CLAAS STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

CLAAS STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

15-18/11/2011

Arkadaşlar bildiğiniz gibi geçtiğimiz haftalarda düzenlenen AgriTechnica Hanover / Almanya 2011 fuarına ilk defa katıldım. Fuarı dört gün boyunca ziyaretme etme fırsatım oldu. Gerçekten çok muhteşem ve büyük bir fuardı. Nerdeyse tüm marka ve modeller fuarda mevcuttu. Şuana kadar görmediğim traktör, biçerdöver ve ekipmanları görme fırsatı yakaladım. Aynı zamanda tüm markaların yeni çıkardığı ürünleride bizzat görme fırsatım oldu. Fuar gerçekten çok hoşuma gitti. Yalnız fuar aşırı derecede çok kalabalıktı. Hele ikinci gün adım atmak dahi güçtü. Elimden geldiğince güzel fotoğraflar çekmeye çalıştım. Bazıları bulanık çıktı. 1200 adet fotoğraf çekmiştim. Fakat içlerinden 1058 tanesini paylaşıyorum. Çok kötü görünenleri eledim. Umarım fotoğraflarımı beğenirsiniz. Fuarda Farmphoto üyesi arkadaşım Belçika' lı Steven ilede tanışma fırsatımız oldu. Güzel bir rastlantıydı. Ayrıca CLAAS, JD, Poettinger ve Lely' nin Türkiye distribütörü firmaların müdürlerinin yaptığı tanıtımlarada katılma fırsatım oldu. Tarım Türk TV ve Yaban TV' de ayrıntılı çekimler yaptı. Heralde bu haftaki programlarında yayınlayacaklar....;)

Arkadaşlar bu konuda merakla beklenen CLAAS standını göreceksiniz. Arkadaşlar CLAAS standı fuarın 13 numaralı salonun yarısını kaplıyordu. Çok yoğun bir ilgi vardı. Fuarda bulunduğum dört gün boyunca CLAAS standına farklı zamanlarda uğradım. Aşağıdaki fotoğrafları çektim. Çekerkende ilgiden dolayı baya zorlandım. Traktörlerin ve biçerdöverlerin başında insanlar çok yoğunluktaydı. Standta özellikle yeni AXION 900 serisine ve siyah 30.000' ci JAGUAR' a yoğun bir ilgi vardı. Ayrıca XERION ve diğer AXION ve ARION serilerine ilgi aşırıydı. Biçerdöverleri zaten saymıyorum. Fuarda en çok ilgi gören biçerdöverler LEXION, TUCANO ve AVERO serileriydi. CLAAS her zamanki gibi fuara en çok yeni ürünle katılan firmaydı. Yeni AXION 900, AVERO 160, Terra-Trac Palet Sistemi, Quadrant 3300 & Rollant Pro Balya makinaları, Disco & Corto Ot Biçme Serileri, Lineer Ot Toplama serileri, V12 Man motorlu Dynamic Power sistemli yeni Jaguar Silaj Makinaları, Silaj edilen ürün hakkında protein, kuruluk, şeker vb.. bilgilerin anında elde edilmesini sağlayan NIR sistemi ve CLAAS yükleyicilerde operatöre yardımcı olan Smart handling sistemi gibi bir sürü yenilik CLAAS' ın bu yılki yenilikleri arasında yer alıyordu. CLAAS fuarda bu yeniliklerinden bir çoğu sayesinde Gümüş ve Altın madalyalara lâyık görüldü. Ayrıca CLAAS LEXION 770 TT bu yıl dünya hasat rekorunu kırdı. Fuarda CLAAS firmasının sahipleri Helmut CLAAS ve Cathrina CLAAS' a rekor sertifikası törenle teslim edildi. Gerçekten muhteşem bir standtı. Bol bol standta vakit geçirdim. Merakla beklenen fotoğrafları şimdi sizlerle paylaşıyorum...;)

alipasalierkan.............;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

[move][size=24pt]First CLAAS....!!![/size] *098*-[/move]

Ynt: CLAAS STANDI - AGRITECHNICA HANOVER / ALMANYA 2011...!!!

güzel paylaşım olmuş, eline sağlıkErkan.
şu küçük biçer kubota nın biçerlerine rakip gibi, birde bu kabinsiz Talos 220
yazan traktör bana LS yi andırır gibi oldu..

Yorumlar için sağolun arkadaşlar...;)

nailyetek link=topic=49068.msg481255#msg481255 date=1322943869' Alıntı:
Teşekkürler Erkan, Avero ve Talos 220 bana hitap eden 2 makina..:) Diğerleri bizi aşar..

Sana hitap ediyorlar abi. Ama ikiside şuan ülkemizde satışta değil....

ÖZzGÜR link=topic=49068.msg481267#msg481267 date=1322944556' Alıntı:
Güzel paylaşım Erkan. En çok merak ettiğim paylaşımın buydu. Baya bi model varmış anlaşılan :)

Tüm modeller standta mevcuttu. Standta girince insanın gözü dönüyor... grin-*-s

bartu link=topic=49068.msg481327#msg481327 date=1322947032' Alıntı:
güzel paylaşım olmuş, eline sağlıkErkan.
şu küçük biçer kubota nın biçerlerine rakip gibi, birde bu kabinsiz Talos 220
yazan traktör bana LS yi andırır gibi oldu..

Küçük biçerdöver CLAAS ' ın Crop Tiger serisi oluyor. CLAAS ' ın Hindistan fabrikasında üretiliyor. Sadece Hindistan ' da çeltik ve buğday hasatında kullanılıyor. Talos serisi traktörlerde dediğin gibi LS tarafından üretiliyor. CLAAS tarafından 3. Dünya ülkelerine filan satılıyor...

sayman link=topic=49068.msg481343#msg481343 date=1322947576' Alıntı:
güzel ve bol paylaşım olmuş. talos 220 ls nin pulus serisinle renk hariç aynı gibi.

Aynı traktörler zaten...:D

insertend link=topic=49068.msg481366#msg481366 date=1322950027' Alıntı:
eline sağlık Erkan usta. eliosta çok claas.

Öyle ilgide yoğundu.

Erkan detaylı bilgiler için teşekkürler. Resimler de, makinalar da süper. Makinaları incelemekten standın arka tarafına pek takılmamışsın anlaşılan. Arka tarafında görüntüleri yokmu?

Agacım maşallah fotoğraf bolluğu :) Standı özenerek hazırlamışlar. Benim ilgimi bu ara biçerdöverler çekiyor. Biçerlerde yapılan yenilikler neler?

Yorumlar için tekrar sağolsun arkadaşlar....;)

salim_aydın link=topic=49068.msg482129#msg482129 date=1323041053' Alıntı:
Erkan detaylı bilgiler için teşekkürler. Resimler de, makinalar da süper. Makinaları incelemekten standın arka tarafına pek takılmamışsın anlaşılan. Arka tarafında görüntüleri yokmu?

Standın arka tarafında baya vakit geçirdim abi. Hatta Enka ' nın müdürü Ahmet Bey ve CLAAS ' ın Bölge Müdürü Lars Bey ' de gruba anlatımda bulundular. Standın her tarafını ayrıntılı gezdik. Ama ben sadece ürünlerin fotoğraflarını çektim. Zaten genellikle akşam üstü saat 4-5 sıraları hep CLAAS standına denk geldik. Kameraların şarjlarını hep CLAAS standında bitirdim. O yüzden diğer tarafların fotoğraflarını pek çekmedim. Yoksa kafede filan baya takıldım. Sağolsun CLAAS içecekleri ile susuzluğumu giderdi....:D

doganbey1 link=topic=49068.msg482137#msg482137 date=1323043287' Alıntı:
Agacım maşallah fotoğraf bolluğu :) Standı özenerek hazırlamışlar. Benim ilgimi bu ara biçerdöverler çekiyor. Biçerlerde yapılan yenilikler neler?

CLAAS biçerdöverlerini geçen sene yenilediği için fazla yeni model yok. Sadece Avero serisinin tek batörlü 160 modelini ürün gamlarına eklediler. Birde Terra-Trac palet sistemi bu yıl yenilendi. Artık daha geniş modelleride zor şartlar için mevcut.

güzel paylaşım erkan. bu 850 Axıonun ön kaporta bizim erkunta nekadar çok benziyor :D yada erkunt ona.. Birde küçükler arasındaki TALOS 220 LS traktörün birebir aynısı gibi U modellerinin.