Şeker fabrikaları yarın özelleşiyor

Ynt: Şeker fabrikaları yarın özelleşiyor

haklısın abi zor.ama kimsede kopamıyo toprakdan bütün olumsuzluklara rağmen sıkıntılara rağmen katlanıyolar emek veriyolar kaşılığını alamıyolar ama kimse bilmiyoki çiftçi koparsa topraktan tüm ülke kopar , bütün dengeler alt üst olur.

Arkadaşlar devlet işinde hepinizinde bildiği gibi yolsuzluklar oldukça yoğundur özellikle şeker fabrikalarında ve kantarlarda,biz Balküpü fabrikasına veriyoruz özel yani birçok yönden devletten iyi yanları var ama eksi yanlarıda çok,yollama vermiyor mesela ve kantarı yok fabrikanın fabrikalar özelleşirken devlet çifçinin hakkını korusa ve değişmez olarak belirlese ne mesela ,pancarlara yollama verilmesi,çifçiye kantar hakkı,tohumda zorunluluk olmamalı vs.

TT 55 link=topic=48833.msg477679#msg477679 date=1322502011' Alıntı:
özelleşince çiftçi karlı çıkar mı.
Ali abim sana sesleniyorum bu zamana kadar özellesdirilen hangi firmadan yarar gordun elektirik dagıtım aş. özellesdirildi fatura 1 gun gecdımı hemn bi kagıt gonderiyolar bu isden sadece yandaslar karli cikar hep zararda olan halkdır sendir bendir :)

hacimmet link=topic=48833.msg477869#msg477869 date=1322513857' Alıntı:
Arkadaşlar devlet işinde hepinizinde bildiği gibi yolsuzluklar oldukça yoğundur özellikle şeker fabrikalarında ve kantarlarda,biz Balküpü fabrikasına veriyoruz özel yani birçok yönden devletten iyi yanları var ama eksi yanlarıda çok,yollama vermiyor mesela ve kantarı yok fabrikanın fabrikalar özelleşirken devlet çifçinin hakkını korusa ve değişmez olarak belirlese ne mesela ,pancarlara yollama verilmesi,çifçiye kantar hakkı,tohumda zorunluluk olmamalı vs.
bizim ankara şeker fabrikasında işçiler sarhoş çalışıyo ne arayan var ne soran :D özelleşsin bundan kötüsü olamz.

nailyetek link=topic=48833.msg478567#msg478567 date=1322598189' Alıntı:
Trakkulüp hangisine talip acaba.:S Uzel i kaçırdık bari bunu kaçırmayalım.:D

Elde avuçta birsey yok şimdi kısır vakte denk geldınız sahıbınden.comda köyü satılığa çıkarda kapora yatırak barı buraya talıplenelim :D

anayurtlu 3105d link=topic=48833.msg478043#msg478043 date=1322565547' Alıntı:
bizim ankara şeker fabrikasında işçiler sarhoş çalışıyo ne arayan var ne soran :D özelleşsin bundan kötüsü olamz.

olur abi kötüsü.bi abimizinde dediği gibi hangi özelleşin kurumun bi yararı olduki ? işçiler o kafada olduktan sonra baska yerdede aynı olurlar biz bu özelleştirme konusuna işçileri düşünerek değilde milletin menfaatleri dogrultusunda bakarsak daha iyi olur gibi düşünmekteyim.bu özelleştirmeden buradan ekmek yiyen herkes zarar görecektir bence.

Ağır Abi link=topic=48833.msg478570#msg478570 date=1322598381' Alıntı:
Elde avuçta birsey yok şimdi kısır vakte denk geldınız sahıbınden.comda köyü satılığa çıkarda kapora yatırak barı buraya talıplenelim :D
Köye makyaj aşamasındayım, bitirebilsem hemen satılık.. Belki 3-5 kuruş fazla eder..

bi şey alamadınız hadi
bir ortaklıga diyorum
ses yok gürültü var.
artık ay ' dan yer alalım diyecegi ABD koymaz orayada.
bekleyin bakalım iki konu daha var.şimdi açıklayıpda yıpratmayım konuyu...

köylü link=topic=48833.msg478789#msg478789 date=1322641517' Alıntı:
bi şey alamadınız hadi
bir ortaklıga diyorum
ses yok gürültü var.
artık ay ' dan yer alalım diyecegi ABD koymaz orayada.
bekleyin bakalım iki konu daha var.şimdi açıklayıpda yıpratmayım konuyu...
Ben sana fikir konusunda yardımcı olayım arkadaşım. Önce tek bir bölgeye örnek bir çiftlik (burada çalışmak isteyen gönüllü ve maaşlı arkadaşlar aramızda var) Sonra lokasyona göre birbiriyle iletişim halinde olan çiftlikler, Orada herşey üretilebilir, Ev mantısından bakliyata. Nüfus kalabalık. Gelecek Gıda Sektöründe Ama işini düzgün yapıp kalite ve lezzetine dikkat edip yöreye has bir tat bırakabilirsek işler yürür. Bu konu ileride gündeme alınacak bir konudur. O yüzden yeni konu açmıyorum. Kuluçkaya yatırılmış Trakkulup sanal pazarı fikrimiz duruyor. Hayırlısı İnşaallah.

hocam maşallah çok aktifsiniz bu aralar.hoca bu trakkulubü ekonomiye kazandırcagım ve sizlerle beraber kazandıragız.ufakdan ufakdan nabız yoklayarak konuları olgunlaştıralım bakalım.