80.4 pulluk seçimi

Arkadaşlar esener marka pulluk nasıl bilgisi olan varmı Yada 80.4 için saglam yaylı tam otomatik 4 lü pistonlu(10-16inç arası açıp kapanan pulluklar)kullanan varsa hangi marka önerirsiniz.Bilgi verirseniz sevinirim

Ynt: 80.4 pulluk seçimi

hocam o pulluklar agır gelebilir traktöre sonucta 75bg bi traktöre 500kg civarı agırlıkta bi pulluk kullanmanızı öneririm mumkunse 14inç i de gecmesin .. ozaman hem rahat hemde hızlı sürüm yapmış olursunuz hidroligi zorlamadan..

karizma06 link=topic=48888.msg478652#msg478652 date=1322601691' Alıntı:
Agırlıgı falan nası hidroligi zorlarmı 4 lü ve 5 liler

tabiki zorlar söz ettiginiz pullukların agırlıkları nekadar.. tahminen 1tona yakındır... 5li düşünmeyin derim hem uzun hemde agır olur traktörün hidrolik hassasiyetini etkiler bu buda traktörün hidroliğini zorlar çekişini düşürür.. ben erkunt kullanırken 4lü14inç kullanıyordum bence ideali bu.. traktör 5lide çekebilir.. ama agır kalır ozaman daha ufak pullukla daha seri sürüm yapmak daha avantajlı ve zevklidir.. motoru zorladıkca yakıtı artar...uygun ekipman secin.. erkuntlar yanıltıcıdır agır olduklarından buyuk ekipmanlarıda çekerler ama zorlanırlar..

ceya023 saol Bizim burda toprakların çok sert oldugu yerde var çok yumuşak olan yerlerde bide çok taşlı oldugundan yaylı ve tam otomatik şart sert toprakta 12inç yaparız yumaşak topraktada 16inş yaparız hem yakıttan tasarruf hem daha çok iş yapmış oluruz büyük ihtimal 4 lü alacagız ama.

karizma06 link=topic=48888.msg478663#msg478663 date=1322602132' Alıntı:
Bu arada esener pulluk 4 lü tam otomatik yaylı 780 kg yazıyor sitesinde.
bi deneme yap memnun kalırsan al.. traktörde hassasiyeti yukarda kullanırsan taşlı arazide sorun yaşamassın pullugu atar dışarı tasa gelince.. sonucta bu pulluklar baya pahalıda çok gerekmiyorsa agır ve yaylı pulluk tercih etme illa yaylı olması gerekiyorsa seçim hakkın kalmıyor zaten..

Genelde çevremdeki kişiler yaylı kullandıgı için öle bi düşünce vardı kafamda Hafif ama saglam bi pulluk arıyom acelem yok zaten kullananlara sormak istedim eminim Hangi pulluga yönlenmemde sizlerde yardımcı olacaksınız.

pulluk konusu denemeye bağlı aslında çok hafif pullukta iyi degildir.. ama önemli olan en uygunu.. ben ortalama bi rakam verdim 500kg civarında ki pulluklar senin traktör için ideal olur normal şartlarda.. daha buyuk pulluklar hidroligi zorlar biraz düşünün çamur tarlada onu topraktan ayırmak hidrolige nekadar yuk bindirip zorlar pulluk agırda olursa buda ufak tefek arızalara sebep olabilir ... hani uzun yıllar hidroliği sorunsuz kullanmak istiyorsanız katalogunda muhtemelen agırlık degri verilmiştir pulluk için ona uyun derim .. çevrenizde buyuk pulluklar kullananlar herzaman iyi etmiyorlar..motorunuzun güçüne göre kullanın td75d veya td80d ne kullanıyorsa onu kullanın ondan buyugunu kullanmayın..

karizma06 link=topic=48888.msg478660#msg478660 date=1322602032' Alıntı:
ceya023 saol Bizim burda toprakların çok sert oldugu yerde var çok yumuşak olan yerlerde bide çok taşlı oldugundan yaylı ve tam otomatik şart sert toprakta 12inç yaparız yumaşak topraktada 16inş yaparız hem yakıttan tasarruf hem daha çok iş yapmış oluruz büyük ihtimal 4 lü alacagız ama.
ustam sizin köy neresiydi ilçe köy?

karizma06 link=topic=48888.msg478975#msg478975 date=1322662552' Alıntı:
Arkadaşlar pulluk markası söyleyip fiatını agırlıgını falan sölermisiniz size göre iyi olan veya kullandıgınız.
şimdi taş kaya olmasaydı mavi ünlü 5li12 numarayı çeker. yarı otomatik ve tam otomatik turan 4lü 14 ' ' e kadar çeker. alplerde aynı şekilde.ünlünün tam otomatik kırmızı olanlarından 4lü 14 ' ' e kadar çeker.şakalağı kesinlikle tavsiye ederim turan kalıtesinde bi pulluk traktörese turan kadar koymaz onuda yarıotomatik tam otomatik 4lü 14e kadar çeker polatlıda hepsi mevcut.şakalak ve ünlü ankara kazımkarabekirde eryıldırımlarda da mevcut esenerin çok sağlam olduğunu duydum fakat çalışırken yakından görmedim geçenlerde tek çeker 3085in arkasında 4lü tam otomatiğini gördüm hangisini seçersen sana kalmış artık.çamur yağpışmasın dersen turan ile şakalakta yoğunlaş :)