2011 Model TT55 Aldım Yardımcı Olurmusunuz...

Slm Arkadaşlar cumartesi itibariyle 2011 model turbo intercoler li tt 55 aldım.Daha önce 1972 model 480 im vardı .tt 55 kullanımı hakkında hiç bir bilgim yok.Kullanan arkadaşlardan nelere dikkat etmem gerektiğini ve yardımlarını bekliyorum.

Ynt: 2011 Model TT55 Aldım Yardımcı Olurmusunuz...

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

Dikkat etmeniz gereken en önemlisi Turbosu bence, turboyu yorduğunuzda yani ağır işlerde durdurmadan önce ve çalıştırdıktan sonra yürümeden önce biraz rolantide en fazla 1 dk çalıştırmak lazım gerekli.
Gerekli bakımlarını yaptırdığınız sürece sizi üzmez.

hayırlı olsun tek çekerse iyi çift çeker se fazla güç beklerseniz beklentinizi karşılayamaz zamanında bizde tt55 çift çeker almıştık 2 tekeri çalıştırdıgı gibi 4 tekere güç oldumu motor zorluyo. ama tek çekerse ara işler ve normal çiftçi için çok iddaal.

hayırlı olsun arkadaşım çağrı nında dediği gibi hacımmet arkadaşımızda aldı o tam araştırmadan almaz teknik konularını biliyordur ona sor bi seni detaylı şakıilde bilgilendirir .

Hayırlı uğurlu olsun.
TT 55 bildiğim kadarıyla kullanıcısını memnun eden bir traktör. Bizim köyde alanlar oldu ve bi şikayetleri yok. Ara işlerde kullanıyorlar ve dediklerine göre seri ve pratik bir traktör. Pullukla deneyen hiç olmadı.
Ben de bir kaç kez kullandım, traktörde hoşuma gitmeyen tek şey, gaz pedalının yeri oldu. :)

muhammet senin 168in radyotorü deiştirince hararet bitişya onunda deiştirirz olur biter :)
hayırlı olsun pişman olcağını sanmam.
traktör pati çekerken çiftçekere alma zararlı sabah soğuk havalarda çalıştırınca mutlaka 1 dk falan rolantine çalıştır yada çok az gazla..
vitesleri yumuşak kullan biraz alışsın sonra sert geçmesin ilk 500 saatte tam performans alınmıyor. bana göre 350 saatte şuan çok yakıp az çekebilr ilerde düzelir korkma :) şuan aklıma gelenler bunlar birde şunu söyleyeyim hor kullanma bu yeni motorların hepsi öle 480 kadar sağlam deildir bzde 2 senem önce 640 vardı şimdi td65s

nh_fıat link=topic=48817.msg477565#msg477565 date=1322496428' Alıntı:
muhammet senin 168in radyotorü deiştirince hararet bitişya onunda deiştirirz olur biter :)
hayırlı olsun pişman olcağını sanmam.
traktör pati çekerken çiftçekere alma zararlı sabah soğuk havalarda çalıştırınca mutlaka 1 dk falan rolantine çalıştır yada çok az gazla..
vitesleri yumuşak kullan biraz alışsın sonra sert geçmesin ilk 500 saatte tam performans alınmıyor. bana göre 350 saatte şuan çok yakıp az çekebilr ilerde düzelir korkma :) şuan aklıma gelenler bunlar birde şunu söyleyeyim hor kullanma bu yeni motorların hepsi öle 480 kadar sağlam deildir bzde 2 senem önce 640 vardı şimdi td65s
intercool ve turbo var faydası olmuştur.