' Sakın Durmayın ' Sileceğinizi çalıştırmayın

Nevşehir
EMNİYETTEN ÖNEMLİ DUYURU - OKUYUN VE PAYLAŞIN..

Bölgesel bir yolda akşam üzeri eve dönerken, battaniyeye sarılmış bir çocuğun, bir araba koltuğunda yol kenarında terkedildiğini gördüm. Nedenini bile sorgulayamadım, neden de pek önemli değildi zaten, kafam da karma karışık olmasına rağmen duraklamadan yola devam ettim. Yerime ulaştıktan sonra, telefonla bilgi verdiğim polis karakolunca konunun derhal inceleneceği söylendi. Olay yerine gitmeden önce bana verdikleri uyarı çok ilginç.... 'Yasadığımız devirde, bilmemiz lüzumlu şeyler çok önemli ...Çeteler ve gangsterler bir araba sürücüsünün (özellikle bayanlar) arabasını durdurup ve ıssız kimsesiz yerde de olsa arabasından inerek yardım sağlayacak taktikler bulmakta çok ustalar. 'Yerel polisin raporuna göre bazı gangsterlerin tercihen kullandıkları yöntem de, bir araba koltuğuna yapay bir bebeği oturtmak ve ıssız yol kenarına terk etmek... ve - kuskusuz - bir bayanın 'terkedilmiş' bebeği görmeden yola devam edemeyeceği umuduyla'. 'Ya bir orman kenarı, ya da otları uzamış çimenliklerden geçen yollara bırakıyorlar. Arabasından inen sürücü - kazara bir bayan - ormana sürüklenir, dövülür, cinsel tecavüze uğrar, acımaksızın da ölüme terk edilir. Bu şanssız, bir erkekse yiyeceği dayağı tasavvur edemezsiniz, üstünde kıymetli ne varsa hepsi alınır, o da yine ölümle ödüllendirilir (!) Hiçbir hal ve sebeple asla durmayın!!! Hemen 155 (polis numarası) telefon edin. VE,'NE GÖRDÜĞÜNÜZÜ, NASIL OLUŞTUĞUNU DÜŞÜNÜNÜN, ANIMSAYIN, SAKIN YAVAŞLAMAYIN ve yolunuza devam edin. SIK GÖRÜLEN BAŞKA BIR SENARYO : 'Eğer akşam üzeri arabanızla gezinti yapıyorsanız, aniden arabanın camına YUMURTALAR atıldıysa, arabanızı kontrol için de olsa SAKIN DURMAYIN ve CAM SİLECEKLERİNİ ÇALIŞTIRMAYIN, NE CAM SİLECEK SIVI, NE DE SU İLE YIKAMAYIN; ÇÜNKÜ YUMURTALARA YAPIŞKAN BIR MADDE SÜRÜLMÜŞ OLDUĞUNDAN ÖN CAM %90 GÖRÜNMEZ HALE GELİR. İSTER İSTEMEZ ARABADAN ÇIKMAK ZORUNDA KALIRSINIZ VE CANİLERE YEM OLURSUNUZ. İŞTE KULLANDIKLARI BELLİ BAŞLI TEKNİKLER. LÜTFEN AİLENİZİ ve DOSTLARINIZI BİLGİLENDİRİN.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ

Ynt: ' Sakın Durmayın ' Sileceğinizi çalıştırmayın

Bizde köye giderken yolda yatan bir adam gördük. Yolun tam ortasına yatırmışlar. Yolun sağ tarafı hafif bir uçurum. Tabi babam uyanık. Durmadık. Devam ettik.

Arabada cephane taşımak lazım.Bizim buralarda olmaz ama tekin olmayan orman yolu gibi yerlerde olabilir.Birde yola yağ döküyorlarmış,haliyle araba kayıp kaza yapıyor.Çivisi çıkmış bu insanların.

gerçek bi insana böyle bişey olsa ona da yardım edemeyiz .ben olsam polisi arar haber veririm .arabadan inmem(bebek gerçekse ve adam yatıyosa

Amasyada anayolun köy sapağında kimseyi yolda bırakmam.Çünkü beni zamanında kimse yolda bırakmadı.İlerde el kaldırıp reddedilirlerse utanacaklarını düşünerek arkası dönük yürüyenlerin bile yanında durup arabama davet ederim. Zaten çoğu komşu köylerdendir. Amaaa İstanbul da kimseyi aracıma almam.Gördüğüm bütün olumsuz durumları 155 e derhal bildiririm. Bir istisna:bir ay kadar önce Esenler otogarının yanındaki viyadükte sırtında yüküyle giden turist ingilize acıdım emniyet şeridine girip aldım çünkü her an bir araba vurabilirdi.Yunanistana gidecekmiş TEM e yürüyordu (10 km) Bütün Türkiyeyi beş parasız gezmiş.Sohbet ettik.Yoldan sapıp otogar çıkışında bekledim.İlk gelen Trakya otobüsü Lüleburgaza gidiyordu ona bindirdim.Muavine parasını da verdim.Ülkesinde belki Türklere atıp tutan olursa bizim adımıza cevap verir sanıyorum.Yine yakın bir yerde-2 yıl kadar önce- arıza nedeniyle gece vakit çoluk çocuk yolda kalmışların önünde durup bagajdan fosforlu yeleğimi çıkartıp sürücüye verdim ve hemen giy dedim.Çünkü onlarada her an bir istanbul davarı dalabilirdi. Bende kaza riski nedeniyle hemen uzaklaştım.Ertesi gün gidip kendime yeni bir fosforlu yelek aldım.Biri Kırklarelinde orman içi yolda şarampole girmiş bir aileyi ayrıca Kemerburgazda denize yaklaştığı için kuma batan başka bir aileyi halatımla çekerek kurtardım. Belki 10 saat orada kalacaklardı. Yani heryerde ve herkese klasik (her yerden bir pislik bekleyen) İstanbullu gibi davranamam.Büyük şehirdeki kötü ve kalleş insanların neden olduğu reaksiyonu anadoluda kendi memleketimin insanına veya bir yabancıya gösteremem.Gençlere tavsiyem: elbette dikkatli olun ama vicdanınızıda kaybetmeyin.Yaşlandığınızda hatırlayınca gülümseyeceğiniz iyiki yaptım dediğiniz tatlı hatıralarınızda olsun.

mutlaka oyle bende koyde gordugum zaman tanısamda tanımasam da arabama alırım ankarada ıs cok farklı oluyor cok dıkkat ısteyen bırsey

18 yasında ehlıyetımı alır almaz koye gıtmeye karar verdım tek basıma arabayı calıstırdım yola cıktım 10 km ılerıde bırısı el kaldırdı ustu felan kotu ıdı ankaradan almayacaktım kımseyı dayanamadım aldım sohbet muhabbet derken adam cezaevınde yatmıs 20 yıl adam oldurmekten cıkıncada otostopla oraya kadar gelmıs bende tanımadan aldım arabaya bıraz konustuktan sonra ıyıce ıcını dokmeye basladıı tabıkı bız 130 km yol gıttık hıc durmadan baktım olacak gıbı deegıl yolda karı koca ıkı kısı daha el kaldırdı dedım her ıhtımale karsı onlarıda aldım adama guvenım ıyıce azalmaya baslamıstı 4 kısı yola devam ettık 80 km gectıkten sonra ıkı kısılık aıleyı ındırdım cezaevınden cıkan kısı bırseyler onerdı ıcmemız ıcın ...... onuda ındırdım o gunden sonra ınsanların kısılıgıne bakarak alıyorum belkı yanlıs yapıyorum ama hıc bır ıyı ınsanı arabama alamadım her zaman ya ayyaş çıkıyor ya kotu ınsan cıkıyor bende ogrencı felan gormessem almıyorum kolay kolay.