desem inanmayacaksınız! ama Son 262 yılın en sıcak yazı geliyor

BM Enformasyon Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre, Birleşmiş Milletler Meteoroloji Teşkilatı (WMO) raporunda, dünya atmosferi üzerinde serinletici etkisi olan La Nina'nın yaşandığı bir yılda böyle rekor sıcaklık derecelerine ilk kez rastlandığı belirtiliyor.

WMO raporu, Güney Afrika'nın Durban kentinde devam eden ve hükümetler, uluslararası kuruluşlar ve sivil toplum kuruluşlarından binlerce katılımcının yer aldığı BM İklim Değişikliği Konferansı sırasında açıklandı.

Rapora göre, en yüksek sıcaklıklar 1997 yılından sonra ortaya çıkıyor ve 2002 ile 2011 arasındaki süre kaydedilmiş en sıcak 10 yıl olarak kayda geçiyor.

AA

486120111130020808870.jpg

Ynt: desem inanmayacaksınız! ama Son 262 yılın en sıcak yazı geliyor

Yazın yanarız kışın donarız Nasrettin Hoca hesabı neden hiç Sonbaharla,İlkbaharı sormayız.

Gerçektende çok sıcaktı yazın.

köylü link=topic=48905.msg478938#msg478938 date=1322659696' Alıntı:
benden yayınlamak sizden yorum.inanmak inanmamak size kalmış.ama boş bir haber degil.

İnanıyoruz abi yazın klima karşısında durmuyoruz ki ben yazın resmen esmerleşiyorum kışın geri beyazlıyorum.. :D

bu haber bizim sıcaktan yanmamız için degil.burada niye buluştuk.üye olduk ortak bir şeyler için ne tarım.
işte bu haber ana konu olarak tarım için.kuru tarım için çiftçi için köylü için.biz serinleriz bi şekilde günü geçiririz. ya üretimimiz.
ben bunu herkes yorum yapsın sayfa sayfa çogalsın tıklansın diye degil.bu haber öncü haberdir.
bir traktör markaksından daha önemli.çekşitirmesinden daha önemlidir.tarım olmadan traktör neye yarar.öyle olsaydı şehirlerde traktöre park yeri bulamazdık......

köylü link=topic=48905.msg478947#msg478947 date=1322660253' Alıntı:
bu haber bizim sıcaktan yanmamız için degil.burada niye buluştuk.üye olduk ortak bir şeyler için ne tarım.
işte bu haber ana konu olarak tarım için.kuru tarım için çiftçi için köylü için.biz serinleriz bi şekilde günü geçiririz. ya üretimimiz.
ben bunu herkes yorum yapsın sayfa sayfa çogalsın tıklansın diye degil.bu haber öncü haberdir.
bir traktör markaksından daha önemli.çekşitirmesinden daha önemlidir.tarım olmadan traktör neye yarar.öyle olsaydı şehirlerde traktöre park yeri bulamazdık......

Anladım abi.Biliyorum ne için olduğunu da ben öylesine yazdım yani havaların çok sıcak olduğu açısından bakarak.Bana bile etkisi oluyor bitki ve hayvanlar üzerinde daha çok etkisi olur.
Havaların sıcak olaması bir yandan iyi ama diğer yandan bitkiler üzerinde olumsuz etkileri olabiliyor kuru tarım yapmıyoruz her zaman suyumuz var ama bitkiler yinede çok fazla su istiyorlar ve aşırı sıcaktan bunalabiliyorlar...