bu da bizim aksaray malaklı köpekleri

Ynt: bu da bizim aksaray malaklı köpekleri

Arkadaşlar bana bu köpeklerden lazım. Şu an başımıza bir kurt belası musallat oldu, sormayın. Hayvaların arkasında düzgün köpek olmadığından haftada bir hayvan yediriyoruz. Elinde yavru, enik olan varsa ve haber verirse minnettar olurum.

hacimmet link=topic=49034.msg486050#msg486050 date=1323519197' Alıntı:
Ara tabiki bulursan tanıdık bulabilirsen Aksrayda koyunculuk yapan köylerde bulabilirsin.

Şu an Nevşehir ' deyim. Bende yavru var, lazımsa buyur al diyen olursa, Aksaray, Nevşehir, Konya, Kayseri, Niğde, Yozgat ve Kırşehir illerinde nerede olursa olsun kapısına kadar gider alırım.

Aslına bakarsa köpek çok ama Malaklı ve Kangal gibi sürüye gidebilecek iyi cins köpek az ve ender bulunuyor. Hizmet edene kadar en az bir yıl keçi sütü, peynir suyu ve yalla besliyorsun. Çok emek ve masrafın oluyor. Bari iyi bir cins olsa da beslendiğine, bakıldığına değsin.

Şu kar biraz kalksın da en iyisi bir başlık açıp aramak. Sitede binlerce üye var. Mutlak birilerinden çıkar diyorum.

Kangalı çiftliğinize ahırınıza yada tarım işletmenize bekçi yapamazsınız. Koyunla gitmek ister. Bağda durmaz. Kötü olur.
Ama bu köpek tam bu işler için. Bekçilik yapacak :D

sebazios link=topic=49034.msg486055#msg486055 date=1323519941' Alıntı:
Şu an Nevşehir'deyim. Bende yavru var, lazımsa buyur al diyen olursa, Aksaray, Nevşehir, Konya, Kayseri, Niğde, Yozgat ve Kırşehir illerinde nerede olursa olsun kapısına kadar gider alırım.

Aslına bakarsa köpek çok ama Malaklı ve Kangal gibi sürüye gidebilecek iyi cins köpek az ve ender bulunuyor. Hizmet edene kadar en az bir yıl keçi sütü, peynir suyu ve yalla besliyorsun. Çok emek ve masrafın oluyor. Bari iyi bir cins olsa da beslendiğine, bakıldığına değsin.

Şu kar biraz kalksın da en iyisi bir başlık açıp aramak. Sitede binlerce üye var. Mutlak birilerinden çıkar diyorum.
vardır arkadaşım bunarın işletmeleri var aksarayda oradan temin edebilirsin
burdan bakabilirsin http://www.google.com.tr/search?hl=tr&gbv=2&rlz=1W1PRFA_trTR444&gs_sm=c&gs_upl=16016l22110l0l26688l15l14l0l3l3l0l421l2546l2-4.3.1l8l0&q=aksaray%20malakl%C4%B1%20sat%C4%B1l%C4%B1k&ct=broad-revision&cd=3&ie=UTF-8&sa=X

Dqn link=topic=49034.msg486058#msg486058 date=1323520629' Alıntı:
Kangalı çiftliğinize ahırınıza yada tarım işletmenize bekçi yapamazsınız. Koyunla gitmek ister. Bağda durmaz. Kötü olur.
Ama bu köpek tam bu işler için. Bekçilik yapacak :D

Biz de sürü icin hayvan bakıyoruz. 150 bas keçi var. 2 aya 300 olacaklar. Arkalarında düzgün kopek yok. Köpekleri al gel, Tekirdağ'a götür, 1300 - 1500 km yol yapıdan sırf bu kopekler icin. iklime alışma sorunu olmaması icin enik olsa daha iyi olur.

atabey link=topic=49034.msg486063#msg486063 date=1323521015' Alıntı:

Link icin Allah razı olsun. İncelemeye başladım. 1 çift Malakli 1 çift Kangal yavrusu, toplam 4 enik bakıyorum. Hem soylarını yürür, hem denilseler birbirlerine destek olurlar.