case mi john deere mi

case mi john deere mi

bende 8066dt var ekme yendi yenileyelim dedik case jx90pro john de... 5085m arasında kaldık arkadaşlar .. jx90pro full 47bin üste 5085m full 55bin üste iç-*-* ne alayım case mi john deere mi

Ynt: case mi john deere mi

mecidiyeli link=topic=48916.msg479087#msg479087 date=1322669729' Alıntı:
bende 8066dt var ekme yendi yenileyelim dedik case jx90pro john de... 5085m arasında kaldık arkadaşlar .. jx90pro full 47bin üste 5085m full 55bin üste iç-*-* ne alayım case mi john deere mi

Gerçekten zor seçim. Rakamları vemişsiniz ama tam anlayamadım. Sizin traktörü nakit olarak kaça sayıyorlar şu an?

8066dt 2003 giri bilok orjin kabin 30 35 arası işte hesaba göre... jx biliyorum baba traktör kendine göre ama john dereyi inceledim deneme şansım olmadı köyde var bitane çocuk gıcık tank diyor 4 dönerli pullugu geldiginde kaldıramadı sordum servise ne var diye soguk sıcak muşürü varmış ondan dediler..bilmiyorum....

bende istiyorumda kardeş jxu t5000 almayıda buyday para etmiyor sogan garajda çimlendi çekirdege gelen giden yok t5040 alam dedik banka tam 5 yıl ödemeli 85 bin kaldı bize 21bın fayiz istediler iç-*-*

Açıkçası herkesin hem iyi yem de güçlü traktörler sürmesini temmenni ediyorum ama işin bir de diğer, hem de bir o kadar doğru olan yönü var:

'Traktör tarla aldırmaz, tarla traktör aldırır.'

Bu güne kadar 4 tane sıfır traktör aldık. büyük yüklerin altına girdik. O traktörlere verdiğimiz paralarla şu an sahip olduğumuz arazinin 4 katını alabilirdik ama traktör sevdasına heba ettik herşehi. En son da başımıza gelen bir maddi felaketten sonra, bu güne kadar kullandığımız tüm traktörlerden daha eski ve güçsüz bir traktörle ortada kaldık.

Meğer şu an kullandığımız traktörle de aynı araziyi işleyebileceğimizi görünce, bu güne kadar aldığmız tüm traktörleri, gereksiz yere aldığımızı keşvettik.

Sana tavsiyem traktörünü, hele şu an ki mahsul fiyatları ile asla değiştirmemen. 8066 DT ' lari iyi bilirim. Oturaklı traktörlerdir. O ekmeğini yedi dediğin traktörün daha yiyeceği çok ekmek vardır kanımca. Nereden mi biliyorum? 1978 model 40 beygir gücünde John Deere 1020 ile 350 dekar (350 dönüm) arazi işlenebiliyorsa 2003 model 8066 DT ile kaç dekar arazi çalışılır varın siz hesap edin.

Uzun lafın kısası inşallah istediğiniz, hatta istediğinizden daha iyi traktörlere sahip olursunuz ama zaruri olmadıkça (çalışılan arazi 2 - 3 katına çıkmadıkça yada yapılan çiftçilik türü değişmedikçe) asla ama asla traktörünüzü değiştirmenizi tavsiye etmem.

Mehmet Akif ERSOY ' un sevdiğim bir lafı vardır:

'Yeni, yeni olduğu için değil, işe yarayacağı için alınır. Eski de eski olduğu için değil, işe yaramadığı için çıkartılır.'

mecidiyeli link=topic=48916.msg479118#msg479118 date=1322671844' Alıntı:
8066dt 2003 giri bilok orjin kabin 30 35 arası işte hesaba göre... jx biliyorum baba traktör kendine göre ama john dereyi inceledim deneme şansım olmadı köyde var bitane çocuk gıcık tank diyor 4 dönerli pullugu geldiginde kaldıramadı sordum servise ne var diye soguk sıcak muşürü varmış ondan dediler..bilmiyorum....

Abi elindeki motorun saati çok değil ve temiz ise 35 ten fazla yapar hatta 45 bile yapar.

kardeş benim traktörü çiftçilik ve balya makinasında kullanıyorum suan ki saati 14328 yani 10000+4328 siz düşünün enjektör eleman balatalar hariç hiçbirtarafına ellmedik fites sektomezleri bozuk firenler bitik motor bitik arka hidrolik tutmuyor siboblar değişecek üçüncü takım tekerleri bitti siz olun benim yerimde ne yaparsınız şimdiki traktörler nekadar dayanır bilmiyorum artık göreceğiz..

mecidiyeli link=topic=48916.msg479225#msg479225 date=1322677599' Alıntı:
kardeş benim traktörü çiftçilik ve balya makinasında kullanıyorum suan ki saati 14328 yani 10000+4328 siz düşünün enjektör eleman balatalar hariç hiçbirtarafına ellmedik fites sektomezleri bozuk firenler bitik motor bitik arka hidrolik tutmuyor siboblar değişecek üçüncü takım tekerleri bitti siz olun benim yerimde ne yaparsınız şimdiki traktörler nekadar dayanır bilmiyorum artık göreceğiz..

Kilometreyi görünce, ayrıca bu kilometreye balyada geldiğini düşününce ekmeğini yediği konusunda haklısın. Ben standart çiftçilik için kullanacağını düşünmüştüm.

Eğer alacağın traktörde aradığın özellik ömür ise john deere doğru tercih olur. Rüştünü ıspatlamış bir marka. 60 yıldır traktör üretiyor. Case ne kadar kaliteli olursa olsun John Deere ' ye göre çok yeni bir marka.