Mercedes Benz Traktörler Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

MB 800, MB 1300, MB 1500 gibi farklı modellerde, genelde 1980-1990 model olan mercedes benz'e ait bazı traktörler görüyorum internette. Hatta fiyatları da güç ve özelliklerine baktığınızda oldukça uygun. Bu traktör hakkında bilgisi olan, kullanan eden var mı aramızda? Nasıl traktörlerdir?

Daha önce Orman İşletme Şefliği'nde görmüş hatta binmiştim bu traktörlere. Konforlu ve güçlü makinalar.

Örnek:
http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-mercedes-traktor-58191488/detay/

Yukarıda ön hidrolikli ve kuyruk milli, 150 hp'lik 6500 kg, 4x4 bi traktör var ve fiyatı 30.000 lira. Bu traktör alınıp normal bir traktör gibi kullanılabilir mi? Kullanılabilirse fiyatı neden bu kadar ucuz?

Ynt: Mercedes Benz Traktörler Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

Bazı otomobiller vardır, oldukça donanımlı konforlu ve kaliteli olmalarına rağmen fiyatları düşüktür. Bir galericiye bunun fiyatı niye bu kadar düşük diye sorduğumuzda, 'abi o tutulmuyor, parçasını bulamazsın, serviste sıkıntı çekersin, yarın bir gün satacak olursan da elinden çıkarmak için, aldığın fiyattan bir 5 bin lira daha ucuza satmak zorunda kalırsın' gibi şeyler söyler. Bence bu MB Trac ' ların da sıkıntısı, 2. el pazarının olmaması ve tahminimce yedek parça ve servis sorununun olmasıdır. Aslında oldukça kaliteli ve sağlam bir yapısı var ama, ülkede bulunabilen en genç modeli 20-21 yaşında olan bir makinenin yedek parçasının kolaylıkla bulunabileceğini sanmıyorum.
Bu tip eksi yönler de fiyatının ucuzlamasına neden oluyor işte. :) Almak kullanmak isterdim bu tip çekincelerim olmasa.

Ynt: Mercedes Benz Traktörler Hakkında Bilgisi Olan Var mı?

Holland link=topic=49133.msg482298#msg482298 date=1323089930' Alıntı:
Bazı otomobiller vardır, oldukça donanımlı konforlu ve kaliteli olmalarına rağmen fiyatları düşüktür. Bir galericiye bunun fiyatı niye bu kadar düşük diye sorduğumuzda, 'abi o tutulmuyor, parçasını bulamazsın, serviste sıkıntı çekersin, yarın bir gün satacak olursan da elinden çıkarmak için, aldığın fiyattan bir 5 bin lira daha ucuza satmak zorunda kalırsın' gibi şeyler söyler. Bence bu MB Trac 'ların da sıkıntısı, 2. el pazarının olmaması ve tahminimce yedek parça ve servis sorununun olmasıdır. Aslında oldukça kaliteli ve sağlam bir yapısı var ama, ülkede bulunabilen en genç modeli 20-21 yaşında olan bir makinenin yedek parçasının kolaylıkla bulunabileceğini sanmıyorum.
Bu tip eksi yönler de fiyatının ucuzlamasına neden oluyor işte. :) Almak kullanmak isterdim bu tip çekincelerim olmasa.

İşte benim de bu tip çekincelerim var. Sahibinden'de 8-10 tane var satılık. Fiyatları da hakikaten ucuz. Mercedes'in o kadar kolay arıza yapacağını sanmam ama yaptığı taktirde de altından kalkmak zor olur. Aslında bir nevi kumar oynamak bu tip bir traktöre para yatırmak. Kumar tutarsa şapkayı havaya atarız ama tutmazsa 30,000 çöpe gidebilir.

Yaptığı aslında çok güzel. 5'li 18 no pullukla neler yapıyo:

MB-Trac1500 am Pflügen mit 5 Schar Niemeyer

Buradaki adamda ise 3 tane ver. Biri bağlıyo ikisi yüklüyor:

3 Mb tracs unter volldampf.