kuboto 7040 nasıl bi traktördür?

selam kubotocular aranıza yeni katıldım 7040 aldım daha yeni getirdim eve iyimi ettik kötümü bilmiyorum.kullanan arkadaş varmı nasıl bi makina ? ilginize şimdiden teşekkür ederim..

Ynt: kuboto 7040 nasıl bi traktördür?

hayırlı olsun.şu an benim gözümde o sınıfta alınabilecek tek makina.kendim mf ci olmama rağmen.iyi günlerde az yakıtla kullanın. ok-*-s

Allah hayırlı etsin. Maşallah diyelim. Makinanız güzel bir makina. Sizi üzmeyecektir. Fotoğraflarınızıda paylaşırsanız sevinirim. :) Üzerinde Kubota motor vardır. 4 silindir vardır. her bir pistonda 4 sübap vardı

hayırlı olsun memnun kalacagını düşünüyorum.. ben m8540 ı hiç görmeden internet üzerinde araştırarak türkiyede ilk teslim alan kişiyim .. beni mahcup etmedi çok şükür hiç bi sıkıntı yaşatmadı çok memnunum.. traktörün her tarafında işlevsel düşünülmüş bişey görebilirsin .. traktörde hersey düşünülmüştür bunu kullandıkca anlayacaksın...ilk 50saatten sonra performansında gözle görülür bi değişme olacaktır.. ilk bakımını 80-100 saat arası yaptır ondan sonra performansını görürsün...5 ileri vites var m7040 ta.. ben bunun testlerinide incelemiştim gercekten harika performans sunuyor 70bg olmasına ragmen 75-80bg lık traktörlerin perfromansına yakın perfromans sunuyor.. öncelikle lastik havalarını kontrol ettir dört teker de 20-23 hava arasında olması lazım radila lastiklerin 23 havadan fazla hava basma.. fabrikadan bazen çok hava basılmış halde geliyor buna dikkat et...

hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim kullandıkca göreceğiz fotolarını yarın yüklerim benim tek korktuğum yakıt bakalım onasıl olacak. hepinize değerli bilgileriniz sayesinde bu motoru almaya karar verdim tekrar hepinize teşekkür ederim.

barış6767 link=topic=48999.msg480662#msg480662 date=1322857965' Alıntı:
hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim kullandıkca göreceğiz fotolarını yarın yüklerim benim tek korktuğum yakıt bakalım onasıl olacak. hepinize değerli bilgileriniz sayesinde bu motoru almaya karar verdim tekrar hepinize teşekkür ederim.
yakıttan korkma bizde m8540 var harika motor biz çok menunuz.....muhtemelen bartından aldınız 2 tane m 7040 vardı orda birisi sizin olmuş anlaşılan

Öncelikle traktörünüz hayırlı olsun. Yakıtı sizi korkutmasın, 74,3 hp gücünde oldukça ekonomik bir traktör. Traktörünüzün yakıtı düşük olmasından dolayı muadillerine görede torku düşük. Ama bu dezavantaj değil. Çünkü ülkemizin küçük küçük parçalanmış tarlalarında yüksek torklu makinalarıda tam anlamıyla kullanamıyoruz ve ara işler için (çapalama,ilaç-gübre atma vs..) çok güç gerekmiyor. En son diyeceğimde Erkunt Servet 80.4, Tümosan 8175 ve Nh Td75d gibi traktörlerle traktörünüzü kıyaslamayın. Çünkü bunların torkları yüksek herdaim galip çıkarlar ama sizde yakıt tüketiminde. Traktörünüzün üstündeki motorun broşüründe 74,3 hp yazıyor. Bu resimlerde Kırklareli bayisinden alıntı.
big559885553iy.jpg

big55988555g5g.jpg