Yardım !. Mısır silaj makinesi alacağız marka,model kullanıcılarından öneriler

Arkadaşlar mısır silaj makinesi almayı düşünüyorum, kullananlar varsa önerilerini bekliyorum. TD 65 DT Traktöre takacağız, makinanın performansı ve elde edilen ürünün hayvanlar tarafından iştahla tüketilmesi için yardımınıza ihtiyacım var. Saygılarımla.

Ynt: Yardım !. Mısır silaj makinesi alacağız marka,model kullanıcılarından öneriler

üsük link=topic=49124.msg482052#msg482052 date=1323034337' Alıntı:
kayışlı ile diğerleri arasındaki fark nedir acaba ?
kayışlı modeli traktörü daha az tutar ve grupta eziciler olduğu için malzemeyi daha ince çıkartır şanzumanlı modeline göre.

Ynt: Yardım !. Mısır silaj makinesi alacağız marka,model kullanıcılarından öneriler

üsük link=topic=49124.msg482042#msg482042 date=1323034032' Alıntı:
Arkadaşlar mısır silaj makinesi almayı düşünüyorum, kullananlar varsa önerilerini bekliyorum. TD 65 DT Traktöre takacağız, makinanın performansı ve elde edilen ürünün hayvanlar tarafından iştahla tüketilmesi için yardımınıza ihtiyacım var. Saygılarımla.
çelmak güzel..

arkadaşlar biz daha önce hiç silaj kullanmadık, pancar küspesi, melas, saman, fiğ. yonca balyasından başka bir ürün bilmiyoruz seneye 10 dekar mısır ekeceğim sulak. 20 baş civarı hayvanım var elden makine bul ara tara yoruyor insanı alalım bir tana makine dedik. şimdi bilmiyoruz marka, model, kayışlı, zincirli önerilerinizi şu gerekçeyle kayışlı bu nedenle x marka derseniz benim açımdan daha faydalı olur :) teşekkür ederim.

çelmak ve tınaz şanzumanlıyı tek geçerim gerisi hikaye biz 2004 den beri çelmak kullanıyoruz piyasaya çalıştığımız halde tık yok *098*- oap*-s

10 dönüm yer için yeni makine çok para bence. Başkasına da yaparım diye dşünüyorsan o zaman farklı. Fakat artık tek sıralı makineyi mecbura kalmadan kimse istemiyor, elle kesip sıra açma ve makineye yedirme işi zahmetli. Ayrıca bazı vurguncu tokatçı kişiliksiz insanlar her yıl başka makineye iş yaptırıyor. özellikle piyasaya yeni girenler gözdeleri. Parayı zor alıyo adamlar.yaktığı mazota mı yansın, uğraştığına mı? Bidaha düşün az kullanılmış makine işini görebilir diye düşünüyorum.

DOSTUM BENDE 60-56 TRAKTOR VAR EN KUVVETLI MISIRDA TAKVİYE 4 LE GIDIYORDUM AMA MOTORUM POMPADA ARIZA DAN DOLAYI DEĞİŞTIRDIM .BANA SORARSAN FIMAKS SANZIMANLI AL SANZIMANLI MAKINA KOLAY KOLAY PROBLEM ÇIKARMAZ KAYIŞLI KUVVETLI MISIRDA SIKISIR KAYISLARI YAKAR KAYIŞ KOPAR VE MOTORA DOKUNUR .
SLAJ MAKINASINDA EN ONEMLI SEY BIÇAKLARIN KESKINLIĞİDİR GERISI ÇOK DA ONEMLI DEĞİL 15 ROMORKTA BIR ORTALAMA BILEME YAPARSAN SENIN MOTOR SENIN ISINI GAYET GUZEL GORUR IKINCI BIR MARKA DERSEN DE ÇELMAK DERIM BASKA MARKALARA KESINLIKLE BAKMA BENCE FIMAKS DİĞERLERINDEN PAHALIDIR AMA GUZEL MAKINA PARANIN HAKKINI VERIR