JOHN DEERE STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

JOHN DEERE STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

15-18/11/2011

Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda düzenlenen AgriTechnica Hanover / Almanya 2011 fuarına ilk defa katıldım. Fuarı dört gün boyunca ziyaretme etme fırsatım oldu. Gerçekten çok muhteşem ve büyük bir fuardı. Nerdeyse tüm marka ve modeller fuarda mevcuttu. Şuana kadar görmediğim traktör, biçerdöver ve ekipmanları görme fırsatı yakaladım. Aynı zamanda tüm markaların yeni çıkardığı ürünleride bizzat görme fırsatım oldu. Fuar gerçekten çok hoşuma gitti. Yalnız fuar aşırı derecede çok kalabalıktı. Hele ikinci gün adım atmak dahi güçtü. Elimden geldiğince güzel fotoğraflar çekmeye çalıştım. Bazıları bulanık çıktı. 1200 adet fotoğraf çekmiştim. Fakat içlerinden 1058 tanesini paylaşıyorum. Çok kötü görünenleri eledim. Umarım fotoğraflarımı beğenirsiniz. Fuarda Farmphoto üyesi arkadaşım Belçika' lı Steven ilede tanışma fırsatımız oldu. Güzel bir rastlantıydı. Ayrıca CLAAS, JD, Poettinger ve Lely' nin Türkiye distribütörü firmaların müdürlerinin yaptığı tanıtımlarada katılma fırsatım oldu. Tarım Türk TV ve Yaban TV' de ayrıntılı çekimler yaptı. Heralde bu haftaki programlarında yayınlayacaklar....;)

Arkadaşlar bu konuda John Deere standını göreceksiniz. John Deere standı fuarın en büyük ve ilgi çeken standlarından biriydi. John Deere standında yeni 6R ve 7R serilerine yoğun ilgi vardı. Yılın traktörü seçilen 7280R ve JD' nin amiral gemisi 9560R de standın gözdeleri arasındaydı. Ara ara tanıtım görevliler tarafından yeni serilerin tanıtımlarıda canlı olarak yapılıyordu. Ayrıca dans gösterisi ile de John Deere teknolojileri tanıtılıyordu. Standı fuarın ilk günü John Deere Türkiye' nin müdürlerinden Mete Bey grubumuza gezdirdi. Tüm modeller hakkında kısaca bilgi verdiler. Ayrıca ufak bir sunumda gerçekleştirildi. Tarım Türk TV' de tanıtım anlarında çekim yaptı. Heralde yakında yayınlayacaklardır. Mete Bey fuarda ilk kez tanıtımda olan kişilere 6D serisi John Deere' lerin yakında Türkiye' de satışa sunulacağının bilgisini verdi. 6D serisi 130 Hp gücüne kadar mekanik sistemli traktörler olarak piyasada yer alacakmış....;)

alipasalierkan.............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Ynt: JOHN DEERE STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

jd 6000 serisi üzerindeki motorlarda kendisini kalitede kanıtlamış ama 6000 serisinin altındaki modellerde tam bir fiyasko ve müşteri memnuniyeti diye bir şey yok gariban san işin allaha kalmış yada mahkeme kapıları adamlar resmen işen gelirse diye satış memniyeti var 5100 r o renk yakışmamış kubotanın taklitini yapıyorlar bu kadarda olmaz artık

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

samsunbafra link=topic=49010.msg480620#msg480620 date=1322856235' Alıntı:
tşkr....her geçen sene bir yenisini çıkarıy0rlar...merak ediy0rum s0nu nereye gidecek....tekn0l0jinin de s0nu 0lacak heralde

Vallah bende bilmiyorum. Son zamanlarda çok fazla model yenilemesi yapılıyor. Her sene başka seri çıkıyor...

yahya link=topic=49010.msg480634#msg480634 date=1322856578' Alıntı:
jd 6000 serisi üzerindeki motorlarda kendisini kalitede kanıtlamış ama 6000 serisinin altındaki modellerde tam bir fiyasko ve müşteri memnuniyeti diye bir şey yok gariban san işin allaha kalmış yada mahkeme kapıları adamlar resmen işen gelirse diye satış memniyeti var 5100 r o renk yakışmamış kubotanın taklitini yapıyorlar bu kadarda olmaz artık

Turuncu renkli olan belediye çalışmalarında kullanılan özel Kommunal diye adlandırılan serilerden. Tüm markalarda o tarz turuncu modeller mevcuttu.

ramazanpullu link=topic=49010.msg480643#msg480643 date=1322856902' Alıntı:
güzel paylaşım erkan
almanya ya giden amca oğlu diyor j dere fabrikasında ki banttaki motor kime yapılıyorsa o kişinin adı yazıyormuş

Doğrudur Ramazan abi. Bende öyle duymuştum...

yahya link=topic=49010.msg480634#msg480634 date=1322856578' Alıntı:
bir çok firma turuncu renkte motor çıkarttı,ayrıca JD ' nin kubotanın taklitini yapmaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum :)

JD ' lerin bendeki yeri ayrı,onun için her fotoya zevkle baktım erkan,eline koluna sağlık.

Turuncu rengi daha çok çevrecilikle ilgili kurumlar için üretiyorlar. JD nin sıçrayan geyik sembolü ve sarı yeşil rengi marka ile özdeşleşmiş bir durum..
Paylaşım için teşekkürler Erkan, o kadar resimde nasılsa bi E serisi traktör görebildim..

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar...;)

nailyetek link=topic=49010.msg480754#msg480754 date=1322862620' Alıntı:
Turuncu rengi daha çok çevrecilikle ilgili kurumlar için üretiyorlar. JD nin sıçrayan geyik sembolü ve sarı yeşil rengi marka ile özdeşleşmiş bir durum..
Paylaşım için teşekkürler Erkan, o kadar resimde nasılsa bi E serisi traktör görebildim..

Vallah o serilere pek bakan yoktu. Açıkçası bende ne ara çektim farkında değilim. Büyüklere bakmaktan küçükler insanı cezbetmiyor. Zaten böyle fuarlarda da insan her zaman gördüğünün dışında şeyleri incelemek istiyor.

erkan paylaşımınız için çok teşekür ederim kendi adıma.öncelikle bu john deereler adamı deli ediyor valla kendine çekiyor yaçok güzel makinalar özellikle benim ilgimi 6125 olan önünde kepçesi olan traktör çekti ,bunlar hakkında bi bilginiz varmı hangi seriler türkiyeye gelecek.Bu arada bi arkadaş john deereye karşı bi zaafı var heralde her yerde aynı lafları söylüyor,şimdi john deerenin kendine özgü rengi var yeşil ve sarı sonra kaldı ki o renk özel amaçlı olarak sizinde dediginiz gibi belediyelere falan özel olarak üretiliyordur yani bi nevi iş makinası görünümünde adlandırılıyordur.tekrar paylaşımınızdan dolayı ve hangi serilerin türkiye ye gelecegiyle ilgili soruma şimdiden verdiginiz cevaptan ötürü çok teşekür ederim anlş-*s

o kubotalı arkadaş kubotayı bir halt zannedip ismini yaymaya çalışıp reklam yapmaya çalışıyor :D Kubota daha dünkü çocuk be ondan görüpte JD kendisi mi yapıcak :D Akıl var mantık var zaten turuncu renkli traktör mü olur alıcak adam renginden dolayı almaz be o ne öle oyuncak gibi arkadaşım fazla uğraşma kubota türkiyede tutmaz tutmayacak çekik gözlülerin malları tutmayacak kafana sok bunu ;)

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

doganbey1 link=topic=49010.msg480796#msg480796 date=1322865880' Alıntı:
Agacım JD nin kabinleri zaten süper :D :D olsada binsek bea

JD ' nin eski serilerinin kabinleri dardı. Sanırım bunlar biraz daha geniş. Binip inceleme fırsatım olmadı. Her traktörün başında en az 10 kişi var. Hepside binmek için bekliyorlar.

ykt123 link=topic=49010.msg480835#msg480835 date=1322894905' Alıntı:
erkan paylaşımınız için çok teşekür ederim kendi adıma.öncelikle bu john deereler adamı deli ediyor valla kendine çekiyor yaçok güzel makinalar özellikle benim ilgimi 6125 olan önünde kepçesi olan traktör çekti ,bunlar hakkında bi bilginiz varmı hangi seriler türkiyeye gelecek.Bu arada bi arkadaş john deereye karşı bi zaafı var heralde her yerde aynı lafları söylüyor,şimdi john deerenin kendine özgü rengi var yeşil ve sarı sonra kaldı ki o renk özel amaçlı olarak sizinde dediginiz gibi belediyelere falan özel olarak üretiliyordur yani bi nevi iş makinası görünümünde adlandırılıyordur.tekrar paylaşımınızdan dolayı ve hangi serilerin türkiye ye gelecegiyle ilgili soruma şimdiden verdiginiz cevaptan ötürü çok teşekür ederim anlş-*s

Fuarda JD Türkiye müdürlerinden Mete Bey 6D serisi olan mekanik traktörlerin önümüzdeki günlerde Türkiye ' ye satışa sunulacağını söyledi. 6R ve 7R ' ler şuan için yurt dışında yeni satışa sunuldular. Onlarda önümüzdeki aylarda Türkiye ' de olur diye düşünüyorum. Heralde sene ortasını veya son çeyreğini bulur. Onun dışında normal 6030 serileri fuarda yer alıyordu. Onların üretimi devam edecek diye düşünüyorum. Piremium yerine R serileri gelecek.

alipasalierkan link=topic=49010.msg481050#msg481050 date=1322930330' Alıntı:
Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

JD ' nin eski serilerinin kabinleri dardı. Sanırım bunlar biraz daha geniş. Binip inceleme fırsatım olmadı. Her traktörün başında en az 10 kişi var. Hepside binmek için bekliyorlar.

Fuarda JD Türkiye müdürlerinden Mete Bey 6D serisi olan mekanik traktörlerin önümüzdeki günlerde Türkiye ' ye satışa sunulacağını söyledi. 6R ve 7R ' ler şuan için yurt dışında yeni satışa sunuldular. Onlarda önümüzdeki aylarda Türkiye ' de olur diye düşünüyorum. Heralde sene ortasını veya son çeyreğini bulur. Onun dışında normal 6030 serileri fuarda yer alıyordu. Onların üretimi devam edecek diye düşünüyorum. Piremium yerine R serileri gelecek.
bilgilendirmenden dolayı sağol şu 6125 serisi kaç hp bi bilgin varmı anlş-*s