Sapı Daha Tarlada Paketleyen Silindir Palya Makinası

Bildiğiniz üzere ülkemizde sap, yonca, fiğ, mısır vb. bitkiler önce biçilir, ardından silindir balyaya dönüştürülüp en son silaj olarak paketleniyor. Bu alet biçilmiş ürünü daha tarladayken silaj olarak paketliyor. Doğal olarak hem zamandan hem yakkıttan tasarruf sağlıyor.

Ama asıl önemli konu, silajlık yem bitkilerinin, besin değerlerini kaybetmemesi için biçildikten sonra en kısa zamanda paketlenmesi gerekmektedir. Bu makinadan daha kısa zamanda paketleyebilecek bir makine herhalde yok.

İste videosu:

BACK AT THE GRASS

Ynt: Sapı Daha Tarlada Paketleyen Silindir Palya Makinası

Ağır Abi link=topic=48969.msg479919#msg479919 date=1322768584' Alıntı:
Şu dur yürü işi olmasa pek iyi olacak hadi sardır hadi kpağı aç )))

Çıkardıkları balya tekerlek yapısında olduğundan, ayrıca ağırlığı 1 tana yakın olmasından dolayı durma işlemi zaruri. Hafif meyilli bir arazide, o balya bayır aşağı yuvarlanmaya başladığında kimse önünde duramaz :) Doğru derenin içine :)

sebazios link=topic=48969.msg482302#msg482302 date=1323090681' Alıntı:
Çıkardıkları balya tekerlek yapısında olduğundan, ayrıca ağırlığı 1 tana yakın olmasından dolayı durma işlemi zaruri. Hafif meyilli bir arazide, o balya bayır aşağı yuvarlanmaya başladığında kimse önünde duramaz :) Doğru derenin içine :)

onune durak tozla buz olur allah etmeye:)

cemalpaşa link=topic=48969.msg482304#msg482304 date=1323090806' Alıntı:
onune durak tozla buz olur allah etmeye:)

Valla öyle. Hatta o şekilde yuvarlanmaya başyan bir balyanın videosu vardı. Aradım ama bulamadım. Arazi de tatlı bayır. Abartmıyorum 600-700 metre yuvarlandı.

Zaten silaj için yapılan bu yuvarlak paket balyaların mantığını anlamıyorum. Ekimi, biçimi, sulaması, gübresi yetmezmiş gibi bir de silajlamak için folyo parası veriyorsunuz. Hem de her sene.

Onun yerine yapın c30 betondan bir silaj çukuru. Basın Pioneer ' ın koruma tozunu, Bir defaya da mahsus UV korumalı bıranda alın. Oldu bitti. Bir daha ne masraf, ne branda maliyeti. İşçiliği de kolay.