kuraklıktan dolayı daha buğday ekemedik

Ynt: kuraklıktan dolayı daha buğday ekemedik

ibrahim_11 link=topic=48892.msg478719#msg478719 date=1322606549' Alıntı:
arkadaşlar toprak kuru buğday ekemiyoz siz ektinizmi :S
iyikide ekmemişsinniz bizde son 20 gün içinde ektik elimiz yüreğimizde alatav var ,don var, gığıl kezek var, hava alma durumu var bol mazot yakma var varda var il defa böyle ekin ekildi köyümüzde kar düşer kalı korkusu bu duruma getirdi allah hayırlısını versin

dün çok yer gezdim il ve ilçe bazında köy bazında geç ekenler çok mutsuz çünkü don olayı mahvetmiş. 4-5 yılönce de olmuştu bizim buralarda hasat %40-60 oranında eksik olmuştu.umut kesilmez.ALLAHTAN o herşyi bilir.vardır bunda da bir hayır.

Balıkesir de de aynı şartlar var hava kuru ve soğuk.Bizde ekemedik.Bekliyoruz.Ama ben tv den bir haber kanalından 1 hafta sonra yağışların geleceğini duydum.5 Aralık gibi mibzerle ekmeği düşünüyorum.Ekerim zaten biraz tav var.üzerinede yağmur yağar.İnşallah.

sami ÖZKAN link=topic=48892.msg478775#msg478775 date=1322639146' Alıntı:
iyikide ekmemişsinniz bizde son 20 gün içinde ektik elimiz yüreğimizde alatav var ,don var, gığıl kezek var, hava alma durumu var bol mazot yakma var varda var il defa böyle ekin ekildi köyümüzde kar düşer kalı korkusu bu duruma getirdi allah hayırlısını versin

bende aynı şekilde ektim -2 hafta içinde yağış olmazsa halimi,z harap

arkadaslar bız ektık yagmur yagdı 2 gun once gıttım hafıften cıkma wardı bı kac gun sonra resımlerı paylasırım bıraz yeşersinde :) darısı sıze artık