Bu böcek 3 fareden daha ağır!

Amerikalı Mark Moffett tarafından bulunan böcek 71 gram ağırlığında, bir serçeden daha ağır ve farenin de üç katı kadar.

Gazeteport'un haberine göre 53 yaşındaki eski bir park görevlisi tarafından keşfedilen bu böcek bir havucu çabucak yiyebiliyor.

Yeni Zelanda'nın ücra adalarından Little Barrier adasında bulunan dev böcek, weta türü böceklerin en büyüğü olarak kayda geçti. Bu bölgede 70 kadar weta böcek türünün bulunduğu biliniyor.
CzvxkpfZ.jpg

Ynt: Bu böcek 3 fareden daha ağır!

amerikalı tarafın dan bulun ması kötü olmuş yarın genleriyle oynarlar oynamasalar bile o haliyle üretip çoğaltıp yarın tarım arazilerine salıverirler al sana bela artık tonlarca ilaç kullanırız amerika bize böceği öldürecek ilaç ben de diye satar çok paramızı alır bak sana bir havucu birkaç dakkikada yiyorsa tarım alanlarını bitirirr....

Entomoloji dersini ilk alan öğrenciler için böyle bir böcek lazım, ufak böceklerde organları görmek bazen mümkün olmuyo bunda ise görmemek mümkün deil herhalde :)

:( hatırlıyorum evet evet zorda olsa hatırlıyorum ben henüz çok küçüktüm okula falan gitmiyordum köy şimdiki gibi değildi çok kalabalıktı akşamları herkes siyah beyaz televizyonda saat 20,00 bekler haberleri dinlerdi sipiker elin de kağıtlar gayet ciddi haberlerde iran ırak savaşın dan bahsederdi hep sonra başka habere geçti çekirgelerden bahsediyordu meksika nın tarım alanlarını yiyip bitiren çekirgeler ve tıpkı bu böceğe benzeyen çekirgeler meksika baş edememiş amerika uçaklarla ilaçlıyordu aradan uzun yıllar geçti ben büyüdüm eşek kadar oldum haberlerde o savaşan ülkeleri (iran ırak) meğer abd savaştırıyormuş meğer o çekirgeler yardım ediyorgibi gözüken abd nin işi imiş ben 4- 5 yaşındaiken olan meseleler ben 35 yaşın dayım abd yine kimsenin aklına gelmeyecek planlar işler yapıyor bizim casa uçağımızı eşref bitlisi aselsan mühendislerini ve kansere ilaç bulan doktorumuzu ve sayamadığım birsürü insanlar profosörler ...................................faili meçhuller natonun çekiç gücü pkk ya havadan silah ve erzak atıyor.... bizim müttefikimiz havaalanında toplanıp abd ye giden 1,5 milyon TÜRK insanın kanı(oktar babuna lösemiyim diye istediği kanlar) birgün bize biyolojik silah olarak dönecek.. çekirge ve bö cek neki kısaca TÜRKE TÜRKTEN başka yoktur dost millet....

Dqn link=topic=49059.msg481281#msg481281 date=1322945373' Alıntı:
Bilgisayar virüsünü yapıyorlar sonrada anti-virüs yapıyorlar :(
aynen öyle.bizim bu bölgede oldukça mildiyö hastalığı yaygınlaştı artık ektiğimiz hiçbir mahsül ilaçsız yetişmiyor ..eskiden domatesler ilaç attığımızı hatırlamam .ama şimdi sıkıysan atma anında kuruyor