MF 65lik Eski Modellerde Power Kolu

öncelikle herkese selamlar sevgili arkadaşlar ve abiler bu massey ferguson 65 lik lerin Power Kolu oluyor şu dobak veya kabak denilen türünün bu power kolu yukarı kaldırılınca traktör de aynı takviye görevi görüyormuş fakat bu şimdi benim traktörümde iptal edilmiş durumda bunu nasıl tekrar devreye geçire bilirim? hepinize şimdiden tşkler... ;)

Ynt: MF 65lik Eski Modellerde Power Kolu

ONCEL link=topic=49004.msg480427#msg480427 date=1322842145' Alıntı:
öncelikle herkese selamlar sevgili arkadaşlar ve abiler bu massey ferguson 65 lik lerin Power Kolu oluyor şu dobak veya kabak denilen türünün bu power kolu yukarı kaldırılınca traktör de aynı takviye görevi görüyormuş fakat bu şimdi benim traktörümde iptal edilmiş durumda bunu nasıl tekrar devreye geçire bilirim? hepinize şimdiden tşkler... ;)

1,500-2000 tl masrafla yapılabilir. oda parçaları bulmana bağlı.
sen eniyisi 165 liği bu şekilde kullan

yok iptal edildigi gibi devreye tekrar geçiriliyormuş fakat nasıl bunu soruyorum ben herşey mevcut power kolu aynı şekilde bilenler bilir aşagı yukarı hareket ediyor fakat traktörde hızında artış olması lazım bu artış söz konusu degil aldıgımız kişi traktör hızlı gidiyor diye söktürmüş fakat bu sefer traktör bize göre çok ama çok agır gidiyor bu power i devreye geçirmem gerekli ;)

O kadar masraf çıkmaz zannedersem bunu blok kısmından veya bir yerden sanayide usta tarafından iptal edilmiş benim de sanayii ye gitme fırsatım yok şu ara lar fakat o kadar fazla bir şey oldugunu zannetmiyorum büyük bir ihtimalle gövde kısmından iptal edilmiş fakat nerden kullanan falan varsa veya daha önceden böyle bir şey gelen başına o kişilerden rica ediyorum nasıl çözülüyor bi anlatırlarsa çok sevinirim...

şimdi geri aktif hale getirmek için arkadaşların dedigi gibi parçası olacak eger kayseriye yakındsan her sanayide mf ustasında bulursun yükarı itilince power e geçer debriaja basacaksınız aşşa çekerken debriaja basmaya gerek yok .bayır aşşagı inerken powerde olması gerek traktörün ben öyle biliyorum vede bulabilirsen olur .