GASPARDOMU ŞAKALAKMI?

sizce

• Kullanılan toplam oy
    70

Ynt: GASPARDOMU ŞAKALAKMI?

ydincbayram link=topic=48968.msg569494#msg569494 date=1332793623' Alıntı:
Cihan kardeşim hibeye başvuracaksan eğer gaspardonun gübreli ve bilgisayarlı modelinin fiyatını proforma faturaya yazdır. Bu fiyatın yarısını devlet nasılsa karşılıyor. Bilgisayar farkı biraz fazla (yanlış hatırlamıyorsam 1300 euro gibiydi) ancak aldığında çok rahat edersin tohum atmadığında seni ikaz ediyor. Üzerinde dekar ölçeride var ektiğin yerin dekarınıda sana bildiriyor. Bir kez para verirsin ama kesinlikle pişman olmazsın, şartlarını zorlayabildiğin kadar zorla mutlaka. Gübreli makina istemende senin için artı bir puan gübresiz makinaya göre hibe çıkma olasılığı bir hayli fazla.
Kardeş devlet hibe için standart para ödüyor bakanlık o hacat için nekadar hibe veriyorsa o kadar ödeme yapıyor praformanın önemi yok ama şayet havalı mibzerleri gübreli,gübresiz,bilgisayarlı vs. diğe sınıflandırmışlarsa o zaman farklı ödeme yapabilir.

cihan karde$imle alacaz haftaya bi mibzer aklımda gaspardodan ba$ka bi$ey yokken $akalağı soktu .. yorumlarda gaspardo önde gidiyor ama $akalağıda bi değerlendirecez .. gaspardodan 16,500 gibi bi rakam aldık .. ki cihana dahada uçuk rakamlar söylemi$ler .. $akalakta 13 bin lira civarındaymı$ .. + 3000 lirada monitör zımbırtısı olacak .. fikri olan zaten beyan etmi$ bu konuda ama belki fikri deği$mi$ olan yada görmemi$ olanlar olabilir fikirlerinizi payla$ırsanız sevinirim ..

hacimmet link=topic=48968.msg578042#msg578042 date=1334088040' Alıntı:
Kardeş devlet hibe için standart para ödüyor bakanlık o hacat için nekadar hibe veriyorsa o kadar ödeme yapıyor praformanın önemi yok ama şayet havalı mibzerleri gübreli,gübresiz,bilgisayarlı vs. diğe sınıflandırmışlarsa o zaman farklı ödeme yapabilir.
Mibzerlerde istenen özelliklere göre farklı ödemeler var. Hatta bu tüm ekipmanlar iiçin geçerli. Geçen yıl dal parçalama makinalarında 2500 ile 4500 tl arasında ödemeler yapıldı bunu belirleyen faktör makinenin özellikleri. Çift yönlü kullanılanlar veya 6-8 cm çapındaki dalları parçalayan makine ile 10-12 cm arasındaki dalları parçalayan makinelerin fiyatları farklı olduğu için hibe ödemeleride farklı olarak gerçekleşti. Mibzerde de aynı durum var. Gübrelinin çıkma şansı daha yüksek ödemesi fazla olmasına rağmen. Ancak bilgisayar kontrollü olarak ayrıca destekleme ödenmiyor. Mibzerin ekstra bir özelliği olarak belirtiliyor başvuru esnasında.
Bu listeye baktığında daha net anlaşılır anlattığım mesele 10 bin ile 3 400 tl arasında değişiyor mibzer desteklemeleri.
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:c2pnw4uVGw8J:www.manisatarim.gov.tr/docs/kkydp2011.xls+cevdet+din%C3%A7bayram&cd=2&hl=tr&ct=clnk&gl=tr

bugün inceledik cihanla hatta tesadüf o ki $akalakların durduğu depoda gaspardonun diskliside vardı ne yalan söyliyim $akalak almak istemezdim ama fiyat yarı yarıya ucuz $akalağın eksiği yok fazlası var .. ikisini yanyana kar$ıla$tırmadan önce bende gaspardo diyordum hatta arabada giderken bile gaspardo diyordum .. görünce her$ey deği$ti .. benim gibi $akalak hakkında fazla bilgisi olmayanlar iyice bi incelesin uzaktan bakıp geçmesin .. ismi $akalak olmasa Shocklock olsa gaspardodan iyi satar :)

Ali SARAÇ link=topic=48968.msg600274#msg600274 date=1338215806' Alıntı:
bugün inceledik cihanla hatta tesadüf o ki $akalakların durduğu depoda gaspardonun diskliside vardı ne yalan söyliyim $akalak almak istemezdim ama fiyat yarı yarıya ucuz $akalağın eksiği yok fazlası var .. ikisini yanyana kar$ıla$tırmadan önce bende gaspardo diyordum hatta arabada giderken bile gaspardo diyordum .. görünce her$ey deği$ti .. benim gibi $akalak hakkında fazla bilgisi olmayanlar iyice bi incelesin uzaktan bakıp geçmesin .. ismi $akalak olmasa Shocklock olsa gaspardodan iyi satar :)
bizde kararsız kaldık, ama fiyat farkı şaklağı ön plana çıkarıyor. kullananlarda şaklağın eksisi yok artısı var diyor. ama kalite olarak nekadar fark var aralarında oda var. birde gaspaordonun parçaları ile şakalğın parçaları birbirine uyuyor. gaspaordonun parçaları pahalı olduğu için şakalığın parçalarını kullananlar varmış bizim burda.

ali_durmuş link=topic=48968.msg600281#msg600281 date=1338216908' Alıntı:
bizde kararsız kaldık, ama fiyat farkı şaklağı ön plana çıkarıyor. kullananlarda şaklağın eksisi yok artısı var diyor. ama kalite olarak nekadar fark var aralarında oda var. birde gaspaordonun parçaları ile şakalğın parçaları birbirine uyuyor. gaspaordonun parçaları pahalı olduğu için şakalığın parçalarını kullananlar varmış bizim burda.
aynen öyle diskli gaspardo 28 binlira diskli $akalak 15 binlira .. gerçekten kalite yönünden gözle görülür bi fark yok .. hatta bazı yerleri daha kolay ayarlanabilir yapılmı$ $akalakta daha pratik olmu$ en azından türk çiftçisine uygun olmu$ .. iki katı fiyat vericeğime bi tanede hububat mibzeri almak daha karlı benim hesabıma ve mantığıma yatan bu .. gönlüm kuhn ister ama nerde :)

Ali SARAÇ link=topic=48968.msg600284#msg600284 date=1338217064' Alıntı:
aynen öyle diskli gaspardo 28 binlira diskli $akalak 15 binlira .. gerçekten kalite yönünden gözle görülür bi fark yok .. hatta bazı yerleri daha kolay ayarlanabilir yapılmı$ $akalakta daha pratik olmu$ en azından türk çiftçisine uygun olmu$ .. iki katı fiyat vericeğime bi tanede hububat mibzeri almak daha karlı benim hesabıma ve mantığıma yatan bu .. gönlüm kuhn ister ama nerde :)
biz 6lı gaspardonun gübre kovalı en fulü için 23.000 tl ye anlaştık. şaklak bayisine gittik, şuan elimizde bir tane mal var dedi, belki hiç olmuyada bilir dedi. karasız kaldık o yüzden. bizede mantıklı geliyor birde hububat mibzeri almak. ama sen sen ol gübre kovalı al mibzerini. verimde çok fark var. :)

ali_durmuş link=topic=48968.msg600289#msg600289 date=1338217462' Alıntı:
biz 6lı gaspardonun gübre kovalı en fulü için 23.000 tl ye anlaştık. şaklak bayisine gittik, şuan elimizde bir tane mal var dedi, belki hiç olmuyada bilir dedi. karasız kaldık o yüzden. bizede mantıklı geliyor birde hububat mibzeri almak. ama sen sen ol gübre kovalı al mibzerini. verimde çok fark var. :)
alicim zaten gübre kovalı dediğim fiyat .. senin dediğin 6 lı gaspardo balta ayaktır disklisinin 4lüsü 28 binlira .. 6lı baltalıdır o .. benim dediğim $akalak 4lü hem tohum hem gübre atarı diskli dekar ölçeri dahil fiyatı .. gaspardoda bunları söyle 35 binlira demezlerse gel yanıma :d

Ali SARAÇ link=topic=48968.msg600290#msg600290 date=1338217547' Alıntı:
alicim zaten gübre kovalı dediğim fiyat .. senin dediğin 6 lı gaspardo balta ayaktır disklisinin 4lüsü 28 binlira .. 6lı baltalıdır o .. benim dediğim $akalak 4lü hem tohum hem gübre atarı diskli dekar ölçeri dahil fiyatı .. gaspardoda bunları söyle 35 binlira demezlerse gel yanıma :d
yok abim ya harbi pazarlık yaptık, euroyu 2 ay önce 2,350 den gördük bize olan rakam % 50 li hibeli şekil 23.000 tl çıktı.

bak baltalısının fiyatı

PP 600 Pnömatik Hassas Ekim Makinası - Gübreli Baltalı tip 6 Sabit Gübreli 9.439X2,32=21898 TL

DP 600 Diskli Hassas Ekim Makiansı - Gübreli Diskli tip6 Sabit Gübreli16.405x2,32=38059 TL

bizde şakalak var gayet memnunum bulundugum yerde pancar ekiciliği yapıyorum bunun dışında mısır ayçiçeği vs ekiyoruz suana kadar bi sıkıntı yaşamadım.her parçasını fabrikayı arayıp temin edebiliyorum. periyodik bakımlarını aksatmazsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın. şakalak gaspardonun kopyası. bana göre tek farkı şakalak tl ile satılıyo gaspardo euro ile. örnek vermek gerekirse bulundugum yerde gaspardo ekim diski tanesi 50 euro şakalak ekim diskinin tanesi 50 lira :D bunu bayileri arayarak sende öğrenebilirsin.