti. sıfır makinaların çoğunda tam sentetik 10-50 motor yağı kullanılıyor. ilk yüz saatte silindir yüzeylerinden kopan demir partiküllerini temizleyip, bir birine temas eden parçaların çabuk alışmalarını sağlıyor.
motorları tam performansa girmesi 2 şarta bağlıdır.
1. motor üretiminde silindir yüzeylerindeki honlama çizgilerinin derinliği ve malzemelerin işleme kalitesi
2. kullanıcı faktörü( gaza basmak yada basmamak işte bütün mesele bu)
Aynen, bayinin önünden hareket ettiğin zaman başlar pereformans, pek mazot ibresine bakmayacaksın okadar.:D Kısmet olsa alabilsem bi sıfır traktör biliyom nasıl açılacağını.:D