JOHN DEERE STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

Ynt: JOHN DEERE STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

Arkadaşlar 6R serisinin kabini 6030 serisinin kabininden %20 daha geniş ve yolcu koltuğu daha rahat yapılmış. Yeni dizayn daha güzel olmuş fakat şu şanzıman işi kafamı bozuyor millet aya çıkıyor bize hala yeni traktör satarken içinde eski teknojiyi kakalıyorlar aynı traktör avrupada Auto power (CVT) şanzıman olarak üretiliyor buraya yarı otomatik şanzıman olarak gönderiliyor bu şanzımanların avrupada miyadı doldu. Çünkü sınırsız vites aralığı olduğu için auto power şanzmanlı traktör azyakıyor hemde zamandan tasarruflu oluyor. John deere iç anadolu bölge müdürüne sordum ona göre türk çiftcisi bu teknolojiye hazır değilmiş bende size soruyorum biz aptalmıyız bir kolu ileri itip çekemecek kadar ?

stromae link=topic=49010.msg480954#msg480954 date=1322921839' Alıntı:
o kubotalı arkadaş kubotayı bir halt zannedip ismini yaymaya çalışıp reklam yapmaya çalışıyor :D Kubota daha dünkü çocuk be ondan görüpte JD kendisi mi yapıcak :D Akıl var mantık var zaten turuncu renkli traktör mü olur alıcak adam renginden dolayı almaz be o ne öle oyuncak gibi arkadaşım fazla uğraşma kubota türkiyede tutmaz tutmayacak çekik gözlülerin malları tutmayacak kafana sok bunu ;)
Hemşerim sen şimdi durup dururken neden olay çıkaracak mesaj yazıyosun ki? Sen JD den memnunsun. Çünkü JD bizim tarafta yaygın. Onun bulunduğu bölgede yaygın değil. Ama her ne kadar olursa olsun bir JD nin böyle yapmaması lazım. Onlar ilk motorları aldılar ama istedikleri an kapısında servisi O turuncu motorların. Konuyu dağıtacak mesajlar yazmayalım lütfen...

doğanbey ilgin için teşekkür ederim bazı kişiler bana laf yetiştirmekle dikatları üzerine çekmek için uğraşıyorlar ben bilgi edinmek için kubota müdürlerini 24 saat araya bilirim adamlar memnun oluyorlar ama jd firması istanbul telefonlara sekreterleri çıkartıp kaçamak ceveplar verdiyorlar jd doğu ve güneydoğu servis müdürleri kendisini galiba jd ileride velihattı sanıyor mesai sattleinde bile telefonları açmıyor ukala birisi yani bir malı satana kadar bu formda bir kaç kişi amerikan malların a bayağı sempati duyorlar bir jd bayisinin en fazla 3 günde gelecek parçayı kendi çıkarları için 10 getirmesi başka bir jd bayisinin onun yalanı çıkarması bana bayağı tercübe oldu bana yaptıkları bölgeme 1 tane bana sattılar daha kimseye satamadılar ama erkunt olsun newolland mf kubota ve diğerleri bölgemde satıyor neden müşteri memnuniyeti benim çifçiliğimi ve çalışmamı malatya ve elazığda bilmeyen çifçi ve esnaf yoktur burada yazdıklarım benim gibi başkalarıda madur olmaya diye tarafsız yorum yapmak yasaksa susarız ve bazı firmalar zengin olurlar

walla yeni bir jd ci olamdan ziyade fotoğrafçılıkla da ilgilendiğim için keyifle izledim fotoğrafları. teknolojinin girdiği her şey mükemmel. jd nin olduğu kadar diğer markaların da traktörleri çok güzel. özellikle yanına varıp da incelediğinizde hayran olmamak mümkün değil. ancak herkesin ortak fikri teknolojiyi sunarken arkasında da durmak. sattığınız malın arkasından her türlü desteği sunmak. ben kendi şahsıma jd türkiye resmi sitesine 2 ayrı konuda mail attım. ilk mailime cevap hemen ertesi günü telefonla geldi. site beni bölge bayisine yönlendirmiş ve bayi de beni aradı. ikinci mailimi de hafta sonu atmıştım pazartesi hemen mail olarak cevap verip sorunumu çözdüler. kılavuz istemiştim, adresime postalanacağını belirtmişler. sorunlarımı bu şekilde hızlıca çözüme kavuşturabildiğimden dolayı ilk etapta bana güzel bir izlenim bıraktı jd yetkilileri. yahya beye bu yönde katılmıyorum. ama tabi teknik servis işin işine girince ne olacak bilemem. sıkıntı çıkarmadan işlerini yaparlarsa biz de buradan memnuniyetimizi paylaşırız.

arkadaslar bu 6d mekanik traktorler powershuutle sanirim yani tam mekanik degil; fiyatlari nerelerde olur acaba;; bilgisi olan varsa cevap verirse sevinirim

uraltay arkadaşım ilgine teşekkürler dünyhada jd iyidir belkide süperdir ama malatyada jd üç dört tane adamın ağızına bakıyor bir denizli en basidi bayi jd yükselmiş burada denetim yok biz müşteriler rezil oluyoruz garantim bitti bir şikatetin varmı motor nasıl nerde satana kadar servisler tam jd bilmiyorlar adamlar arza formuna imza attıyorlar ve birse beş yazdırıp para talep ediyorlar sizin servisleriniz nasıl ?

newautot7070 link=topic=49010.msg481091#msg481091 date=1322933731' Alıntı:
Arkadaşlar 6R serisinin kabini 6030 serisinin kabininden %20 daha geniş ve yolcu koltuğu daha rahat yapılmış. Yeni dizayn daha güzel olmuş fakat şu şanzıman işi kafamı bozuyor millet aya çıkıyor bize hala yeni traktör satarken içinde eski teknojiyi kakalıyorlar aynı traktör avrupada Auto power (CVT) şanzıman olarak üretiliyor buraya yarı otomatik şanzıman olarak gönderiliyor bu şanzımanların avrupada miyadı doldu. Çünkü sınırsız vites aralığı olduğu için auto power şanzmanlı traktör azyakıyor hemde zamandan tasarruflu oluyor. John deere iç anadolu bölge müdürüne sordum ona göre türk çiftcisi bu teknolojiye hazır değilmiş bende size soruyorum biz aptalmıyız bir kolu ileri itip çekemecek kadar ?
arkadaşım merhaba.
6020 serisi euro 2, 6030 serisi euro 3, ve 6 R serisi eoru 4 emisyon standartlarına uygun makinelerdir. anlaşılacağı gibi bu bir süreçtir. ülkeler standartlarını belirler, markalar ürünlerini getirirler.
CVT şanzuman uzun zamandır var John Deere ' da. ancak maliyet olarak çok yüksek farklar yaratıyor. örneğin ülkemizde kutlucan firmasını getirdiği fendlerin vario şanzumanlarının fiyatı hepimiz biliyoruz. bu nedenle; bölge müdürü türk çiftçisi buna hazır değil derken maddi olarak hazır değil demek istemiştir.tabiki hepimiz bi kolu ileri geri hareket ettirebiliriz.

ayrıca bu teknolojinin satış sonrası olarak da desteklenmesi gerekir.yani bu şanzumanın yapısını bilen, sorun olduğunda müdahele edebilecek tecrübeye sahip teknisyenler yetiştirmek gerekiyor. sonuçta bu şanzuman özelliği parayla değilmi bende para var, ben bu şanzumanı istiyorum diyebilirsin ancak John Deere gerekli alt yapıyı hazırlamadan getirmez. bu riski almaz. biraz fazla konuşuyorum ama kusura bakmayın. anlatılacak çok şey var aslında.