yeni motor değiştirmek

arkadaşlar yeni motor almak için pazarlık aşamasındayız. alacağımız traktörler hakkında birazda sizin görüşlerini alalım dedik...alacağımız 2 adet erkunt yeni cıkan 4 silindirli e serisi çift çeker kbinli ve klimalı.... vereceğimiz motorlar 2011 70lik 350 saatde.. diğeride 2009 model 8280. 2300 saatde tümosan.. bu motorlar tek çeker. alacağım çiift çeker.bayide bnm ii arkadaşım aradaki fiatlarda şöle
70 lik erkutdan sonra üste 15 milyar istedi.8280 tümodan sonra üste 23 milyar istedi.bu fiyatlar pazarlığın son aşaması...alalımmı yoksa bu motorlar yeni çıktı biraz daha bekliyelimmi. yorumlarınızı bekliyorum...tşklr

Ynt: yeni motor değiştirmek

Konuyu şimdi şöyle alalım öncelikle Erkunt 70 ve tümosanlar gidecek ve yerine iki adet servet gelecek ve bu makinalardan birisi senin kapına biriside kardeşinin kapında olacak ...öylemi?
senin kapında mf 6445 var bu makina ne iş yapar herg eder ve balya yapar ve sadece sana yarar öyle değilmi
ikinci balya işi için düşündüğün ise nimetin yerine servet peki sence aradığını verecekmi
alacağınız makina 4200 kg evindeki makina 4500 kg ...sizin ara işleri ne yapacak

1. tavsiye sen şekerlere ortaklık teklif et ...

TÜmosan 82.80 deyince beni bile terttüde düşüren o eşsizlik nasıl gidecek yeri nasıl doldurulacak sizin tümoda sıkıntı var 82 bg değil o makina seni bilmem ama kardeşin o makinayı çok arar servetin yanına 50 bg ara işi makinası elzem durumda şart olur oda en az 15 bin desekki 240 lığı beğenmediğinden sattı almayacağına göre tekrar bu rakam 25 bin olur .......

2, tavsiyem o tümosan dursun.......

3, size daha hafif bir makina şart maliyetlerinizin düşmesi için

4. bu şartlar altında size birde ufak traktör gerekeceği için yukarıdaki cazip teklif aslında çok yükse bir rakam

nacizene ben bunu düşünüyorum

Arkadaş sende para çok heral.nesi var bu traktörlerin.erkunt gıcır gıcır daha.İllaki değiştireceksin tümosanı ver.4x4 almış olursun.e serisi benim de çok merak duyduğum bir model.
erkuntu verme bence.çünkü sürat ve manevra gereken işlerde elinden yapışır.
e seris biraz yavaşmış...

TT 55 link=topic=49005.msg480522#msg480522 date=1322849411' Alıntı:
Arkadaş sende para çok heral.nesi var bu traktörlerin.erkunt gıcır gıcır daha.İllaki değiştireceksin tümosanı ver.4x4 almış olursun.e serisi benim de çok merak duyduğum bir model.
erkuntu verme bence.çünkü sürat ve manevra gereken işlerde elinden yapışır.
e seris biraz yavaşmış...
Atkaracaların belkide Çankırının ekonomiye yön veren köylerinden birinin muhtarı Şaban bey ;

Tümosan yerine gelecek makinayı ayrı

Erkuntun yerine mf 6445 in yerine gelecek makinayı ayrı değerlendirelim....

anlaşılan en iyisi biz bu işden vaz geçelim.. aslında hiç ihtiyaçımda yok.. mustafa bey bizi.ve köyümüzü çok iyi tanıyor.70 lik erkutu biz küçük yerine kullanıyoruz. bizim aklımısı karıştıran 70 lik den sonra istenen para. 15 az gibi geldi. neyse hayırlısı diyelim..

şaban.muhtar link=topic=49005.msg480715#msg480715 date=1322860358' Alıntı:
anlaşılan en iyisi biz bu işden vaz geçelim.. aslında hiç ihtiyaçımda yok.. mustafa bey bizi.ve köyümüzü çok iyi tanıyor.70 lik erkutu biz küçük yerine kullanıyoruz. bizim aklımısı karıştıran 70 lik den sonra istenen para. 15 az gibi geldi. neyse hayırlısı diyelim..
Bende bu kadar büyük ve güçlü traktörler olsa ben arkasındaki ekipmanları kalite yapmayaı tercih ederdim.. :)

şaban.muhtar link=topic=49005.msg480715#msg480715 date=1322860358' Alıntı:
hem az hemde çok neden 15 olarak sadece düşünüyosun birde ufak traktör şart olacak tt55 alsan 30 bin geldi sana 45 bine hele senin biladere hiç yaramaz 25 e değişcek bir 25e de ufak traktör alacak ........ tozun toprağın içinde kazanıyon demire yatırma

Nami tum forumu sarmis 82-80 i satmayi dusunmuyosunuz herhalde.egerki cift ceker traktore ihtiyaciniz yoksa elinizdeki parayi baska yatirimlara harcayin.egerki cift cekere ihtiyac varsa sadece 70 ligi satip servet alinabilir veya mustafanin motorunan veya m7040 dan alabilirsin.hem hafif oldugu icin yolda az yakar hem cift ceker oldugu icin tarlada is yapar.manevra kabiliyetide ara islerde cok onemli faktordur. ok-*-so

cıvıq06 link=topic=49005.msg480781#msg480781 date=1322864722' Alıntı:
Nami tum forumu sarmis 82-80 i satmayi dusunmuyosunuz herhalde.egerki cift ceker traktore ihtiyaciniz yoksa elinizdeki parayi baska yatirimlara harcayin.egerki cift cekere ihtiyac varsa sadece 70 ligi satip servet alinabilir veya mustafanin motorunan veya m7040 dan alabilirsin.hem hafif oldugu icin yolda az yakar hem cift ceker oldugu icin tarlada is yapar.manevra kabiliyetide ara islerde cok onemli faktordur. ok-*-so
şimdi mf 6445 ile erkunt 70 bir çalışıyor bir evde tümosan ayrı evde çalışacak yani tümoya kardeş zaten gerekli

mustafagursacli link=topic=49005.msg480786#msg480786 date=1322865065' Alıntı:
şimdi mf 6445 ile erkunt 70 bir çalışıyor bir evde tümosan ayrı evde çalışacak yani tümoya kardeş zaten gerekli
6445 ve 70 lik ekipte sorun yok.
Tumoya gelecek kardes kac hp ve 4x4 mu olmali.mesela 60 lik erkunt yetermi.yoksa tumoyu bir nevi emekliye ayirip m7040 mi alsa.rse 45-50 ye alinir.7040 in fiyatinida sen soylersin.kisinin tercihlerini bilsek daha rahat yorum yapardik

cıvıq06 link=topic=49005.msg480798#msg480798 date=1322865958' Alıntı:
6445 ve 70 lik ekipte sorun yok.
Tumoya gelecek kardes kac hp ve 4x4 mu olmali.mesela 60 lik erkunt yetermi.yoksa tumoyu bir nevi emekliye ayirip m7040 mi alsa.rse 45-50 ye alinir.7040 in fiyatinida sen soylersin.kisinin tercihlerini bilsek daha rahat yorum yapardik
kubotayı alırlar çokta menun kalırlar ancak bir kere tarlada görmeleri lazım....