NEW HOLLAND STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

NEW HOLLAND STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

15-18/11/2011

Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda düzenlenen AgriTechnica Hanover / Almanya 2011 fuarına ilk defa katıldım. Fuarı dört gün boyunca ziyaretme etme fırsatım oldu. Gerçekten çok muhteşem ve büyük bir fuardı. Nerdeyse tüm marka ve modeller fuarda mevcuttu. Şuana kadar görmediğim traktör, biçerdöver ve ekipmanları görme fırsatı yakaladım. Aynı zamanda tüm markaların yeni çıkardığı ürünleride bizzat görme fırsatım oldu. Fuar gerçekten çok hoşuma gitti. Yalnız fuar aşırı derecede çok kalabalıktı. Hele ikinci gün adım atmak dahi güçtü. Elimden geldiğince güzel fotoğraflar çekmeye çalıştım. Bazıları bulanık çıktı. 1200 adet fotoğraf çekmiştim. Fakat içlerinden 1058 tanesini paylaşıyorum. Çok kötü görünenleri eledim. Umarım fotoğraflarımı beğenirsiniz. Fuarda Farmphoto üyesi arkadaşım Belçika' lı Steven ilede tanışma fırsatımız oldu. Güzel bir rastlantıydı. Ayrıca CLAAS, JD, Poettinger ve Lely' nin Türkiye distribütörü firmaların müdürlerinin yaptığı tanıtımlarada katılma fırsatım oldu. Tarım Türk TV ve Yaban TV' de ayrıntılı çekimler yaptı. Heralde bu haftaki programlarında yayınlayacaklar....;)

Arkadaşlar bu konuda New Holland standını göreceksiniz. New Holland' ın bulunduğu salon fuarın traktörle ilgili ilk salonuydu. Büyük bir stand hazırlamıştılar. Ama nedense diğer Alman markaları kadar ilgi yoktu. Ben şahsen daha fazla ilgi bekliyordum. Diğer alman firmalarında hiç bir traktöre binme fırsatım olmadı. Önlerinde kuyruk vardı. Ama New Holland' ta birkaç modele rahatça binme fırsatı yakaladım. Standta New Holland' ın prototip traktörü N2.140 ilgi görüyordu. Onun dışında T9.560' ta baya ilgi gören bir makinaydı. Yeni çıkan TD5.115 modelinide ayrıntılı inceleme fırsatı yakaladım. Kapılarının kilitli olması pek hoşuma gitmedi. Birde beklediğimden daha donanımsız bir traktör olduğu gözüme çarptı. 12 ileri 12 geri şanzımana ve hidrostatik shuttle' a sahip. Ben şahsen 16 vitesli olur diye düşünüyordum. Arka hidrolik sistemi ve cer sistemide daha modern ve kuvvetli olur diye düşüncem vardı. Ama bildiğimiz TD serisinden bir farkı yoktu. O yüzden bana gücüne göre zayıf bir traktör olarak gözüktü. Şuanki şartlarda ve ekipmanlarda 113 Hp gücünü randımanlı kullanma imkanı pek olmaz diye düşünüyorum. Motor gücü yüksek. Fakat diğer aksamları değişmediği için ağır ekipmanlarda problem olur diye düşünüyorum. 105 ve 115' te diğer modellere göre farklı motorlar mevcut. Tasarım olarak eski TD' ye göre gayet güzel. Yeni T5 serisi ise T5000 ve T6000 serisinin ara modeli olmuş. Daha sağlam dingil ve aksamlara sahip bir traktör. Sadece kabini biraz dar olmuş. T4 ve T5' te Yarış kabinin ürettiği kabini kullanmışlar. Kaliteli olmuş. Ama TD5 serisinin kabini onlara göre Türk malı olduğunu belli eder bir hâldeydi. O yüzden pek hoşuma gitmedi. Bunlar dışında standtaki çoğu yeni model traktör ve biçerdöverde SCR motor mevcuttu. O bakımdan NH SCR teknolojisini en çok kullanan marka olmuş.

alipasalierkan.............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: NEW HOLLAND STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

Paylaşım için teşekkürler,yerli traktörlerimizde biz hala ileri geri shuttle varmı yokmu keşke olsa falan deyip duruyoruz ama adamlar artık onları çoktan aşmış,avrupadaki traktörlerin artık hepsi hidrostatik olmuş. :)

Ellerine emeğine sağlık Erkan. Tekrar tekrar dönüp bakılası bir konu olmuş. Devamını ve diğer marka stantlarını merakla bekliyoruz. Teşekkürler. :)

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

SmhGwz link=topic=48856.msg478074#msg478074 date=1322568423' Alıntı:
cok güzel karaler ama nhnin 100 bg altında T4000 haricini beğenmedim acıkcası :)

100 Bg ' in altında benimde T4 gözüme hoş gözüktü. TD5 ' e göre daha donanımlı bir makina.

Ally TOKMAKCI link=topic=48856.msg478077#msg478077 date=1322569372' Alıntı:
Harika paylaşım erkan abi T9 ne öyle ya Devasa 560 bg sanırım

Evet 560 Hp gücünde. Gerçekten büyük bir traktör. Alman ' larda avrupada çok kullanılmadığı için merakla inceliyorlardı. Nh ' lerde noktadan sonraki sayı gücü ifade ediyor.

768 link=topic=48856.msg478079#msg478079 date=1322569572' Alıntı:
Paylaşım için teşekkürler,yerli traktörlerimizde biz hala ileri geri shuttle varmı yokmu keşke olsa falan deyip duruyoruz ama adamlar artık onları çoktan aşmış,avrupadaki traktörlerin artık hepsi hidrostatik olmuş. :)

Avrupa ' da traktörlerin artık hepsi neredeyse CVT şanzıman kullanmaya başlayacak. Biz daha shuttle olsa olmasa nolurun kavgasındayız. Zaten avrupa modelleri görünce TD5 filan insana hikaye geliyor. Shuttle olupta 12 vites olan makina başka yok sanırsam...:D Kubota filan piyasaya girmese belki onuda daha koymayacaklardı. Gerçekten çiftçimiz Avrupa ' yı çok geriden takip ediyor.

wan7ed link=topic=48856.msg478250#msg478250 date=1322579163' Alıntı:
Erkan oldukça Zengin Olmuş NH ' Torpil mi yaptın ne? :D ELine Sağlık güzel kareler her zamanki gibi..

Nh fuarın giriş salonuydu. Her sabah ikinci salondan girip 3 ' e çıkıyoruz. Nh ' de salon 3 ' te Nh ' ye fazla ilgide olmayınca birkaç seferde aynı standa uğrayınca biraz fazla olmuş...:D Birazda yeni TD5 ve T5 ' i merak edip soranlar olacak diye onlar için biraz fazla vakit geçirdim.

Erkan ben bu New Holland T6 Serisini bekliyordum ama CVT şanzımanı bekliyordum SCR Sistemi koymuşlar ve aynı şanzımanı kullanmışlar Bence traktöre yazık etmişler Eğer Autocommand olsa idi bu traktör tutulmazdı. Galiba biraz T7 ' yi Düşünmüşler. Senin fikri ne bu konuda?